Adsense’nin Sitenizi Kabul Etmemesinin Başlıca Nedenleri

Adsense’nin sitenizi kabul etmemesinin başlıca nedenleri ile ilgili detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Adsense’nin sitenizi kabul etmemesinin başlıca nedenleri başlığı altında, arama motoru Google’ın reklam ağı olan Adsense tarafından web sitelerinde aranan kriterlerin neler olduğuna dikkat çektik.

Bir web siteniz var ve Google Adsense reklam programına kayıt olmak istiyorsanız, internet sitenizin bazı özellikleri karşılaması gerekir.

Adsense’nin Sitenizi Kabul Etmemesinin Başlıca Nedenleri

Adsense’nin Sitenizi Kabul Etmemesinin Başlıca Nedenleri
Adsense’nin Sitenizi Kabul Etmemesinin Başlıca Nedenleri

Google Adsense tarafından web sitelerinin en yaygın reddedilme nedenleri şunlardır;

İçerik Yetersizliği

İnternet sitenizde yayınlamış olduğunuz içeriklerin yeterli seviyede olması gerekir. Gerek kelime sayısı ve gerekse içerik indeks sayısının en önemli Google Adsense kuralları arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Hazırladığınız içeriklerin Adsense tarafından kabul edilene kadar en az 500 kelime olmasına özen göstermeniz, sürecin hızlanmasına katkı sunacaktır. Ayrıca internet sitenizde en az 30 tane içerik olduğuna da emin olun. Bazen 30 tane içeriğin olması bile, platforma kabul edilmeniz için yeterli olmayabilir.

Kategorilerdeki Yetersiz İçerik

Web sitenizin içeriği sayı bakımından yeterli olsa bile, tüm kategoriler açısından yeterli olmayabilir. Bu da web sitesinin Google Adsense tarafından reddedilmesinin nedenleri arasındadır.

Örneğin sitenizdeki bir kategoride 100 tane içerik var ve bir başka kategoride sadece birkaç tane içerik varsa, Google Adsense tarafından reddedilmesi oldukça olasıdır.

Kopya İçerik

Google internet sitelerinin özgün olmasına büyük önem veriyor. Özellikle de içerik özgünlüğü en önemli SEO kuralları arasında yer almaktadır.

Şayet internet sitenizde kopya içeriklerini sayısının fazla olması, Google Adsense reddedilme nedenleri arasında yer almaktadır. Mutlaka sitenizdeki tüm içerikleri özgün olarak hazırlamanız gerekiyor.

Gerekli Sayfalarının Olmaması

Google Adsense’nin sitenizi kabul etmemesinin başlıca nedenleri arasında, gerekli sayfaları göstermek mümkündür. Google son algoritma değişikliği ile internet sitelerinin daha şeffaf yapıda olmalarına önem vermeye başlamıştır.

İnternet sitelerindeki hakkımızda, gizlilik, künye, iletişim ve yasal uyarı gibi sayfaların olması en önemli Google Adsense kriterleri arasında yer alıyor. Hatta birçok web sitesinin Google Adsense tarafından reddedilmesinin en önemli nedeni, bu sayfaların eksikliği olarak gösterilebilir. Özellikle hakkımızda ve iletişim sayfaları Google Adsense platformuna kabul edilmek için büyük öneme sahiptir.

Güncellik

İnternet sitelerinin güncel tutulması da Google’ın önem verdiği özelliklerden biridir. Mümkün olduğu kadar her gün içerik yayınlamanız, Adsense reklam ağına kabul edilmek için son derece önemlidir.

Web sitesinin güncel tutulması arama sonuçlarında yer almak ve üst sıralarda olmak için de önem taşır. Ayrıca internet kullanıcılarının da doğal olarak güncel sitelere ilgi gösterdikleri bilinen bir gerçektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Adsense’nin Sitenizi Kabul Etmemesinin Başlıca Nedenleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin