Astral Seyahat Nedir?  

Yazımızda oldukça merak edilen, astral seyahat nedir? Nasıl yapılır? Gibi soruların cevaplarına yer verdik.

İnsanlar arasında ruh ve bedenin ayrılması olarak tanımlanan astral seyahat, en çok merak edilen ve araştırılan konulardan biridir.  Bu yüzden bugünkü yazımızda astral seyahat nedir? Nasıl yapılır? Gibi soruların cevaplarına yer verdik. İşte, astral seyahat hakkındaki bütün bilgiler. 

Astral seyahat nedir? 

Astral seyahat kişi canlı iken bilinçli bir şekilde ruhunu bedenden ayırarak istediği yere ziyaret gerçekleştirmesidir. Bu durum insanların yanlış rüya tanımlamalarından ve mistik ögelere karşı duyulan zaaftan doğmuştur. Astral seyahat için, Yarı-Uyanık Rüya (Lucid Dreaming) deneyimin yanlış yorumlanmış hali denebilir. 

Astral seyahat oldukça eski çağlara kadar uzanan bir tarihe sahiptir. Lucid dream astral seyahatin ilk aşaması olarak tanımlanır.  

Astral Seyahat Nasıl Yapılır? 

Astral Seyahat Nedir?  
Astral Seyahat Nedir?

Astral seyahat için ilk ve en önemli koşul bedeni serbest bırakmak ve rahat hissetmektir. Ayrıca sadece astral seyahate yoğunlaşmalı ve onu gerçekleştirmeye odaklanmalısınız. Gürültülü ve rahatsız bir ortamdaysanız ve yeterince odaklanmıyorsanız astral seyahat zorlaşacaktır. Aynı zamanda hissettiğiniz korku, endişe ve panik dikkatinizi olumsuz etkileyecek ve astral seyahat olasılığınızı büyük ölçüde azaltacaktır. 

  • Sessiz ve rahat bir ortam oluşturduktan sonra gözlerinizi kapatıp karanlığa odaklanmalısınız.  
  • Sizi yukarı çeken bir güç olduğunu hayal edin, bir süre sonra kalp atışlarınız hızlanacak ve kulaklarınız çınlamaya başlayacak.  
  • Sakin bir şekilde bu durumla yüzleşmeli ve odaklanmalısınız, aksi takdirde astral seyahat gerçekleşmeyecektir.  
  • Ayrıca internette astral seyahate yardımcı olduğunu söylenen hipnotik sesler ve videolar da bulabilir ve bu imkanlardan yardım alabilirsiniz. 
  • Ruhunuzu bedeninize geri göndermek için ise sadece kendinize telkin vermeniz yeterli olacaktır. 

Astral seyahat Tehlikeli midir?

Astral seyahatin tehlikelerini kanıtlayacak hiçbir kanıt yoktur. Fakat çeşitli teoriler vardır. Bundan dolayı kalp ve nörolojik hastalıkları ve yüksek tansiyonu olanların astral seyahati denememeleri önerilir. 

Astral Seyahat Günah mıdır? 

Astral Seyahat Nedir?  
Astral Seyahat Nedir?

Diyanete sorulan bu soruya, diyanet tarafından verilen cevabın bir kısmı şu şekildedir; eğer astral seyahat ile insanlığa hizmet ve bilimsel gelişmelere katkı sağlanacaksa, İslam öğretilerinin ön gördüğü ahlaki ilkeler çevresinde yapılan bu uygulama günah değildir.  

 Listemakale.com

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Astral Seyahat Nedir?  

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin