Başkan Ecevit Keleş; Bu İnat Niye

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Ecevit Keleş Serdivan AVM bahçesinin satış ihalesine talep gelmemesinden dolayı Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar’a “Tapu iptal davasının açılacağı gerçeğini görerek ihaleye teklif verilmezken sizin yeşil alanı satma inadınız neden?” diye sordu.
 
 
TEKLİF VERİLMEMESİ SEVİNDİRİCİ
 
Serdivan AVM bahçesinin yeşil alandan çıkarılan ticari alana dönüştürülmesi ve mahkemesi devam ederken satışa çıkarılması gündemdeki yerini koruyor. CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, Mina Özdoğancı Anaokulu ve Kanada Özel Eğitim Merkezi okullarının yeşil alan gösterilip, AVM otoparkının satışı ihalesine teklif verilmesinin sevindirici olduğunu söyledi. Başkan Keleş, “AVM bahçesini satın alması öngörülen isimlerin bile tapu iptal davası gerçeğini görerek teklif vermemesi sevindirici bir karar. Ancak belediye başkanı hukuki sürecin tamamlanmasını  beklemeden bu arsayı satmak için gayret ediyor. Belli ki rantın, talanın yani zengini zengin etme döneminin bittiğini bilerek yangından mal kaçırır gibi satmanın peşindedir. Bir kez daha hatırlatıyorum rant-talan dönemi bitti” dedi.
 
 
MAHKEME KARARININ ARKASINDA DURACAK
 
CHP İl Başkanı Ecevit Keleş mahkemenin yürütmeyi durdurma kararının arkasında duracağına inandığını belirterek “Sakarya 2.İdare Mahkemesinin telafisi önlemez zararlar doğuracağı gerekçesiyle yürütmeyi durdurma kararı verdiği yeşil alanın ticari alana, eğitim yuvalarının da yeşil alana dönüştürülmesi kararına rağmen yapılan imar düzenlemesi hukuka aykırıdır. Kimse kendini hukuktan üstün görmesin. Mahkeme heyeti eğitim kurumlarının yeşil alana dönüştürülmesine izin vermeyerek doğru bir karara imza atmıştır. Mahkemeye rağmen yapılan ve satışa çıkarılan, ancak teklif dahi verilmeyen yeşil alanla ilgili mahkemenin kesin hükmü bekleniyor. İnanıyorum ki sağ duyu hakimler hukukun ranttan, talandan daha üstün olduğunu bir kez daha göstereceklerdir” dedi.
 
 
TALAN SİYASETİ BİTECEK
 
Serdivan’a kalıcı eser bırakamayanların giderayak satmaya devam ettiklerini ifade eden Başkan Keleş “Cadde 54 ucubesi ortada, Serdivan AVM’nin kaçak çıkmaları ortada, bir türlü çalışmayan Şelalepark ortada, tarım arazilerinin betonlaşması ortadayken hala rant-talan hesabı yapılması aç gözlülük değilse nedir? AVM sahiplerine tanınan imtiyazın sebebi nedir? Gelecekte tapu iptal davası açılacağını herkes görürken belediyeyi yönetenlerin bu inadının sebebi nedir? Serdivan’ı yönetenler hukukun vereceği kararı beklemeden satıp kara geçeceklerini sanıyorlarsa yanılıyorlar. Siyaset tarihine kara leke olarak geçecek devrin hesabı muhakkak sorulacak” dedi.
 
“BİZ SAKARYA KAZANSIN İSTİYORUZ”
 
CHP İl Başkanı Ecevit Keleş milletin menfaatini gözetmeyen, tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyenlerin peşini bırakmayacaklarını ifade ederek “Milletimiz bilsin istiyoruz ki; Bizim derdimiz şehrimizin hizmet alması. Serdivan’ı yönettiğini sananlarla kişisel bir husumetimizin olmadığını milletimizin bilmesini istiyoruz. 
 
 
CHP OLARAK YANLIŞLARIN ÜZERİNDE GİTMEYE DEVAM EDECEĞIZ
 
Gücünü milletten alan CHP sadece Serdivan’ı değil şehrin her yanında yapılan yanlışları gündemde tutmaya devam edecektir. AFA’yı yıkarken süslü cümlelerle daha büyüğünü daha görkemlisini yapacaklarını vaat etmişlerdi. Aradan geçen yıllarda gördük ki bunlar için söz vermenin bir kıymeti yok. Milyon kitaplı kütüphane yapacaklardı, yapmadılar. Büyükşehir Belediyesi işgal ettiği okulu boşaltıp kendisine bina yapacaktı unuttular. Tarım alanlarımız korunsun istiyoruz, rantiyeciler imar tadilatlarıyla tarım alanlarını yok ediyor. İstihdam kandırmacasıyla verilen imtiyazlı arsalara çivi çakılmadı. Raylı sistem unutuldu, büyük bir deprem ha oldu ha olacak noktasına geldi yerinde dönüşüm olmadı planlar dahi hazırlanmadı, Unkapanı projesi tamamlanmadı, Sözü verilip yapılmayanların listesi uzayıp gidiyor. Velhasıl bizim derdimiz Sakarya. Üç-beş zengin servetini katlayacak diye şehrimiz heba edilmesin istiyoruz”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Ecevit Keleş; Bu İnat Niye

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin