Birikim Okulları “dijital okul” tasarlıyor!

Birikim Okulları, “dijital okul” projesi için kolları sıvadı. Dijital okul, öğrencilerin eğitim imkanlarında teknoloji temelinde daha hızlı erişmesine imkan sağlayacak.

 

Birikim Okulları ile Türk Telekom bünyesindeki eğitim ve bilgi teknolojileri şirketi Sebit arasında “Birikim Dijital Okul İş Birliği Protokolü” imzalandı. Protokole, Birikim Okulları Genel Müdürü Dr. Ömer Faruk Yelkenci ile Sebit Genel Müdürü Salih Çil imza attı.

 

Yelkenci: Birikim Dijital Okul, eğitimde sınırları kaldırıyor

İmza töreninde konuşan Birikim Okulları Genel Müdürü Yelkenci, “Birikim Dijital Okul” projesi hakkında bilgi verdi. “Yönetimi iç ve dış paydaşları ile ortaklaşa yapılması gereken, sürekli gelişen ve etkileşen dinamik bir süreç olan eğitim, bilgi ve teknolojinin üretilmesine, teknoloji de eğitimin gelişmesine katkı sağlar.” diyen Yelkenci, şöyle devam etti:

 

“Bu etkileşim, eğitim ve dijital teknoloji arasında da yaşanıyor. Dijital devrim, dijital evrende dijital okulu tasarlama imkanı sunuyor. Birikim Dijital Okul projesi, pandemi gibi olağan dışı durumlarda çocuklarımızın okulsuz kalmamaları için en güçlü alternatif olarak yerini alacak. Yapay zeka vasıtasıyla hızlı ve seçenekli öğrenme imkanları sunan Birikim Dijital Okul, öğrencilerimizin zaman ve mekandan bağımsız öğrenmesini sağlıyor ve eğitimde sınırları kaldırıyor.” dedi.

 

Sebit Genel Müdürü Çil ise, “Çağın koşullarını yakaladığımız ve öğrencilerimize sunacağımız dijital okulda faydalı ve etkin imkanlar sunacağımıza inanıyoruz” dedi.

 

Konuşmaların ardından Yelkenci ve Çil, “Birikim Dijital Okul İş Birliği Protokolü”nü imzaladı. Böylece “Birikim Dijital Okul” projesine start verildi. Birikim Dijital Okul, yapay zeka desteği ile hızlı ve seçenekli öğrenme imkanları sunacak. Dijital okul, öğrencilerin zamandan ve mekandan bağımsız olarak eğitim almasına imkan sağlayacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Birikim Okulları “dijital okul” tasarlıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin