Batur: Engelli bireylerimize, çocuklarımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz.

Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nde eğitim yılının bitimi etkinliklerle kutlandı. Özel çocukların konser ve gösterileriyle renklenen program, ailelere ve öğretmenlere büyük gurur yaşattı. Öğrencileri yalnız bırakmayarak yılsonu heyecanına ortak olan Başkan Batur, “Çocuklarımızın eğitimlerini sürdürmesinde, geleceğe hazırlanmasında elimizden geleni yapıyoruz. Burada özellikle engelli bireylerimize, çocuklarımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. En önemli çalışma bence bu. Yerel yönetimler yol, su, kanal yapar. Bunları yerine getirmek zaten asli görevidir. Ama bu sosyal projeleri hayata geçirmek, asli görevin de önünde” diyerek Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nün önemini vurguladı.

 

 

 

Konak Belediyesi Engelsiz Yaşam Köyü, 2021-2022 eğitim yılına, düzenlenen yılsonu gösterisi programıyla veda etti. Köyün özel öğrencilerinin birbirinden güzel gösteriler sergilediği ve mini konser de verdiği etkinliğe Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’un yanı sıra Engelli Bireyleri Koruma ve Eğitim Vakfı (EBKOV) Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura, vakıf yöneticileri ve üyeleri, Konak Engelsiz Yaşam Köyü öğrencileri, aileleri ve öğretmenleri katıldı.  Konak Engelsiz Yaşam Köyü kampüsünde düzenlenen programda konuşan Başkan Batur, yerel yönetimlerin, sivil toplumla birlikte hareket ederek sosyal projeleri hayata geçirmesinin önemine dikkat çekti. Başkan Batur,  Konak Belediyesi ve EBKOV işbirliğiyle hayata geçen Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nün aynı güzellikte ve her geçen gün gelişerek yoluna devam edeceğini söyledi.

 

 

Asli görevin de önünde hizmet

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, Konak Engelsiz Yaşam Köyü başta olmak üzere sosyal projelerin önemine vurgu yaparak, “2021-2022 yılı eğitim ve öğretim yılının artık semeresini aldığımız gün. Hep birlikteyiz, bu coşkuyu sizlerle paylaşmaktan son derece mutluyum.  Yerel yönetim ve vakıf işbirliği ile burada, özellikle engelli bireylerimize, çocuklarımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz. En önemli çalışma bence bu. Yerel yönetimler yol, su, kanal yapar. Bunları yerine getirmek zaten asli görevidir. Ama bu sosyal projeleri hayata geçirmek, asli görevin de önünde” diye konuştu.

 

 

En büyük teşekkür velilere

Başkan Batur, büyük bir güven içinde çocuklarını emanet eden öğrenci velileri başta olmak üzere Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nün kurulmasında emeği geçenlere tek tek teşekkürlerini iletti. Merkezin gelecek dönemde daha da gelişerek hizmete devam edeceğini ifade eden Başkan Batur, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu projenin hayata geçmesinde bizlere yol gösteren Çok değerli vakıf başkanım ve Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın Burhan Özfatura başta olmak üzere bu tesisin yapılmasında emeği geçen Avni Ersoy Ağabeyimize ve ailesine, vakıftaki ve belediyedeki tüm arkadaşlarımıza, eğitimcilerimize ve okul yöneticilerine katkıları için teşekkür ederim. Konak İlçe Halk Eğitim Müdürlüğümüzün de burada çok büyük emeği var. En büyük teşekkür de velilerimize. Onlar bize güveniyorlar. Biz de çocuklarımızın burada emin ellerde eğitimlerini sürdürmesinde, geleceğe hazırlanmasında elimizden geleni yapıyoruz. Buradaki çocuklar çok özel çocuklar. Bizim için de çok özeller. 2022-2023 döneminde aynı güzellikte ve daha da gelişerek devam etmesini diliyorum.”

 

 

Özfatura: En büyük hizmet, eğitim ve sağlık

EBKOV Başkanı ve İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı Burhan Özfatura da yaptığı konuşmada eğitim ve sağlık alanlarındaki hizmetin önemine değindi. Konak Engelsiz Yaşam Köyü’nün Başkan Batur’un yaptığı en önemli hizmet olduğunu belirten Özfatura, “Değerli kardeşim Konak Belediye Başkanı Abdül Batur’a, bütün yönetim kurulu üyelerine, bize yardımcı olan herkes ve kurumlara ama en çok buraya gelip bize hizmet etme imkanı verdiği için evlatlarımızın anne ve babalarına teşekkür ediyorum. Allah hepinize sağlık, huzur, mutluluk versin. İnşallah evlatlarımızı burada, değerli hocalarımızın da gayretiyle, kendi hayatlarını sürdürebilir hale getiririz. Benim inancıma göre en büyük hizmet, en büyük sevap, eğitim ve sağlık. Bu yaşa gelene kadar hayatımda en zevk duyduğum, gurur duyduğum görev de on yıl üniversitede hocalık yaptığım dönem ve bir de bu vakıfla ilgili olarak hizmet verdiğimiz dönem. Burada nezaketen söylemiyorum, bütün hayırseverlerin ama özellikle Abdül Batur kardeşimin desteği olmasa bu hallere gelemezdik. Buranın, bu binaların yapımı, hizmetlerin karşılanması hep Konak Belediyesi tarafından üstlenildi. Bana göre yaptığın en iyi hizmet ve sevap bu” dedi.

 

 

Gösterilere büyük alkış

Açış konuşmalarının ardından Konak Engelsiz Yaşam Köyü öğrencilerinin gösterilerine geçildi. İlk olarak, öğrencilerin atölyelerde kendi elleriyle ürettikleri takılardan oluşan defile gerçekleşti. Ardından öğretmen ve öğrencilerin birlikte hazırladığı “Neler Oluyor Hayatta” isimli ront gösterisi ve Damat Halayı Oyunu sergilendi. Ayrıca müzik atölyesi öğrencileri de mini konser verdi. Öğrenciler yaptıkları gösterilerle izleyenlerden büyük alkış aldı. Programın sonunda öğrencilere başarı ve teşekkür belgeleri takdim edildi ve etkinlik pasta hep birlikte pasta kesilmesiyle sona erdi. 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Batur: Engelli bireylerimize, çocuklarımıza hizmet etmenin onurunu yaşıyoruz.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin