Antalya Büyükşehir enerji etüdü projesine dahil edildi

Özel Büyükşehir Eğitim Okulu’nun enerji etüdü hazırlanacak 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, kamu binalarının enerji verimliliği yatırımlarının enerji performans sözleşmesi ile artırılmasını amaçlayan projeye dahil edildi. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Özel Büyükşehir Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi binasında enerji etüt çalışması yapılacak. 

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından yürütülen, Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı kapsamında kamu binalarında enerji verimliliği yatırımlarının enerji performans sözleşmeleri ile artırılmasını amaçlayan ve Dünya Bankası tarafından finanse edilen “CS-02A Türkiye’ de Kamu Sektörü için Enerji Verimliliği Danışmanlığı Piyasasının Güçlendirilmesi, Enerji Verimliliği Finansmanı ve Enerji Verimliliği Danışmanlığı Hizmetlerinin Geliştirilmesi Projesi”ne dahil edildi. 

 

ENERJİ VERİMLİLİĞİNİ ÖNEMSİYORUZ 

Projeyle, Antalya Büyükşehir Belediyesi Özel Büyükşehir Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi binasının ücretsiz enerji etüdünün yapılması Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nca uygun görüldü. Bu kapsamda Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz başkanlığında, firma yetkilileri ile değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gürbüz, Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak enerji verimliliği projelerine son derece önem verdiklerini söyledi. 

 

ÇALIŞMANIN DETAYLARI ELE ALINDI

Genel Sekreter Yardımcısı Gürbüz, “Büyükşehir Belediyesi olarak Güneş Enerji Santrali (GES) projelerini önemsiyoruz. Bu kapsamda Muhittin Böcek, başkanımız Türkiye’de ilk kez kamu binasına GES kurdu. İlerleyen süreçlerde diğer kurumlarımızda da GES projelerine hayata geçireceğiz. Temiz enerji, enerji verimliliği ve karbon salınımı gibi konularda Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak son derece titiz çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyemize ait bir binamızın enerji etüdü projesine dahil edilmesinden son derece mutluyuz. Bu konuda her türlü işbirliğine hazırız” dedi. Daha sonra ise projenin detayları ve nasıl bir çalışma yapılacağı konularda karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu. 

 

ÖLÇÜM VE RAPORLAMA YAPILACAK

Büyükşehir Belediyesi Özel Büyükşehir Eğitim Okulu ve Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştirilecek çalışmayla birlikte, enerji verimliliğinin artırılmasına yönelik bilgi toplama, ölçüm değerlendirme ve raporlama yapılarak binanın enerji tüketimine yönelik yapılması gereken çalışmalar ele alınacak. Yapılacak olan raporlama doğrultusunda binanın enerji tüketimi yönünden ne durumda olduğu ve ihtiyaç duyulan değişimlerin maliyeti ve geri ödeme süreleri rapor halinde hazırlanacak. Yapılacak çalışmalar ile enerji tasarrufu sağlanarak, kamu giderlerinin düşürülmesi ve sera gazı salımının azaltımı sağlanacak.  

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Antalya Büyükşehir enerji etüdü projesine dahil edildi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin