Kadın; terimsel anlam olarak dişi cinste olan kişidir, şeklinde basitçe tanımlanabilir. Fakat, bu kelime tanımından çok daha fazlasını kapsamaktadır ve hayatın her alanında muhakkak bir izi bulunmaktadır.

Kadınlar; kimi zaman bir çocuk, kimi zaman bir eş, kimi zaman bir anne, kimi zaman iş hayatında oldukça başarılı bireylerdir. Her daim bir uğraş içinde olan kadınlar hayatın her alanında yer alırlar.

Yaşama her yönüyle dahil olduğumuz Listemakale kadın kategorimizde gebelik döneminden ilişkilere, bakımdan kozmetiğe, anne-çocuk ilişkisine kadar her konuda onlarca faydalı bilgi bulabilirsiniz.

Listemakale’nin kadın kategorisi ile; güzellik sırları, gebelik ve çocuk bakımı gibi alt kategorilerde yer alan pek çok bilgiye ulaşabilirsiniz. Kadın ve kadına dair her şeye ulaşmak bir tık kadar yakınınızda.

Başarıları ile İş Hayatına Yön Veren Kadınlar

Kadınlar, hayatın her yerinde olduğu gibi iş hayatında da başarıları ile kendilerini kanıtlamaya ve hayatın tam içinde yer almaya devam ediyorlar.

Bugün dünyada ve iş hayatında farklı yerlerde, farklı mevkilerde görev alan birçok kadın, başarı hikayeleri ile kendilerinden söz ettirmektedir.

İş hayatında başarılarını kanıtlamış ve çalışmaları ile dünyada adlarından söz ettiren bu kadınlarından birkaçına birlikte bakalım.

  • Coco Chanel; moda markaları düşünüldüğünde akla ilk gelen isimlerden birisi şüphesiz, Coco Chanel’dir. Time dergisinde, “Yüzyılın En Önemli 100 Kişisi” listesinde adı geçen tek moda tasarımcısıdır. Fakir bir ailede dünyaya gelen ve zor şartlar altında büyüyen Chanel, çocukluğundan beri tasarıma ve stile ilgi duymuştur.
  • Ruth Handler; çocukların, küçük bebek figürleri yerine daha büyük ve yetişkin gibi görünen figürlere karşı ilgili olduğunu fark eden Handler, bunu bir iş koluna dönüştürmüştür. Yetişkin bebek modellerinin en ünlü bebeği olan Barbie’yi geliştirmiştir.

 

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin