Aytekin Yıldız Bel Group Asya Pasifik Bölge CEO’su Oldu

La vache qui rit, Karper, Kiri, Babybel, Boursin gibi dünyaca ünlü markaları bünyesinde bulunduran BEL Group Türkiye’den Asya Pasifik Bölgesine üst düzey bir atama gerçekleşti. Bel Group Türkiye’de birbirinden başarılı işlere imza atan ve son olarak Türkiye’nin yanı sıra Malta, Kıbrıs ve İsrail/Filistin marketlerinden sorumlu olan Aytekin Yıldız, 1 Temmuz 2022 tarihi itibariyle Bel Group Japonya’ya Asya Pasifik Bölge CEO’su olarak atandı.

 

Beş markasıyla 130 pazarda 400 milyon tüketiciye ulaşan Bel Group’ta üst düzey atama gerçekleşti. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1997 yılında Danone-Sabancı ortaklığında kariyerine başlayan Aytekin Yıldız, Bel Group Japonya’ya Asya Pasifik Bölge CEO’su oldu. 

 

Eğitimini tamamladıktan sonra Sabancı-Danone ortaklığında 5 yıl çeşitli finans ve iş süreçleri dönüşüm projelerinde çalışan Aytekin Yıldız daha sonra transfer olduğu Grup Danone’nin Fransa’daki genel merkezinde 7 yıl boyunca finans ve business alanlarında farklı görevler alarak 30 ülkeden sorumlu olarak çalışmıştır. Aytekin Yıldız, 2009 yılında Fransız Bel Group’a Finans Direktörü olarak katıldı. 2010 yılında Bel Group Türkiye’ye transfer olan Yıldız, çeşitli görevlerde başarılara imza attı. 2010- 2014 yılları arasında BEL Türkiye finans, insan kaynakları, satın alma ve IT’den sorumlu CFO olarak görev alan Yıldız, Bel Türkiye’nin karlı büyüme ve dönüşümünde önemli rol oynadıktan sonra 2014 yılında BEL Türkiye Ülke Müdürü oldu. 2015 yılında Genel Müdürlük koltuğuna oturan Yıldız, yeni görevinde Türkiye, Malta, Kıbrıs ve İsrail/Filistin marketlerinin tüm faaliyetlerinden sorumlu olurken ayrıca Çorlu’da yer alan üretim tesisinin de yönetimini yürüttü.   

 

Aytekin Yıldız son olarak 150 yıllık köklü bir geçmişe sahip BEL Group’un Asya Pasifik Bölgesi CEO’su olarak atandı ve Japonya başta olmak üzere Vietnam, Güney Kore, Avustralya ve Yeni Zelanda pazarlarının sorumluğunu aldı. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Aytekin Yıldız Bel Group Asya Pasifik Bölge CEO’su Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin