featured
chp-izmir-2-bolge-milletvekili-aday-adayi-mimar-ve-icmimar-ozgur-ali-karaduman-daha-da-yasanabilir-bir-kent-icin-yola-ciktim.jpg

CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Mimar ve İçmimar Özgür Ali Karaduman: “Daha da Yaşanabilir bir Kent İçin Yola Çıktım”

CHP İzmir ikinci bölgeden milletvekili aday adaylığını açıklayan Mimar ve İçmimar Özgür Ali Karaduman, kentin sorunlarını yakından takip ettiğini ve çözüm süreçlerine katkı yapmak amacıyla yola çıktığını söyledi. 

İzmir’in alt ve üst yapısının geliştirilmesi için atılması gereken önemli adımlar olduğunu dile getiren Karaduman, bunun için farklı konu başlıklarında ayrıntılı dosyalar hazırladığını ve daha da yaşanılır bir kent için çalışacağını kaydetti. 

İzmir’de eğitim gördüğünü ve yıllardır ticaret yaşamını kentte sürdürdüğünü dile getiren Özgür Ali Karaduman, “İzmir ve İzmirliler’in sorunlarını çok iyi biliyorum. Yıllardır bu kente emek veren bir mimar ve iş insanı olarak özellikle yapı sektöründeki deneyim ve çözüm önerilerimi paylaşmak istiyorum. Aileden gönül verdiğimiz Cumhuriyet Halk Partisi’nden milletvekili aday adayı oldum. Mesleğimle ilgili birikim ve deneyimlerimi, hem partime, hem de kentimin ve hemşerilerimin daha da iyi bir yaşama kavuşmaları için aktarmaya gayret edeceğim” diye konuştu.

 

İZMİR, TARIM VE SANAYİ KENTİDİR

İzmir’de  yapı yönetim ve denetlemelerinin daha sistemli şekilde yürütülmesi gerektiğine dikkat çeken CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Özgür Ali Karaduman, “Birinci derece deprem kuşağı üstünde kurulan ve depreme dayanıklı kent olma yolunda önemli adımlar atan İzmir’in yapı stoğunun acilen yenilenmesi gerekiyor. İnsanların sağlıklı yapı ve yaşanılabilir kentlere kavuşması öncelikli hedefimiz olmalı. Bu noktada Maraş merkezli depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bir kez daha ulusumuzun başı sağolsun. Kent planlaması farklı disiplinleri bir araya getiren bir konu. Doğru denetimlerin yapılması ve uygulamaların da kontrol edilmesi gerekli. Toplamda 16 ilçeyi kapsayan İzmir ikinci bölge, yoğun bir nüfusla birlikte, hem sanayi hem de tarım havzalarına sahip. Bu nedenle yapı stoğu ve diğer altyapı çalışmalarını yaparken doğru planlamalarla hareket edilmesi önem taşıyor” diye konuştu. 
 
 

YEREL ZENGİNLİKLERİMİZİ ÖNE ÇIKARMALI; YEREL ÜRETİCİLERİ DESTEKLEMELİYİZ

Uzmanlaştığı mimari, iç mimari alanlarında oluşturduğu değerleri, daha da yaşanabilir, daha da çağdaş bir İzmir idealiyle bütünleştirmek istediğini belirten Özgür Ali Karaduman, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bununla birlikte özellikle iklim değişikliği nedeniyle kapımızda olan kuraklık tehdidine karşı da adımlar atılması gerekiyor. Suyun doğru kullanılması ve bu bilincin gelecek kuşaklara bırakılabilmesi çok önemli. İlçelerin yerel ürünlerini, kültürel ve tarihi zenginliklerini daha da iyi tanıtabilmeliyiz. Sürdürülebilir bir tarım için orta ve uzun vadeli tarım politikalarıyla yerel üreticilerimizin desteklenmesi de bir diğer önemli konudur”

 

İZMİR’İN GERÇEK POTANSİYELİNİN FARKINA VARMALIYIZ

“Yerel kalkınma modelinin başarılı örneklerini sergileyen İzmir’in, bu gücünü ulusal arenaya da güçlü yansıtması için kollektif bir çalışma yapmalıyız” diyen Karaduman, sözlerine şöyle devam etti: “Yerelde yarattığı ekonomik değer ve ödediği vergiler ölçeğinde, merkezi hükümetten aynı oranda teşvik ve yatırım alamayan İzmir, 14 Mayıs seçimlerinin ardından, yerel ve merkezi yönetimin ortaklaşmasıyla yeni bir başarı hikayesini de aynı kararlılıkla mutlaka yazacaktır”

 

ÖZGÜR ALİ KARADUMAN

1972 yılında Manisa Akhisar’da doğdu. Ortaokul ve lise eğitimini sırasıyla İzmir Türk Koleji ve Torbalı Lisesi’nde tamamladı. Yaşar Üniversitesi Mimarlık ve İç Mimarlık bölümlerinde çift anadal yaptı. 1997 yılında ticaret hayatına başladı. 

İç Mimarlar Odasında Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği ve 2’nci Başkanlık yaptı. Gayrimenkul Hizmet Ortaklığı (GHO) Çiğli Ofisi Now Gayrimenkul’un Broker’ı olarak sektöre hizmet vermeye devam ediyor. Evli ve iki çocuk babası. İyi düzeyde İngilizce biliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı Mimar ve İçmimar Özgür Ali Karaduman: “Daha da Yaşanabilir bir Kent İçin Yola Çıktım”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin