CHP’Lİ Keleş: Doğruya Doğru Yanlışa Yanlış Demeye Devam Edeceğiz

CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş’in gündeme getirdiği Söğütlü İlçesi Soğucak Mahallesi'ndeki mera alanına dökülen hafriyatlar, Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım'ın talimatı ile kaldırıldı. Soğucak'ta mera alanına dökülen binlerce hafriyat büyük tepkiye yol açmıştı. CHP Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Sakarya’nın Söğütlü İlçesi'ne bağlı Soğucak Mahallesindeki 1. sınıf kullanılabilir tarım arazilerine yapılan hafriyat dökümüne tepki göstererek;“Tarım arazilerinin yok edilmesi halkımızın geleceğini ipotek altına alınmasıdır. Burada hayvancılıkla uğraşan halk, hafriyat nedeniyle mağdur ediliyor. Peki bu duruma kimler göz yumuyor.” ifadelerini kullanmıştı.
 
 
"BİNLERCE METREKÜP İNŞAAT ATIĞI ATILMIŞTI"
 
CHP’li Keleş, mahalleye 1 kilometre uzaklıkta bulunan 688, 694 ve 695 no’lu mera arazisi parsellerinin olduğu alana binlerce kamyon ve yüz binlerce metreküp inşaat atığı, kayalar ve taşlar atıldığına dikkat çekmişti.
 
 
"CHP’Lİ KELEŞ’İN GÜNDEME GETİRDİĞİ KONU VALİLİĞİ HAREKETE GEÇİRDİ"
 
Başkan Keleş’in konuyu gündeme getirmesiyle birlikte Vali Çetin Oktay Kaldırım harekete geçerek, hafriyatların kaldırılması talimatını verdi. Kurumların yaptığı çalışmalarla Söğütlü ilçesinde kaçak dökülen hafriyatın, alandan ilgili firmalarca kaldırılmasına başlandı.
 
Konuya ilişkin açıklamada bulunan CHP İl Başkanı Ecevit Keleş;“Soğucak Mahallemizde yaklaşık 55 dönüm olan sulanabilir birinci sınıf tarım arazileri ne yazık ki hafriyat döküm alanına dönüşmüştü. Uyarılarımız sonuç verdi. Büyük bir yanlıştan dönüldü. Bunun için Sakarya Valisi Sayın Çetin Oktay Kaldırım’a teşekkür ederiz."
 
 
"BU YANLIŞ, ÇABALARIMIZ SONUCU DUYULDU VE GEREKEN YAPILDI"
 
“Biz her zaman söylüyoruz yapılacak seçimlere kadar görevimiz muhalefet. Yanlışa yanlış, doğruya doğru demeye devam edeceğiz. Burada da gördüğümüz bir yanlışı kent kamuoyuna sunduk ve bu yanlış, çabalarımız sonucu duyuldu ve gereken yapıldı.”
 
 
“AMACIMIZ YANLIŞLARI İKTİDARA AKTARARAK DOĞRULARI YAPMASINI SAĞLAMAK”
 
“Bizim Cumhuriyet Halk Partisi olarak yıkıcı manada bir muhalefet görevimiz ya da devamlı olarak birilerini eleştirmek gibi görevimiz yok. Muhalefet olarak elbette eleştireceğiz, iktidarı uyaracağız ancak bizim bunu yapmadaki amacımız yanlış gördüğümüzü iktidara aktararak aslında iktidarın doğruları yapmasını sağlamak. Ancak ne yazık ki çoğu zaman iktidar bu doğrulara yanaşmıyor.”
 
 
“İLK SEÇİMLERDE MUHALEFETİ DEVREDECEĞİMİZ ARKADAŞLAR DA BİZİ ELEŞTİREBİLİRLER”
 
“Tek derdimiz halkımızın ve bereketli topraklarımızın iyiliğinden başka bir şey değil. O nedenle eleştirilerimiz vatan sevgimizden geliyor. Biz eleştiriyoruz ki hep birlikte daha iyiye ulaşalım, mümkün olduğunca en iyisi olalım diye. Bakınız buradaki merada dökülen tonlarca hafriyat kaldırıldı. İktidar gücünden bir şey mi kaybetti? Hayır, doğru olanı yaptı. Biz de doğruya doğru dedik ve teşekkür ettik. Cumhuriyet Halk Partisi olarak bugün de ilk seçimlerine kadar yanlışları takip edeceğiz. Seçimlerden sonra muhalefeti devredeceğimiz arkadaşlar da aynı titizlikle bizleri yakından takip edebilir, eleştirilerini yöneltebilirler.”şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’Lİ Keleş: Doğruya Doğru Yanlışa Yanlış Demeye Devam Edeceğiz

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin