AK Partili Kırkpınar, Türkiye’yi Daha İleri Taşımaya Kararlı Olduklarını Açıkladı

AK Parti İzmir Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Yaşar Kırkpınar, ülkemizin bir süredir maruz kaldığı ekonomik tuzaklara karşı geliştirilen yeni bir programın uygulandığını söyledi.

 

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar, Erzurum İspirliler Derneği tarafından Kemalpaşa’da düzenlenen bahar şenliği programına katılarak vatandaşlarla bir araya geldi. Şölene katılan vatandaşlara hitap eden Kırkpınar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Cumhurbaşkanlığı kabinesi ve AK Parti olarak, Türkiye’yi her alanda daha da ileri taşımaya kararlı olduklarını belirtti.

 

Milletvekili Kırkpınar, önce koronavirüs salgını, ardından Rusya-Ukrayna Savaşı’nın bozduğu küresel ekonomik dengeler sebebiyle yeni bir durumla karşı karşıya olduğumuzu ifade ederek, “Yeni durumun en somut, olumsuz sonuçlarını kurdaki ve enflasyondaki yükseliş olarak yaşadık. Esasen enflasyon sadece ülkemizin değil, gelişmiş devletler başta olmak üzere tüm dünyanın en öncelikli sorunudur. Bizim kendi gerçeklerimiz ve alışkanlıklarımız sebebiyle ülkemizde enflasyon rakamları elbette farklı tezahür etmektedir. Ancak fiyat artışlarının oranları değişik olsa da ekonomik işleyişe ve insanların hayatlarına olan etkisi aynıdır. Bu anlayışla dünyadaki her gelişmeyi yakından takip ederken asıl dikkatimizi ve önceliğimizi kendi vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne verdik, veriyoruz. Bu anlamda vatandaşlarımızı enflasyona ezdirmemek için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

“Milletimiz bizim gözbebeğimizdir”

AK Parti olarak ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın’ anlayışı ile sağlıktan, ekonomiye, eğitimden, ulaşıma, altyapıdan tarım ve hayvancılığa kadar her alanda 2002’den beri her zaman milletin yanında olduklarını vurgulayan Kırkpınar, çalışanlar başta olmak üzere her bir insanın refah kaybını telafi edecek pek çok tedbiri devreye aldıklarını ve almaya devam edeceklerini vurguladı. Kırkpınar “Sosyal destek programlarımızın hem kapsamını genişletmek hem miktarını artırmak suretiyle hiç kimseyi yalnız, çaresiz, sahipsiz bırakmadık. Engellisinden yaşlısına, kimsesizinden ihtiyaç sahibine kadar tüm dezavantajlı kesimlerin üzerine titriyor. Hepsine gözümüz gibi bakıyoruz. Milletimizden aldığımız destek ve yetkiyi yine milletimiz için kullanıyoruz. Siz bakmayın birilerinin masanın etrafından toplanıp, ülkemizi ve milletimizi düşünüyor gibi durmalarına… İktidar olsalar bu ülkeyi 6 saat bile yönetemezler. Onların öyle bir dertleri yok. Oysaki biz milletimizin derdi ile dertleniyor, milletimizin sevinci ile seviniyoruz. Tıpkı 20 yıldan beri olduğu gibi inşallah 2023’te de yine aziz milletimize hizmet etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

 

Kırkpınar, konuşmasının sonunda programda emeği geçen dernek başkanı ve yönetimine teşekkür etti.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AK Partili Kırkpınar, Türkiye’yi Daha İleri Taşımaya Kararlı Olduklarını Açıkladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin