BUVAKIF ilk mütevelli heyeti toplantısını yaptı

2022 Ocak ayında kurulan Boğaziçi Üniversitesi Geliştirme Vakfı (BUVAKIF) ilk mütevelli heyeti toplantısını Adile Sultan Sarayı’nda gerçekleştirdi.

 

Boğaziçi Üniversitesi’nin akademik ve kurumsal gelişimine hizmet edecek altyapı, insan kaynağı ve araştırma-geliştirme yatırımlarını desteklemek amacıyla Boğaziçi üniversitesi mezunları tarafından kurulan BUVAKIF’ın toplantısında yaklaşık 50 mütevelli heyeti üyesi hazır bulundu.

 

 Mütevelli Heyeti üyesi İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’nın ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya vakfın kurucuları arasında yer alan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci, İstanbul Milletvekili İffet Polat ve BURA Derneği Başkanı Fehim Paluluoğlu da katıldı.

 

 BUVAKIF’ın kuruluş süreci, stratejik planı ve faaliyet planlarının değerlendirildiği toplantıda BUVAKIF mütevellisinin Boğaziçi Üniversitesi’nin geleceğine yapılacak yatırımlar konusundaki fikir birliği ve kararlılığına vurgu yapıldı.

 

 BUVAKIF Yönetim Kurulu adına konuşma yapan Fehim Paluluoğlu, vakfın planladığı öncelikli faaliyetlerden bahsetti. Boğaziçi Üniversitesi öğrencilere sağlanması hedeflenen ihtiyaç ve yemek bursları ile proje destek fonu planlarına değinen Paluluoğlu, Boğaziçi mezunlarının öğrencilerin yaşam kalitesini arttırmak konusunda sorumluluğu sonuna kadar alacağına inandığını vurguladı. Boğaziçi öğrencilerinin barınma soruna çözüm bulmanın önemini de dile getiren Paluluoğlu vakfın yurt projeleri konusunda mütevelli heyetini bilgilendirdi.

 

 Toplantıda konuşma yapan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Naci İnci

“Vakıf, tarih boyunca süregelmiş yardımlaşma ve dayanışma duygusunun kurumsallaşmış halidir. BUVAKIF üniversitemizi destekleyecek önemli bir kurum olacak ve Boğaziçi’ne güç katacaktır” dedi. Rektör İnci BUVAKIF’ın üniversiteye önemli kazanımlar sağlamayı ve öğrenciler ile akademisyenleri desteklemeyi hedeflediğini de belirtti.

 

 İstanbul Valisi Ali Yerlikaya İstanbul’da 60 üniversitede eğitim gören gençlerin ihtiyaçlarının karşılanmasının ve Türkiye’nin dört bir tarafından gelen öğrencilerin İstanbul şartlarında en iyi koşullarda eğitim görmesinin önemine değinerek; “Boğaziçi gibi değerli bir kurumda gözümüzün bebeği gençlerimizi geleceğe en hayırlı şekilde hazırlamak için kurulan BUVAKIF’ın başarılı işler yapacağına inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

 

 Kendisi de Boğaziçi Üniversitesi mezunu olan İstanbul Milletvekili İffet Polat ise vakıf geleneğinin toplumsal hizmetler için önemine değinerek “Bizim kültürümüzde kalıcı olmak niyeti hayırların ebediyete kadar devam etmesi amacıyla ecdadımızın kurduğu vakıflarla olmuştur” dedi.

 

 BUVAKIF mütevelli heyeti toplantısı aile fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
BUVAKIF ilk mütevelli heyeti toplantısını yaptı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin