14 Yaşındaki Bir Erkeğin Kilosu Kaç Olmalı? 

14 yaşındaki bir erkeğin kilosu kaç olmalı? Yazımızdaki 14 yaşındaki erkek bireyler için ideal ölçülere yer verdik. 

Çocukların gelişimi kilosu ile yakından ilgili olduğu için pek çok ebeveyn çocuğunun kilo almasını istemektedir. Fakat bu durum hiç sağlıklı değildir. Çünkü her çocuğun kişisel gelişimi farklıdır. Bundan dolayı da çocuğunuzu diğer çocuklarla kıyaslayarak daha fazla gelişim göstermesi için kilo aldırmaya çalışmamalısınız. Bundan dolayı da ebeveynler çocuklarının gelişimini takip etmek için çocuğunun yaş grubundaki bireyin ideal ölçülerini bilmeli ve çocuğunun gelişimini takip etmelidir. 14 yaşındaki bir erkeğin kilosu kaç olmalı? Yazımızdaki 14 yaşındaki erkek bireyler için ideal ölçülere yer verdik. 

14 Yaşındaki Erkek Çocuklarının İdeal Kilosu 

14 yaşındaki erkek çocuğun sahip olması gereken ideal kilo 53 iken en düşük kilo seviyesi 32 ve en yüksek kilo seviyesi 70’tir. Çocuklarının kilosunda bu oranların çok altında veya üstünde değer bulunan ebeveynler çocuklarını bir uzmana göstererek, gerekli beslenme düzenini oluşturmalıdır. 

14 Yaşındaki Erkek Çocuğunun Boyu 

14 Yaşındaki Bir Erkeğin Kilosu Kaç Olmalı? 
14 Yaşındaki Bir Erkeğin Kilosu Kaç Olmalı?

14 yaşında olan bir erkek çocuğu ergenlik dönemine girdiği için boy uzamasında artışlar meydana gelebilir. Bu yaş aralığında bulunan erkek çocuklarının ortalama ideal boy uzunluğu 164,9 cm olarak belirlenmiştir. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
14 Yaşındaki Bir Erkeğin Kilosu Kaç Olmalı? 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin