Kategori arşivi: Genel

Askılı Elbise Kombinleri

Öncelikle bu tarz elbise kombinleri çok çeşitli şekilde yapılabilir. Son zamanlardaki moda trendlerine bakıldığında ise bu model elbiselerin içine basit bluzlar giyildiği görülmektedir. Seçim askılı elbise olacaksa elbette tek başına da giyilebilir. Ya da hava biraz daha serinlediğinde elbise gömlek veya ceketle tamamlanabilir. Bu tarz elbiselerin altına giyilecek ayakkabı konusunda da geniş bir yelpaze bulunmaktadır. Elbisenin kumaşı ve tarzı da göz önünde bulundurularak spor ayakkabılarla, topuklu ayakkabılarla, çizmelerle, botlarla veya sandaletlerle kombinlemek mümkündür.

Askılı Elbise Modelleri

Bir askılı elbise çok çeşitli kumaşlarda ve modellerde tasarlanabilir. Öncelikle elbiseler uzun, mini ve midi boy olabilir. Bu da elbiseyi alacak kişilerin fiziki özelliklerine göre seçim yapma şansını attırır. Mesela uzun modellerin seçilmesiyle kişi olduğundan çok daha uzun görünür. Elbiselerin desenleri çiçekli, düz, çizgili veya iddialı bir desenle leopar olabilir. Her ne kadar elbisenin üst kısmı askılarla tasarlanmış olsa da göğüs ve sırt dekolteli modelleri de görmek mümkündür. Tarzınıza en çok hitap eden modeli https://www.sedayalcinatelier.com/askili-elbise adresinden bulabilirsiniz.

 

Bedenime Uygun Nasıl Kazak Seçmeliyim?

Kış aylarının en güzel tamamlayıcılarından olan kazak modelleri 5in1 Canpolat yeni koleksiyonunda sizlerle buluşuyor. Bu sezonun en gözde örgü kazak modelleri, v yaka uzun ya da kısa seçenekleri, farklı renk tonları ile bir araya geliyor. Kadın kazak modellerini, elbiselerle dahi kombinlediğimiz bu sezonda da kendi vücut tipinize uygun olanı nasıl bulabileceğinize dair birkaç ipucu ile karşınızdayız!

Hangi Vücut Tipine, Hangi Kazak Tercih Edilir?

Kum Saati Vücut Tipi; dünyanın en orantılı vücut tipi olarak geçmekte. Bu tip vücut ölçüsüne sahip olan kişilerin omuz ve basen bölgeleri aynı orantıda olup, bel oyuntuları ise belirgin özelliklere sahiptir. Bu nedenle daha çok salaş modellerin yanı sıra belin oyuntusunu belirgin hale getirecek kazak modelleri bu vücut tipine uygunluk göstermekte. Kum saati vücut tipine sahip, diğer yandan oldukça uzun bir boya sahibim diyorsanız salaş tarzlarda bir araya getirilmiş triko kazak seçenekleri ise tam size göre.

Armut Sekli Vücut Tipi; omuz bölgesi dar, göğüs bölgesi küçük, kalça ve basen bölgesi ise üst bölgeye oranla daha geniş olanlar için ifade edilen vücut tipi şeklidir. Bu vücut tipinde kalçaların vücudun diğer bölgelerine göre daha belirgin şekilde belli olması sebebi ile dikkati üst bölgeye verecek şekilde boğazlı kazak, farklı yaka tiplerine ait kazak modelleri seçimleri ile omuzlarda ilave olarak kullanılabilecek süsler ideal olmakta. Armut şekli vücut tipine sahip olan kişiler boy ölçülerine ve beden büyüklüklerine göre de farklı kazak seçimleri ile kendilerini ön plana çıkarabilir. Örneğin uzun boylu olanlar için uzun elbiseler ile birlikte kullanabileceği, salaş uzun kazak modellerini ya da dar pantolonlar taytlar üzerinde, salaş örgü modelli kazak seçenekleri ile basenleri kolay bir şekilde kapatarak farklı bölgeleri plana çıkarmak mümkün.

Elma Tipi Vücut Şekli; Göğüs bölgesi ve bel bölgesi, kalça bölgesine oranla daha geniş olan kişiler için tanımlanmakta. Elma tipine sahip olan kişilerde vücudun üst bölgesi, alt bölgesinden daha belirgin hatlara sahiptir. Bel bölgesinin vurgulanması da ihtiyaç olmayan bu vücut tipinde daha düz modeller kullanarak vücudun bütünlüğü korunmalıdır. Elma tipi vücut şekline sahip olan kişiler kazak seçimleri de boyu uzun olan modelleri tercih ederek; vücudun kalın bölgelerini daha ince gösterecek kesimler tercih edebilir.

Kısa Boylu ve Zayıflar; için en doğru yöntem hem beden ölçüsüne uygun hem de kısa boylu kazak modelleri tercih etmek en doğrusu olmakta. Boyu daha uzun göstermek için yakası açık olan modeller ile elbise ya da pantolon şıklığını kazaklar ile tamamlamak oldukça kolay.

5’in1 Canpolat yeni sezonun en gözde kazak modellerini sizlerle buluşturmaya devam ediyor. Triko kazaklardaki en yeni modelleri görmek ve kazak fiyatları hakkında bilgi almak için hem sizde şimdi 5in1 Canpolat adresine uğrayın!

Planör Nedir? Planör Nasıl Uçar?

“Planör” kelimesi dilimize Fransızca “Planeur” kelimesinden gelmiştir. Fransızca’da “süzülmek, süzülerek uçarak mesafe almak” anlamına gelir. Herhangi bir güç kaynağı (motor) olmadan, planörün yüksek süzülme kabiliyeti kullanılarak uzak mesafeler uçarak katetmek mümkündür. Yazımızda planör nedir, nasıl uçar ve çeşitleri nelerdir? gibi soruların cevaplarını yarıntılarıyla birlikte vereceğiz.

Planör Nedir?

Planör, 19. yüzyılın sonunda Alman bir mühendis tarafından icat edilen, uçmak için havanın yükseltme gücünü kullanan bir uçaktır. Planörün dış yapısı küçük bir uçağa benzer. İniş hızı çok düşük olmasından dolayı planörün altında genellikle sadece bir iniş takımı bulunur. Planörlerde, dümen pedallar yardımıyla kontrol edilir.

Son yıllarda motor tahrikli büyük kapasiteli planörler de üretilmeye başlamıştır. Fakat motorsuz planör çeşitleri daha ekonomik olduğu için daha çok tercih edilmektedir.

Planör sessiz çalışan bir uçak olduğu için de tercih edilmektedir. Bu motorsuz uçakların hızı saatte yaklaşık 250 kilometredir. Küçük bir kokpiti olan bir planörün tepesinde bir cam vardır. Bu cam havalandırma için kullanılır.

Planör Nasıl Uçar?

Herhangi bir motor ve yardımcı güç kaynağı olmadan uçabilen bir planörün kanatları genellikle ince ve uzundur. Bunun sebebi ise havanın yükseltme kuvvetinden maksimum oranda faydalanmaktır. Koşullar uygunsa, planör 10.000 metre irtifaya ulaşabilir ve 1.300 kilometre yol kat edebilir.

Planörlerin havalanması için özel vinç sistemleri kullanılmaktadır. Ayrıca yaygın olarak kullanılan bir başka yöntem, planörü 100 km/s hıza ve 600-700 metre irtifaya ulaşana kadar bir uçakla çekmektir.

Planör Kullanım Alanları

Planör tek kişilik veya iki kişilik bir uçak olduğu için ulaşım alanında pek kullanılmaz. Ağırlıklı olarak belgesel yapım, çeşitli gösteri performansları ve uluslararası yarışmalar için kullanılmaktadır. Ayrıca pilot olmak isteyenler ilk uçuşlarını planör üzerinde deneyimleyebilirler.

Planör Çeşitleri

 1. Tek kişilik planörler: Çeşitli şekil ve boyutlarda olabilirler. İyi eğitimli planör pilotları tarafından spor ve yarış amaçlı kullanılır. Modern fiberglas yarış planörlerinin kanat açıklığı standart seviyede 15 m’ye ve açık seviyede 23 m’ye ulaşabilir.
 2. İki kişilik planörler: uçuş eğitimi, uçuş kontrol öğretiminde kalkış ve iniş eğitimi için kullanılır. Uçuş eğitimi için kullanılan çoğu planör eski moda ahşap planörlerdir.
 3. Personel ve malzeme taşıma planörleri: İkinci Dünya Savaşı’nda olduğu gibi insan ve malzeme taşımak maksadıyla kullanılırlar.

listemakale.com

Mutfak İçin Perde Modelleri Nelerdir?

Mutfak için perde modelleri için pek çok seçenek bulunmaktadır. Perde modeli seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan biri,  perde seçilecek mutfağın dekorasyonu olmaktadır. Mutfak stili göz önünde bulundurularak perde seçmekte fayda vardır. Mutfak perdesi seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise pencerenin boyutu ve konumudur. Pencerelerin yarım pencere mi yoksa tam pencere mi olduğunu öğrenip ona göre mutfak perdesi seçmek gerekir.

Mutfak perdesi seçerken hangi kumaşı seçeceğine karar vermek gerekir. Mutfakta hangi renk yoğun ise o renk ile uyumlu bir renkte perde seçmek uyumlu bir mutfak görünümü elde etmek için son derece önemlidir.

Mutfak İçin Perde Modelleri Arasında En Çok Tercih Edilen Modeller

Keten Mutfak Perdesi

Mutfak İçin Perde Modelleri Nelerdir?

Mutfak perde modeli arasında en çok tercih edilen modellerden biri keten mutfak perdesi olmaktadır. Keten mutfak perdesi spor tarzda mutfaklar için en ideal perde modellerinden biri olmuştur. Keten mutfak perdesi hem güneşi engeller hem de aydınlık bir mutfak oluşumunu sağlar. Gri, krem ve kahve tonlarındaki renkler keten perde modellerinde en çok tercih edilen renkler olmuştur. Klasik mutfaklar için pek uygun değildir. Mutfak perde modeli arayışında olan kişiler in keten kumaşlı perdeler en çok tercih edilen modeldir. Keten kumaşlı mutfak perdeleri güneşten çok etkilenmediği için perdede güneşten dolayı herhangi bir yıpranma söz konusu değildir. Bu perdelerin en güzel yanlarından biri de renk seçimine göre aydınlık ya da karanlık bir mutfak oluşturabilmektir.

İp Mutfak Perdesi

Mutfak İçin Perde Modelleri Nelerdir?

Mutfak perdesi seçerken en çok dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de mutfağın tarzı olmaktadır. İp mutfak perdesi de mutfak perde modelleri arasında yer alan diğer bir perde modelidir. Özellikle mutfağı balkona açılan evlerde ip perde modeli çok ideal olmaktadır. Mutfağa daha salaş bir görünüm kazandıran bu perde modelleri fiyat olarak da uygundur. Modern bir mutfak görünümüne kazanmak isteyen kişiler için ip mutfak perdesi en ideal tercihlerden biri olacaktır. Mutfak kapısı bahçeye açılan evler için de ip mutfak perdesi uygun bir tercih olur. İp mutfak perdesi sıklıkla mutfak perde modeli olarak tercih edilen bir modeldir.

 

Plaj Çantasında Olması Gerekenler 

Plaj çantasında olması gerekenler yazımız ile “acaba unuttuğum bir şey kaldı mı” sorusunun cevabını bulmada çok kolaylık sağlayacaksınız. Yaz mevsimin gelmesiyle birlikte tatil hayallerinin hazırlık aşamasına dönüştüğü günlerde tatlı bir telaş yaşanır. Yaz tatilini keyifli ve rahat bir şekilde geçirmek isteyenler alışveriş listesi yaparlar.  Yaz aylarına uygun kombinler, aksesuarlar, günlük ihtiyaçlar derken liste uzar gider. Bizde sizlere yardımcı olmak amacıyla bu yazımızı hazırladık.

Cüzdan: Kimlik ve paraya mutlaka ihtiyaç duyacağınızdan dolayı çantanızda cüzdanınız bulunması gerekir.

Yedek Mayo-Bikini: Plaj çantanızda yedek mayo ya da bikini mutlaka yer almalıdır. Mayo ve bikini değiştirmek hijyen açısından önemlidir. Tatilinizde rahatsızlık yaşamak istemiyorsanız mutlaka yedek mayo ya da bikini bulundurmalısınız.

Plaj Havlusu: Plaj çantasında olması gerekenler arasında yedekli olarak plaj havluları olmalıdır. Denizi tercih edenler için daha sık temizlik ihtiyacı olacaktır. Bu sebeple de en az 2 havlu için çantanızda yer ayırmalısınız.

Güneş Kremi: Yanınızda olması gereken bir üründür. Cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyan kremler sayesinde, olumsuz yanıkları önleyebilir, rahat ve huzurlu bir tatil geçirebilirsiniz. 

Güneş Gözlüğü: Plaj için kullanacağınız çantada vazgeçilmez ürünlerden biride güneş gözlüğüdür.  Günlük hayatımızda bile yanımızdan ayırmadığımız güneş gözlükleri tatile giderken hazırlanan plaj çantasında da kesinlikle olması gereken ürünlerdendir.

Plaj Terliği: Plaj çantası içinde bulunması gereken ürün kesinlikle bir çift plaj terliğidir. Plajda altın gibi kumlar üzerinde plaj terliği dışında hareket etmeniz neredeyse imkansızdır. Üstelik kumlar gerçekten çok sıcak olduğundan, ayaklarınızı bu sıcaktan korumanız gerekecektir.

Şapka: Gittiğiniz tatil beldelerinde deniz ya da havuz kenarında ne kadar şemsiyeler de olsa her zaman boş bulmak oldukça zordur. Bu yüzden sıcağın yüksek olduğu tatil beldelerinde başınıza güneş geçsin istemiyorsanız şapka kullanmalısınız. Büyük ve geniş şapkalar kullanarak sade başınızı değil aynı zamanda yüzünüzü ve göğüs bölgelerinizi de koruyabilirsiniz.

Vakit Geçirebilecek Keyifli Şeyler: Serinletici yiyecekler, kulaklığınız, güzel birkaç dergi ya da okumalık bir kitap gibi ince ayrıntıları unutulmamalıdır. Güneş altında kestirirken hafif bir müzik dinlemek isteyebilirsiniz.

Taşınabilir şarj cihazı: Plaj çantanızda mutlaka taşınabilir şarj cihazı bulunmalıdır. Telefonunuzun şarjı sosyal medya ve kamera kullanımından kaynaklı azalabilir.  Taşınabilir şarj cihazı ile şarjınızı yenileyebilirsiniz.

 

Avukat Katibi Nasıl Olunur? Avukat Katibi Ne İş Yapar?

Lise ve Adalet Meslek Yüksekokullarından mezun olan avukat katipleri, birçok alanda iş bulma imkanına sahip olmakla birlikte birçok görev ve sorumluluğa sahip olan avukat yardımcılarıdır. Avukatlarla birlikte çalışan Avukat katibi, avukatların almış oldukları davaları takip etmektedir. Bu katipler, icra dosyalarını yürütmekte ve gerekli durumlarda adliyeye giderek davalarla ilgilenmektedir. Avukatlara yardımcı olan avukat katipleri, sekreterlik işleriyle birlikte danışmanlık işlerini de yürütmektedir. Avukat katibi nasıl olunur? merak ediyorsanız, avukat katibi olabilmek için genel olarak Adalet meslek yüksek okullarından mezun olmak gerekmektedir. Bazı durumlarda lise mezunu olmak da yeterli olmaktadır.

Avukatlık bürolarında çalışan avukat katipleri, hukuk müşavirleriyle de çalışabilmektedir. Bununla birlikte baroda, icra takip işlerinde çalışabilmektedir.

Avukat Katibi Ne İş Yapar?

Birçok avukat yanında katip çalıştırmakla birlikte, avukat katiplerinin iş alanları oldukça geniştir. Avukatların iş yükünü hafifleten katiplerin yapmakla yükümlü oldukları işler şunlardır;

 • Evrak düzenlemesini yapmak
 • Avukatın programını takip etmek
 • Avukatla müvekkillerin görüşmelerini planlamak
 • Dava dosyalarını takip etmek
 • Avukatın mail ve faks trafiğini kontrol etmek
 • Randevuları ayarlamak
 • Adliyedeki evrak işlerini yürütmek
 • Adliyeden gelen dosyaları aktarmak gibi işleri bulunmaktadır. Avukat katibi ne iş yapar merak eden kişiler, katiplerin çalıştığı yere göre de iş yükümlülükleri değişmektedir.

Avukat Katibi İş Olanakları ve Maaşı

Avukat Katibi Nasıl Olunur? Avukat Katibi Ne İş Yapar?

Avukat katibi nasıl olunur? sorusuna yanıt verdikten sonra iş olanakları ve maaşları konularına değinelim. Avukat katibinin iş olanakları oldukça gelişmiştir. Avukatlık bürosunda çalışan katipler aynı zamanda hukuk müşavirleri ve şirketlerin hukuk servislerinde de çalışabilmektedir. Barolarda, adliye teşkilatında görev yapan avukat katipleri aynı zamanda hukuk öğrencileri de olabilmektedir.

Avukatlara her türlü işlerinde yardımcı olan ve iş programını yürüten, randevularını ayarlayan avukat katipleri, bir anlamda sekreterlik işlerini de yürütmektedir. Ülkemizde yaygın olarak görülen avukat katipleri, ortalama asgari ücretle çalışmaktadır.

Görev ve sorumluluklarını yerine getirmekle mükellef olan avukat katipleri, aynı zamanda avukatların yardımcısı konumundadır. Adalet mezunu olan avukat katipleri bazen lise mezunu kişiler de olabilmektedir. Avukat katipleri ne kadar maaş alır? sorusu merak edilmekle birlikte ortalama 3.480 TL maaş alan avukatlık katipleri, birçok yerde iş bulabilmektedir.

Cilt Bakım Ürünleri Hangi Sıralamayla Uygulanır?

Cilt bakım ürünleri hangi sıralamayla uygulanır? sorunuzun yanıtını veriyoruz. Cilt bakımınızı nasıl yapacaksınız?

Cilt bakımının yapılması için yardımcı olabilecek pek çok ürün seçeneği var. Kullanabileceğiniz bir çok ürün piyasada farklı markalar tarafından üretiliyor. Cilt bakım ürünlerinden cilt tipinize uygun ürünler seçerek doğru bir cilt bakımı yapabilirsiniz. Cilt bakım ürünlerini uygularken doğru sıralama ile uygulamanız gerekiyor.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise tüm uygulamaları bir anda yaparak cildi yormamanız gerektiğidir. Aynı gün içinde sırasıyla birkaç ürün kullanılabilir. Ancak fazlası son derece cildi yorar. Bundan kaçınarak uygulamalarınızı yapmanızı öneriyoruz.

Cilt Temizliği

Cilt bakımının temeli cildin temizliğinin düzenli bir şekilde yapılmasıdır. Eğer makyaj yapıyorsanız mutlaka cildinizi makyaj kalıntılarından arındırmanız gereklidir.  Tamamen cildin korunmasını sağlamak için cilt temizliğini en doğru şekilde cilt tipinize uygun ürünler ile temizlemelisiniz. Cilt temizliğini aşağıda yer alan ürünler ile yapabilirsiniz;

 • Makyaj temizleme sütü
 • Cilt temizleme köpüğü
 • Cilt temizleme solisyonu (tonik)

Cilt Nemlendiricisi

Günlük bir bakım için ikinci olarak yapmanız gereken, cilt nemlendiricisi kullanmak olacak. Cilt nemlendiricisi ne zaman uygulanır sorusunun yanıtı cilt temizliğinden hemen sonra uygulanırdır. Cilt temizleme işleminin yapılmasından sonra nemlendirme işlemi ile cildinizin beslenmesini sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda cildinizin nem dengesinin ve sebun dengesinin korunması açısından da nemlendiricinin kullanılması son derece önemlidir. Nemlendirici gün içinde 2 kere uygulanabilir.

 Cilt Maskeleri

Günlük bakım dışında önerimiz, cilt maskeleri uygulamanız. Cilt maskesi de cilt temizliğinin ardından uygulanır. Maske uygulaması tamamlandıktan sonra hafif bir nemlendirici ile cildin dengesinin korunmasına destek olunur. Cilt maskesi seçiminiz farklı seçeneklerde olabilir. Doğal maskeler ya da hazır maskeler kullanabilirsiniz. Varsa cilt sorununa özel maskeleri seçmeniz, cilt sağlığına kavuşmak açısından son derece önemli olacaktır. Bunu göz önünde bulundurmanız halinde, cildinizin cilt maskeleri ile sağlıklı yapıya kavuşması mümkündür.

 • Siyah noktalar için cilt maskesi
 • Sivilceler için cilt maskesi
 • Cilt lekeleri için yüz maskesi

Gibi seçenekleri değerlendirip uygulamanız önerilir. Nemlendirici yapısı olan maskeler ile cildinizin kuru görünümden uzaklaşması da söz konusudur. Cilt bakım ürünleri hangi sıralamayla uygulanır? sorusunun cevabı genel anlamda yazımızdaki şekildedir. Cilt tipinize ve varsa cilt sorunlarınıza göre bu bakım sırası farklı hale getirilebilir.

Aradığınız Kişinin O Olmadığını Gösteren 5 İşaret

İlişkide olduğunuz kişinin size uygun olup olmadığı konusunda kafanız da soru işaretleri mi var? İlişki Uzmanı Matthew Hussey, sizin için aradığınız kişinin o olmadığını gösteren 5 işaret hangisi hepsini açıklıyor. 

 • Aynı şeylerden zevk almamak 

Siz yeni yerler keşfetmeye, tecrübeler edinmeye bayılırken hayatınızdaki kişi pijamaları ile sevdiği dizinin bölümlerini tekrar tekrar izliyorsa ilişkinizde yolunda gitmeyen şeyler olduğunu söyleyebiliriz. Siz yeni heyecanlara tutkunken sevgiliniz bu tutkunuzu paylaşamıyorsa kendinizi bu yorucu ilişkiye kesinlikle sokamamalısınız. 

 • Söyledikleri yalnızca sözde kalıyorsa 

Eğer davranışları ve söyledikleri birbiriyle uyuşmuyorsa ya bencildir ya da yalancı. Örneğin, ize şimdiye kadar kimseye karşı bu duyguları hissetmediğini söylüyorsa, ya da sizin için her şeyi yapabileceğini söylüyorsa fakat en ufak bir konuda ya da herhangi bir hastalıkta yardımınıza gelmiyorsa sizi çokta umursamıyor demektir. Bu da  aradığınız kişinin o olmadığını gösteren 5 işaret ‘ten biridir.

 • Hiçbir zaman yanınızdan ayrılmıyorsa 
Hiçbir zaman yanınızdan ayrılmıyorsa

Bütün zamanını sizinle geçirmek istemesi ilişkinizin başında sizin için romantik olabilir. Lakin bu, ileride onsuz herhangi bir plana dahil olmanızın sorun olacağı konusunda büyük bir işaret demektedir. Eğer hayatınızdaki kişi hobilerinizden, arkadaşlıklarınızdan, isteklerinizden uzaklaşmanıza sebebiyet veriyorsa asıl uzaklaşmanız gereken kişinin o olduğunu düşünmeniz gerekiyor demektir.  

 • Daha tutkulu olmasını bekliyorsanız 

İlişkinizin başından beri hayatınızdaki kişinin tembellik eğilimi sizi rahatsız ediyorsa, ilerleyen zamanlarda partnerinizin bu huyunun düzeleceğini düşünmeniz beyhude olacaktır. Yeni bir kariyer planlaması ya da spora başlaması mucizevi bir etki ile karakterini değiştirip onu daha heyecanlı ya da istediğiniz gibi tutkulu biri olmasını sağlamaz. Zamanla tembellik özelliğinin sizi daha çok rahatsız edeceğini unutmamalısınız. Hayatınızda ki kişinin yaşam koçu olmak sizi de yoracaktır. Bu yüzden ilişkinizden vazgeçip hayata karşı en az sizin kadar tutkulu olan birini bulabilirsiniz. Bir hayatınız var ve herhangi bir etkenin tutkunuzu söndürmesine kesinlikle izin vermemelisiniz.

 • Aranızdaki kimya güçlü değilse 
Aranızdaki kimya güçlü değilse

İlişkiniz ilerledikçe cinsel hayatınız daha renkli bir hale gelebilir. Ancak kimyanız tam olarak uyuşmuyorsa bu konuda yapacak bir şeyiniz ne yazık ki yok. “Kişiliği çok iyi, kariyer sahibi, arkadaşlarımda onu seviyor…” gibi pozitif yönlerini aklınızdan geçirmeyi bırakmanız gerekiyor. Hem bu pozitif yönleri taşıyan hem de kimyanızın güçlü olduğu birini bulmanız imkânsız değil. 

 

 

 

Erkekler Hangi Estetik Ameliyatları Oluyorlar?

Yakın zamana kadar estetik denilince insanların sorunlu ya da işlevini tam olarak yerine getiremeyen bölgelerine yaptırdıkları operasyonlar akla gelirdi. Ancak sonraları bu seçeneklerin arasına bir göze hoş gelmeyen bölgeler de eklendi. Estetik operasyonlar artık erkekler tarafından da sıklıkla yaptırılıyor. Bu yazımızda erkekler hangi estetik ameliyatları oluyorlar? sorusuna cevap arayıp neden bu operasyonları tercih ettiklerine değineceğiz.

Erkekler Hangi Estetik Ameliyatları Yaptırıyorlar?

Erkekte Burun Estetiği

Elbette en çok göz önünde olan şey aynı zamanda kusuru en çok görülen şeydir. Burnu ile işlevsel bir sorunu olan insanlar bu sorunu giderirken aynı zamanda kötü görünümü de ortadan kaldırma yolunu seçiyorlar. Nefes alma problemi yaşayanlar bu sorunu düzeltmek için ameliyat masasına yattıklarında beraberinde estetik ameliyat da oluyorlar. Günümüzde burun estetikleri doğal görünümden uzaklaşmadan gayet kolay bir şekilde yapılıyor.

Erkek Saç Estetiği

Estetik operasyonlar arasında erkeklerin en çok önemsedikleri operasyon kesinlikle saç ekimi. Saçları seyrekleşen her erkeğin aklından mutlaka saç ektirme operasyonu geçmekte. Sağlık anlamında herhangi bir sorun yaratmadığı halde tamamen erkeğin kendisini kötü hissettiği için başvurduğu bir yöntem. Ense kısmından alınan saç kökleri saçın seyrek olduğu bölgelere ekiliyor.

Yağ Aldırma

Kilolu erkeklerin tercih ettikleri estetik operasyonlar arasında yağ aldırmak da bulunuyor. Sağlıksız bir beslenme ya da hareketsiz bir yaşam beraberinde vücuttaki yağ oranının da artmasına sebep olmakta. Eğer bununla ilgili bir önlem alınmazsa, mesela spor yapılmazsa bir süre sonra bu yağları eritme de zorlaşmaya başlıyor. Bu noktada ise devreye yağ aldırma ameliyatları girmekte.

Erkek Diş ve Diş Eti Estetiği

Dişler sadece erkekler için değil bayanlar için de önemli. Hem sağlıklı dişler hem de güzel bir görünüm için sürekli dikkat edilmesi gerekiyor. Ancak biraz boşlayınca tıpkı vücutta oluşan yağlar gibi dişlerde de normal yollarla geçmeyen sorunlar ortaya çıkabiliyor. Erkekler yapısal bozukluğu olan dişleri için estetik olma yolunu seçiyorlar. Konu diş olunca korku biraz daha büyük oluyor ancak sonunda gerçekten doğal görünümlü güzel bir diş yapısına sahip