Alman KfW IPEX-Bank temsilcilerinden Başkan Soyer’e ziyaret

Alman KfW IPEX-Bank heyeti güçlü mali yapısıyla ulusal ölçekte “yatırım yapılabilir” notunu koruyan İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti. Toplantıda Başkan Tunç Soyer, Wiebers’e sürdürülebilir şehir vizyonunu anlattı. Wiebers ise Soyer’in dirençli şehir vizyonundan etkilendiğini söyledi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Alman KfW IPEX-Bank heyetini ağırladı.   İzmir Sanat’taki çalışma ofisinde yapılan toplantıda Başkan Tunç Soyer dirençli kent vizyonundan söz etti. Başkan Tunç Soyer bu vizyon doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, tüm projelerin yeşil finansman yöntemiyle çevreye duyarlı bir biçimde hayata geçirilmesinin önemini vurguladı.

Başkan Soyer: “KfW IPEX ile de işbirliği yapmak isteriz”
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin altyapı projeleri hakkında da bilgi veren Başkan Soyer, “Sağlamlaştırdığımız ve çeşitlendirdiğimiz finans yapımızla uluslararası kalkınma bankaları nezdinde çok itibarlı bir kurum haline geldik. Kenti kalkındırmak için yatırımlarımızı hızla sürdürüyoruz. KfW IPEX ile de işbirliği yapmak isteriz’ diye konuştu. Başkan Soyer, İzmir tarihinin en büyük projesi Buca Metrosu, Narlıdere Metrosu, Çiğli Tramvayı, İZSU’nun altyapı yatırımları için “hazine garantisiz ve teminatsız” toplam 500 milyon Euro tutarında kredi sözleşmeleri imzaladıklarını, 268 milyon Euroluk dış kredi kullandıklarını ve aynı dönemde 205 milyon Euro geri ödeme yaptıklarını da ifade etti. KfW IPEX-Bank Küresel Ulaşım, Hareketlilik ve Havacılık Başkanı Dr. Carsten Wiebers ise Başkan Soyer’in dirençli şehir vizyonundan etkilendiğini söyleyerek İzmir Büyükşehir Belediyesi ile kurulacak stratejik işbirliklerine sıcak yaklaştıklarını belirtti.

Toplantıya KfW IPEX-Bank Proje Altyapı Yatırım Finansmanlarından Sorumlu Hareketlilik ve Ulaşım, Kredi Oluşturma ve Yapılandırma Direktörü Sylvia Sedlacek, Türkiye Temsilcilik Ofisi Direktörü Yasemin Kuytak, Türkiye Temsilcilik Ofisi Yöneticisi Duygu Çağman ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter V. Barış Karcı, ESHOT Genel Müdürü Erhan Bey, İzmir Büyükşehir Belediyesi Satınalma Dairesi Başkanı Övünç Özgen katıldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Alman KfW IPEX-Bank temsilcilerinden Başkan Soyer’e ziyaret

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin