Kategori arşivi: Foto Galeri

Gebelikte En Merak Edilen 7 Soru

Hamile olanlar bebeklerini heyecanla beklerken birçok konuyu merak eder ve biz de gebelikte en merak edilen 7 soru konusunu ele aldık.

 

Hamilelikte En Merak Edilen 7 Soru ve Cevabı

Ultrason Zararlı Mı?

Gebelikte En Merak Edilen 7 Soru

Ultrasonun herhangi bir zararı yoktur. Bu konu birçok kişinin yanılmasına neden olabilir. Günlük yaşamda tercih edilen bir uygulama olmasa da her muayenede genel bir ultrason incelemesi yapılır. Detaylı ultrason gerekirse de 2-3 kez yapılması yeterli olabilir.

Bebeğimin Cinsiyeti Ne Zaman Belli Olacak?

En çok merak edilen konulardan biri de budur. Bebeğin cinsiyeti rahme düştüğü ilk andan itibaren bellidir. Ancak doktorların bunu görmesi zaman alabilir. Genelde detaylı ultrason muayenesinde görülen cinsiyet, sonraki zamanlarda ise 12.hafta civarında fark edilebilir.

İki Kişilik Beslenmek Doğru Mu?

Son derece yanlış olan iki kişilik beslenme konusu anne adaylarına çevrelerinden gelen baskılar sonucu ortaya çıkmaktadır. Daha sade bir yaşam tercih ederek sağlıklı besinlere öncelik verirseniz gebelikte 10 kilodan fazla almamaya özen gösterirseniz yeterlidir. Boş kalori olan gıdalardan kesinlikle uzak durmanız gerekmektedir.

Bebeğimin Hareketlerini Ne Zaman Hissedeceğim?

Birçok anne adayı bebeğin ilk hareketlerini 20.hafta civarında hissetmeye başlar. İkinci gebeliklerde ise bu süre daha erken olabilir. Baba adaylarının bunu fark etmesi ise daha geç olabilir. İlk hamilelikte bebek hareketleri 20.hafta civarında hissedilir.

Suyumun Geldiğini Nasıl Anlarım?

Doğumun başladığını anlamak her anne adayı için aynı şekilde gitmez. Bu yüzden bazı anne adaylarında suyun geldiği anlaşılır ve sancılar sıklaşınca anne hastaneye gider. Ancak bazı annelerde açılma olmasına rağmen bunun farkına varılmaz. Son dakikada hastane yetişme maceraları olabilir.

Sütüm Ne Zaman Gelir?

Sütün gelmesi doğumla birlikte gerçekleşir. Ancak genelde 6.aydan itibaren anne adaylarının memelerinde dolgunluk hissetmeleri mümkün olabilir. Memenin ucu çok sıkılırsa kolostum adı verilen şeffaf sık gelir ki bu bebek için son derece faydalıdır.

Sezaryen Riskim Var Mı?

Gebelikte En Merak Edilen 7 Soru

Bu tahmin edilebilen bir durum değildir. Ancak doğal olan normal doğum yapılmasıdır ve hekimler bunu öncelikli tutar.

Mutfak Dekorasyonu İçin Pratik Fikirler

Mutfak dekorasyonu için pratik fikirler verdiğimiz yazımız mutfağını dekore etmek isteyenler için ufak tüyolar içermektedir. Bu fikirleri kullanarak hayalinizdeki mutfak görünümünü yakalayabilirsiniz.

Evin en kullanışlı alanlarından biri olan mutfaklar, derli toplu olmadıkları zaman büyük bir karışıklığa neden olmaktadırlar. Bu bakımdan mutfak dekorasyonunun yapılması, mutfağın doğru bir şekilde kullanılmasını sağlar. Modern bir görünüm için, kullanmış olduğunuz ürünlerde bütünlüğe dikkat etmeniz gerekir. Mutfak dekorasyonunda amaç, şık ve kullanışlı bir alan yaratmaktır. Bu amaca uygun bir dekorasyon yaratmak için öncelikle, mutfağınızın metrekaresini göz önüne almanız gerekmektedir.

Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler

Mutfak Dekorasyonu İçin Öneriler

Açık Renkli Duvar Boyalarını Tercih Edin

Açık renklerde duvar boyalarını tercih etmeniz, mutfağınızın daha aydınlık ve geniş görünmesini sağlar. Şık bir dekorasyon için sıcak tonları tercih etmeniz daha doğru bir hareket olacaktır. Duvarlarınızı mümkün olduğu kadar eşyalarla doldurmamaya çalışın. Sade bir görünüm, hem rahat hareket etmenizi hem de mutfağınızın ferah bir ortam olmasını sağlar. Koyu tonları seviyorsanız, yanında ikinci bir renk de kullanmanız gerekir.

Baharatlıklarınızı Toplu Bir Alana Yerleştirin

Baharat kullanımı, mutfağın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Şık bir mutfak dekorasyonu için baharatlıklarınızı düzenli bir şekilde yerleştirin. Baharatlıklarınıza özel raflar yaptırabilir ya da çekmelerinize yerleştirebilirsiniz. Mutfağınız dar ise çekmeceleri kullanmanız, alandan tasarruf etmenizi sağlar.

Mutfak Dekorasyonu İçin Kullanışlı Raflar Tercih Edebilirsiniz

Küçük bir mutfağınız var ise duvarlarınıza özel raflar tasarlattırabilirsiniz. Ancak şık bir dekorasyon için bu rafları, çok fazla eşya ile doldurmamanız gerekir. Rafların, mutfak dekorasyonunuzla uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Mutfağınızda Kitaplık Köşesi Oluşturabilirsiniz

Geniş bir mutfağa sahipseniz, dekorasyon planınıza kitaplık köşesini de ekleyebilirsiniz. Abartılı bir büyüklükte olmayan kibar ve modern bir raf yaptırabilirsiniz. Özellikle sevdiğiniz kitapları bu raflara yerleştirmeniz, kendinizi mutfağınızda mutlu hissetmenizi sağlar.

Mutfak Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Dekorasyon yapmadan önce mutfağınızın genişliğini ve boyunu ölçmeniz,
  • Mutfağınızda kullandığınız halının rengine ve modeline dikkat etmeniz,
  • Perdenin, hem halı hem de duvar rengi ile uyumlu olması,
  • Mutfak tezgahında kalabalık ürünlere yer vermemeniz gerekir.

Planlı bir şekilde dekorasyon oluşturarak, harika bir mutfağa sahip olabilirsiniz. Bu konuda dilerseniz uzman birinden destek alabilirsiniz.