Acura Nerede Üretiliyor? 

Honda teknolojisi ile üretilen Acura, Meksika’da ilk defa 2004, Çin’de ise 2006 senesinde tanıtılmıştır. Peki, Acura nerede üretiliyor? 

Acura, Honda’nın 1986 senesinden beri sadece Hong Kong, Kanada ve Amerika Birleşik Devletleri için ürettiği lüks arabalar için kullandığı bir markadır. Honda teknolojisi ile üretilen Acura, Meksika’da ilk defa 2004, Çin’de ise 2006 senesinde tanıtılmıştır. Peki, Acura nerede üretiliyor? 

Acura Hangi Ülkeye Aittir? 

Acura, 1986 senesinde ABD (Amerika Birleşik Devletleri), Kanada ve Hong Kong ülkeleri için üretilmiş bir otomobil markasıdır. Bu otomobil markası, Japon otomobil imalat şirketi Honda tarafından üretiliyor. Acura lüks bir model olarak piyasaya sürüldü. Japon otomobil şirketi tarafından üretilen Acura, 2004 senesinde Meksika’da ve 2006 senesinde Çin’de piyasaya sürüldü. Japon otomobil üreticisi Honda, Acura markası altında Japonya dışındaki lüks otomobil sınıfında 1. sırada yer alıyor. 

Acura Nerede Üretiliyor? 
Acura Nerede Üretiliyor?

Honda, Acura markasını pazara sunmak amacıyla Japon otomobil üreticisi Honda’nın 10 yıllık çalışma ve araştırmasının ardından 1986 senesinde Kuzey Amerika’da 18 temsilcilik ofisi açtı. Acura markası, Kuzey Amerika’daki ilk Japon lüks otomobili olarak tarihe geçti. ABD’ye gelen ilk Acura modelleri: Legend, Integra, v6-Reinforced Coupe ve Sedan. Bu modeller piyasada başarılı olduğunda, diğer Japon otomobil üreticileri arasında rekabet ortaya çıktı. Honda’nın ürettiği bir Japon markası olan Acura, Amerika Birleşik Devletleri’nin en lüks otomobili seçildi. 

Acura Markasının Modelleri 

  • Acura NSX 
  • Acura RSX 
  • Acura CSX 
  • Acura TSX 
  • Acura TL 
  • Acura RL 
  • Acura RDX 
  • Acura MDX 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Acura Nerede Üretiliyor? 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin