Bilgisayardan Makale Yazarak Para Kazanma
Bilgisayardan Makale Yazarak Para Kazanma

Bilgisayardan Makale Yazarak Para Kazanma

Kadınlar, öğrenciler, engelliler ve evden çalışanlar için evden ve internetten para kazanma yolları arasında oldukça güvenilir ve kesin kazanç sağlayan bilgisayardan makale yazarak para kazanma,  evden iş yapmak isteyen herkes için son zamanlarda en popüler kazanç yöntemlerinden biridir. Kesin kazanç olması ve ücretinizi hemen alacak olmanız, bu işin en güzel yanlarından biridir.

Bilgisayardan Makale Yazarak Para Kazanma

Bilgisayardan makale yazarak para kazanma hakkındaki tüm detaylarını, bu yazımızda sizlere aktaracağız. Yazımızı dikkatli bir şekilde sonuna kadar okuduğunuzda aylık 4000 TL ve üzeri, bu işten nasıl para kazanabileceğinizi rahatlıkla anlayabilirsiniz.

İşin Mantığı Nedir, Makaleler Ne İçin Yazılıyor?

Öncelikle bu işin mantığından bahsedersek, konuya daha fazla hakim olabilirsiniz.

İnternet sitelerinin neredeyse tamamı, para kazandırmaktadır. Bir internet sitesinden para kazanabilmek için ise, Google gibi arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve daha çok ziyaretçi sahibi olunması gerekir. Yani bir siteye ne kadar çok insan girerse o site değerlenir ve reklam tıklanma sayısı artar.

Bu nedenlerle web sitesi sahipleri sitelerine daha çok yazı girmek, sitelerini sıklıkla güncellemek istemektedir. Çünkü Google her gün sıklıkla içerik girilen özgün siteleri sevmektedir. Site sahibi belirli bir yere kadar yetişebildiği için, daha çok kazanç sağlamak için ücretli makale yazarlarından yardım almaktadır.

Yazılacak yazıların belirli kriterlere bağlı olması gerekmekte olup, özellikle SEO uyumlu diye tabir edilen özgün yazılardan oluşması gerekmektedir.

SEO Uyumlu Makale Yazarken Nelere Dikkat Edilmeli?

Müşteriniz, size anahtar kelime verecektir. Örneğin “sigaranın sağlığa zararları” gibi bir anahtar kelime verdiğinde, aşağıdaki yolları izleyin.

#Size verilen anahtar kelimeyi, Google’da araştırın. Bulduğunuz yazıları okuyarak, aynısı olmayacak şekilde tekrardan kendiniz yorumlayın.

#Yazarken sigaranın sağlığa zararlarını değiştiremezsiniz. Ancak farklı kelime ve cümle yapıları ile aynı şeyi, daha farklı anlatabilirsiniz. Buna özgünlük denilmektedir. Yazınızda kopya olması, ödeme alamamanıza neden olur.

#Anahtar kelimenin yazı başlığında, alt başlıkta, yazının ilk paragrafında ve mümkün olduğunca baş tarafında olması gerekir. Ayrıca yazının farklı yerlerinde de kelime sayısına göre geçmelidir. Örneğin 400 kelimelik bir yazıda başlık hariç, 3-4 anahtar kelime geçebilir.

#Verilen konu ile ilgili farklı aramaları düşünerek, kendinizin başka anahtar kelime üretip yazı içerisinde 1 kez geçmesi faydalıdır. Örnek; Sigaranın zararları neler?

#İmla kurallarına, mutlaka dikkat edilmelidir. Noktası, virgülü veya soru işareti olmayan ve gerekli yerde bulunmayan içerik, kalitesizdir.

#Yanlış kelime kullanımı, mümkün olduğu kadar olmamalıdır. TDK kuralları dikkate alınmalı, “ya da” gibi kelimeler “yada” şeklinde yazılmamalıdır.

#Yazılarınızda, mutlaka alt başlıklar kullanın.

#Paragraflarınızı uzun tutmayın. Yazınızı, sık sık paragraflara ayırın.

#Giriş, gelişme ve sonuç ilişkisine dikkat edin.

#Okuyucuya gerçek bilgiler verin.

#Aynı şeyleri tekrar etmekten sakının.

#Anahtar kelimelerinizi bold yani kalın yapın.

#Alt başlıklarda H2-H3-H4 etiketleri kullanın. Bunun için Google’da, “H başlığı nedir?” şeklinde arama yapabilirsiniz.

Makale Yazmak ve Satmak İçin Nasıl Müşteri Bulunur?

Bilgisayardan yazı yazarak para kazanmak için, müşterilerin size ulaşmasını sağlamanız veya sizin onları bulmanız gerekir. Bunun için Google veya kullandığınız arama motorlarına, webmaster forumları diye aratarak çıkan forum sitelerine üye olabilirsiniz. Bu alanda en bilindik forumlar r10.net ve wmaraci.com gibi sitelerdir.

Diğer yandan makale siparişi vb. aramalar yaparak da, ilgili yerlere ulaşabilirsiniz. SEO ajanslarına ulaşarak, içerik yazıp para kazanmak istediğinizi iletebilirsiniz.

Bilgisayardan Yazı Yazarak Aylık Ne Kadar Kazanabilirim?

Ev hanımları veya çalışan kadınlar için oldukça uygun olan bu iş için, aylık net kazanç belirtmek elbette mümkün değildir. Ancak kesin para kazandıran bir yöntem olduğunu belirterek, şunları dikkate almak gerekir.

  • Yazacağınız makalelerin kalitesi
  • Günlük kaç saat çalışacağınız
  • İşi aldığınız fiyat
  • Yazım hızı

Aylık kazancınızı belirleyecektir. Ortalama 300 kelime bir makale, ortalamanın biraz üzerinde hızla yazanlar ve makalenin konusuna bağlı olarak, 20-30 dakika sürmektedir.

Ortalama taban fiyat ise, 100 kelime için 1,5 TL’dir. Yani 300 kelimeyi 5 TL’ye yazdığınızı ve 20 dakika içerisinde bitirdiğinizi düşünürsek, saatte 15 TL kazanırsınız. Buna göre hesabınızı kendiniz yapabilir, günlük 10 saat çalışmanız halinde 150 TL, aylık ise 4.000 4.500 TL kazanç elde edebilirsiniz.

Bilgisayardan makale yazarak para kazanma konusunda profesyonel hizmet veren yerlerle çalışmanız halinde, aylık çok yüksek kazançlar elde edebilirsiniz.

Profesyonel yazarlar ile markaları bir araya getiren icerikbulutu.com gibi kurumsal internet siteleri, 300 kelime için 10 ile 30 TL arası ödeme yapar. Ortalama 10 TL makale başına ücret hesaplandığında bile saatte 30 TL, 10 saatte ise 300 TL para kazanabilirsiniz. Yani her şey size ve alacağınız fiyatlara bağlıdır.

Ödemeleri Ne Zaman Nasıl Alırım?

İnternetten para kazanma yolları arasındaki evde kesin kazanç yöntemi olan makale yazarlığı için, ilk başta işi teslim eder etmez paranızı alırsınız. Ancak İçerik Bulutu gibi kurumsal yerlerde ödemeler, daha çok aylık yapılmaktadır.

Forum sitelerinde ticaret puanınız arttıkça ve eski üye oldukça paranın tamamını veya bir kısmını daha anlaşma yapar yapmaz alabilirsiniz.

İnternetten bilgisayardan makale yazarak para kazanma videoları izleyerek, sesli ve görüntülü bilgi alabilirsiniz.

SEO uyumlu makale yazarak internetten para kazanma hakkında aklınıza takılanları, aşağıdaki yorum kısmından bize sorabilir ve konu hakkındaki değerli fikirlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bilgisayardan Makale Yazarak Para Kazanma

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin