Charles Sobhraj Kimdir? Fransız Seri Katilin Hayatı
Charles Sobhraj Kimdir? Fransız Seri Katilin Hayatı

Charles Sobhraj Kimdir? Fransız Seri Katilin Hayatı

Charles Sobhraj, resmi kayıtlarda “Fransız seri katil” olarak geçen Uzakdoğulu bir suçludur. İşlediği tüm suçlar cinayet ile sınırlı olmayan Sobhraj, polis ekiplerinden saklanma ve kaçma konusunda gösterdiği başarıları ile çeşitli unvanlar elde etmiştir. Birbiri ardına öldürmüş olduğu bazı turistlerin bikinili olmasından dolayı “Bikini Katili”; izini kolayca kaybettirip polislerden kurtulabilmesinden dolayı ise “Bölünen Katil” unvanlarını almıştır.

Ayrıca “Bölünen Katil” lakabı, bir yengecin kendini tehlikede hissetmesi durumunda kıskacını koparıp ortada bırakarak izini kaybettirmesi ile ilişkilidir. Bir yengeç, mücadele edemeyeceği kadar büyük, hızlı ya da çok miktarda avcı ile karşılaştığı zaman rejenerasyon sayesinde kıskacını koparıp avcının dikkatini farklı yöne çeker. Bu esnada ise hızla oradan uzaklaşır. Sobhraj’ın uzun yıllar boyunca hiçbir polis teşkilatı tarafından yakalanamamış olması da bu doğa olayına benzetilmiştir.

Bununla birlikte Charles Sobhraj memleketi Fransa olarak kabul edilen fakat aslında Fransız olmayan bir katildir. Milliyetinin Fransız olarak kabul edilmesi, doğduğu toprakların Fransız sömürgesi olmasından kaynaklanır. Fransa’nın Çin’e karşı 1884 – 1885 yıllarında kazandığı zafer itibariyle Vietnam ve civarını da ele geçirmesi ile söz konusu bölgede “Fransız Çinhindi Federasyonu” kurulmuştur.

İkinci Dünya Savaşı’nda Fransa’nın zayıf düşeceği döneme kadar bu topraklar Fransa’nın egemenliğinde kalmıştır. Doğum yılı 1944 olan Sobhraj ise Fransa hükümetinin Vietnam üzerindeki son hakimiyet yıllarında dünyaya geldiği için Fransız kabul edilmiştir.

Charles Sobhraj Nerelidir?

Dünyaca ünlü seri katiller arasında yer alan Sobhraj, Fransa tarafından Vietnam topraklarında kurulmuş olan Fransız Çinhindi Federasyonu’nun başkentinde yani Saygon’da dünyaya gelmiştir. Söz konusu şehir, günümüzün bağımsız Vietnam’ında Ho Chi Minh olarak adlandırılmıştır. Dolayısıyla Charles Sobhraj aslen Vietnamlıdır. Etnik olarak ise baba tarafından Hintli, anne tarafından Vietnamlıdır.

Charles Sobhraj Kaç Kişiyi Öldürdü?

"<yoastmark

Vietnam asıllı Fransız seri katil, henüz çok küçük yaşlardayken annesi ile babasının ayrıldığına şahit olmuştur. Velayeti annesi üzerinde bulunduğu için onun yanında kalmış ve bu süreçte annesinin yeni erkeklerle yakınlaştığını görmüştür.

Anne ya da babasından şefkat göremeyerek büyüyen Sobhraj, çocukluk yıllarından itibaren çok ciddi bunalımlar yaşamıştır. Dünyaca ünlü seri katillerin hikayeleri incelendiğinde, bu insanlardan neredeyse tamamının çeşitli psikolojik sıkıntılar yaşamış olduklarını söylemek mümkündür. Aynı durum Sobhraj için de geçerlidir.

Annesinin, Fransa ordusunda görev yapan bir erkek arkadaşa sahip olmasından sonra beraber Fransa’ya gidip gelmeye başlamışlardır. Bu süreçte psikolojisi daha çok bozulan Charles Sobhraj, ilk suçunu Fransa’nın başkenti Paris’te hırsızlık yaparak işlemiştir. Böylece 1963 yılında ilk hukuki cezasını almış ve daha sonra çeşitli cinayetler işlemeye başlamıştır.

Kurbanlarını yüksek dozda uyuşturucu ile zehirleyerek öldüren Sobhraj, onların üzerinden çıkan pasaportları kullanıp farklı ülkelere kaçma yöntemi ile izini her defasında kaybettirmiştir. Resmi makamlar tarafından tespit edilebilen cinayetleri 12 adet olsa da bundan fazlasını işlediği tahmin edilmektedir. 1963’ten beri hırsızlık, dolandırıcılık, uyuşturucu satıcılığı gibi suçlara da karışmış olan bu suçlu, ancak 2003 yılında Nepal’de yakalanabilmiştir.

Charles Sobhraj’ın Eşi Kimdir? Çocuğu Var Mıdır?

"<yoastmark

Charles Sobhraj eşi Fransız kökenli olan bir seri katildir. Genç yaşlardayken Paris’te tanışmış olduğu Chantal Chompagnon adlı Fransız kadının, söz konusu cinayetlerde Sobhraj’a fiilen yardım edip etmediği konusunda kesin bilgi yoktur. Bununla birlikte Charles Sobhraj ile Chantal Chompagnon’un bir kızları mevcuttur. Bu kız evlatlarının ismi ise Usha Sobhraj’dır.

Usha Sobhraj Kaç Yaşındadır?

Sobhraj’ın kızı Usha Sobhraj hakkında pek fazla bilgi mevcut değildir. Doğum tarihi yaklaşık olarak 1970’lerin başı olan Usha, 2021 itibariyle 50’li yaşlarındadır.

Charles Sobhraj kimdir? başlığı gibi biyografi yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Charles Sobhraj Kimdir? Fransız Seri Katilin Hayatı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin