Başkan Sandal, Doğançay’da uyardı: Mülkünüzü satmayın! Doğançay, Doğançay halkına aittir

Belediye çalışmalarını yerinde incelemek, talep ve önerileri almak için mahalle turlarını sürdüren Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, Doğançay’da vatandaşlarla buluştu. Son dönemde bazı ‘komisyoncuların’ vatandaşların mülklerini satın almak için yaptığı girişimlerin kabul edilemez olduğunu belirten Başkan Sandal “Doğançay, Doğançay halkına aittir. Bu tür girişimlere asla müsaade etmeyiz. Evlerinizi, arsalarınızı kimseye satmayın” dedi. Başkan Sandal “Gelin Doğançay’da bir dönüşüm başlatalım ve Şirince, Çiçekliköy gibi yeni bir yaşam alanı yaratalım” önerisinde bulundu.

 

VATANDAŞA UYARI: MÜLKÜNÜZÜ SATMAYIN

Doğançay’daki belediye çalışmalarını yerinde incelemek için mahalleyi ziyaret eden Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal, son dönemde bazı simsarların vatandaşların ev ve arsalarını yok pahasına satın almak için girişimlerde bulunduklarını ancak bu tür oldu- bittilere asla müsaade etmeyeceklerini söyledi. Köy kahvesinde vatandaşlarla buluşan Başkan Sandal, mahalle sakinlerini herhangi bir firmaya satış yapmamaları konusunda uyardı.

 

“TALANA İZİN VERMEYİZ”

Bayraklı Belediye Başkanı Serdar Sandal “Bayraklı’nın kalbinde yer alan ve doğal güzellikleriyle kent içinde bir köy havası yaratan Doğançay’da, bazı firmaların girişimlerde bulunduklarını öğrendik. Mahallenin doğal dokusunu yok etme pahasına, vatandaşların evlerinin, arsalarının kat karşılığı satın alınmasını asla kabul etmiyoruz! Buna izin vermeyeceğimizin bilinmesini isteriz. Mahalle halkını net bir şekilde uyarıyorum: Lütfen size ait mülkleri üçüncü kişilere satmayın. Doğançay, Doğançay halkına aittir. Buranın talan edilmesine asla müsaade etmeyeceğiz. Bu topraklar sizin hakkınız. Sakın önünüze getirilen protokollere imza atmayın! Alın terinizle kazandığınız mülkünüzü, arsanızı başkalarına teslim etmeyin. Benim inandığım dava; fakirin fukaranın, köylünün, işçinin, emeklinin, dar gelirlinin yanında durmaktır. Bunun bedeli neyse ödedik ödemeye de devam ederiz. Yarın bu topraklar altın değerinde olacak ve sizden 5 liraya aldıklarını size 5 milyona geri vermeyecekler. Bu iş böyle geldi böyle gitmeyecek” dedi.

 

“DOĞANÇAY’I ŞİRİNCE GİBİ YAPALIM”

Doğançay’ın doğal güzelliklerinin korunmasının hem Bayraklı’nın hem de İzmir’in geleceği için önem taşıdığını söyleyen Başkan Sandal, mahalle sakinlerine ‘dönüşüm’ önerisinde bulundu. Sandal “Doğançay’daki parselizasyon çalışmalarında önemli bir yol kat ettik. Kısa süre içinde herkes bireysel tapularına kavuşacak. Gelin burada büyük bir dönüşümü birlikte başlatalım. Doğançay’ı; Şirince gibi, Çiçekliköy gibi yeni bir yaşam alanına dönüştürelim. Doğançay’ı bir cazibe merkezi haline getirip, tüm doğal güzellikleriyle gelecek kuşaklara  emanet edelim. Bu konunun sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Başkan Sandal, Doğançay’da uyardı: Mülkünüzü satmayın! Doğançay, Doğançay halkına aittir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin