20 Ülkeden Gençlik Ortak Gelecek İçin ICYF öncülüğünde Bir Araya Geliyor

İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) öncülüğünde 20 ülkeden 100 genç, kamu diplomasi, sürdürülebilir kalkınma, yaratıcı endüstriler, finans gibi konularla ilgili görüş ve deneyimlerini paylaşmak üzere Tataristan’ın Kazan şehrinde bir  araya gelecek.

 

Rusya-İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Kampüs Programı 12-16 Aralık 2022 tarihleri arasında Tataristan’ın Kazan şehrinde gerçekleştirilecek. Kazan- İİT Gençlik Başkenti 2022 kapsamında organize edilen program kapsamında Rusya-Balkan Gençlik Forumu ve Rusya-İİT Gençlik Forumları da düzenlenecek.

 

İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF), Tataristan Cumhuriyeti Gençlik İşleri Bakanlığı, Gençlik Diplomasisi Akademisi, Yaratıcı Gençlik Akademisi ve Tataristan Cumhuriyet Gençlik Kamu Vakfı “SELET” ortaklığında organize edilen Kampüs programına 75 ülkeden 1400 kişi başvurdu. Programa Türkiye, Rusya Federasyonu, Azerbaycan, Bangladeş, Kamerun, Mısır, Endonezya, Kazakistan, Kırgızistan, Malezya, Karadağ, Fas, Nijerya, Pakistan, Kuzey Makedonya, Katar, Senegal, Tacikistan, Türkmenistan ve Özbekistan’dan 100 delege katılacak.

 

Gençlerin görüş ve deneyim alışverişinde bulunmaları için çok taraflı bir platform oluşturulmasının hedeflendiği program kapsamında “Kamu Diplomasisi”, “Sürdürülebilir Kalkınma”, “Yaratıcı Endüstriler” ve “İslami Finans” konuları ele alınacak.

 

ICYF Başkanı Taha Ayhan, Kazan-İİT Gençlik Başkenti 2022 kapsamında yıl boyunca Kazan’da kültür sanattan bilime, diplomasiden finansa kadar birçok farklı konuda gençlerin biraraya gelerek görüşlerini ve deneyimlerini paylaştıklarını belirterek, “Kampüs programı da İİT bölgesindeki gençlerin birçok konuda güçbirliği yapması için bir platform oluşturacaktır. Küresel sorunlar için yenilikçi fikirler ve etkili çözümler bulmaları, bununla birlikte gençlerin kapasitelerini geliştirmeleri için de Kampüs programını önemli bir fırsat olarak değerlendiriyoruz” dedi.

 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
20 Ülkeden Gençlik Ortak Gelecek İçin ICYF öncülüğünde Bir Araya Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin