Cinsel Gücü Artıran Besinler
Cinsel Gücü Artıran Besinler

Cinsel Gücü Artıran Besinler

Yatak odanızın daha renkli hale gelmesi için tüketebileceğiniz cinsel gücü artıran besinler, cinsel sağlık üzerindeki faydaları ile dikkat çekiyorlar. İçerikleri ile libidoyu ve cinsel gücü artırmak da etkili olan bu besin kaynaklarının, sağlıklı bir cinsel yaşam için önemli faydaları olduğu kanıtlanmıştır.

Bazıları birçok insan tarafından bilinirken, bazı besinlerin ise cinsel sağlığa faydaları tam olarak bilinmemektedir. Afrodizyak etkisi ile özellikle erkeklerde sık görülen ereksiyon problemlerine karşı önemli faydalar sağlayan bu besinlerin düzenli olarak tüketilmesi, sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşamın kapılarını aralıyor.

Cinsel Gücü Artıran Besinler Nelerdir?

Cinsel gücün artmasına etki eden bu besinler, aynı zamanda genel sağlık açısından da önemli faydalar sağladıkları için uzmanlar tarafından sıklıkla tavsiye ediliyorlar.

Sarımsak

Doğal bir antibiyotik olma özelliği taşıyan sarımsağın, cinsel gücü artırıcı etkileri yapılan bazı bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Erkek ve kadınlarda cinsel güç ve isteğin artmasına faydası bulunan sarımsağın, bağışıklık sistemi üzerindeki etkileri de bilinmektedir.

Greyfurt

Sağlık açısından dikkat çeken meyvelerden biri olan greyfurt, cinsel isteğin artmasına yardımcı olmaktadır. Özellikle sabahları aç karnına greyfurt suyu içmenin, erkeklerde ereksiyona faydalarının olduğu bilinmektedir. Greyfurt aynı zamanda enerji veren yapısıyla, cinsellik için vücudun ihtiyacı olan enerjinin karşılanmasına yardımcı olmaktadır.

Muz

Muzun afrodizyak etkisi hakkında uzun yıllardır yapılan araştırmalar, bu etkisinin gerçekten olduğunu ortaya koymaktadır. Mineral ve vitaminler açısından zengin bir içeriğe sahip olan muzun, erkeklerde sertleşme sorununa yardımcı olduğu gibi, kadınlarda da libidoyu arttırdığı görülmüştür.

İncir

Sağlık açısından en yararlı meyvelerden biri olan incir, cinsel sağlık açısından da birçok fayda sağlamaktadır. Sperm kalitesinin artmasına yardımcı olduğu gibi ereksiyon ve cinsel isteksizlik sorunlarına karşı da incir tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Kayısı

Erkek ve kadınların cinsel bölgelerine kan akışının hızlı bir şekilde sağlanmasına yardımcı olması, cinsel isteği artırdığı gibi erkeklerin ereksiyon sorunlarına karşı da faydalı olmaktadır. Doğurganlığı artırıcı özellikleri olduğu bilinen kayısının, cinsel isteğin uzun süre devam etmesinde etkili olduğu da görülmüştür. Özellikle cinsellik yaşanacağı zamanlarda birkaç saat öncesinden bir miktar kayısı tüketilmesi, cinsel performansın uzun süre devam etmesine yardımcı olabilir.

Bamya

Cinsel parametrelerin üzerinde önemli etkileri olduğu bilinen bamya, erkeklerde sperm kalitesini artırırken, kadınlarda ise cinsellik esnasında oluşacak kasılmaları en aza indirerek sağlıklı bir cinsel ilişkinin yaşanmasına etki etmektedir.

Kırmızı Acı Biber

İçeriği sayesinde kırmızı acı biberin, cinsel gücü artıran besinler arasında yer aldığı uzun yıllardır dile getirilen şeylerden biridir. Tüm acı biber çeşitlerinde olduğu gibi kırmızı acı biberin libidoyu artırıcı etkisi, özellikte sağlıklı beslenme koşullarını rutin haline getirmiş insanlar üzerinde daha fazla olmaktadır.

Kalp hızının artması ve daha hızlı kan akışının sağlanması sayesinde, kadın ve erkek cinsel sağlığı için tavsiye edilen kırmızı acı biberin, başta ereksiyon olmak üzere çeşitli cinsel problemlere karşı faydalı olduğu bilinmektedir.

Brokoli

Prostat rahatsızlıklarının tedavisi amacıyla tavsiye edilen brokoli, erkek cinsel sağlığı için faydalı sebzeler arasında yer alıyor. Östrojen seviyesini azaltarak erkeklerde cinsel isteğin artması da müthiş etkileri bulunan brokolinin, c vitamini ve mineraller bakımından zengin olması da başta bağışıklık sistemi üzerinde etkilerini ortaya koymaktadır.

Nar

Vücuttan toksinlerin atılmasında önemli bir yere sahip olan nar, Amerika’da yapılan bilimsel çalışmalar neticesinde cinsellik üzerinde de faydaları kanıtlanmış bir meyvedir. Özellikle sabahları bir bardak nar suyu içmenin, kadın ve erkeklerin cinsel isteklerini artırdığı ve etkilerinin uzun süre devam ettiğini göstermiştir.

Karpuz

Kadınlarda cinsel isteksizlik nedeni ile oluşan kasılmaları önleyici yapıya sahip karpuz, erkeklerde ise ereksiyonu daha iyi seviyeye taşıyarak cinsel ilişkinin sağlıklı bir şekilde yaşanmasına fayda sağlamaktadır. Özellikle erkeklerde sertleşme sorununa karşı faydalı olması, karpuzun cinsel rahatsızlıklar için tavsiye edilmesini sağlamaktadır.

Avokado

Folik asit içeriği bakımından zengin olan avokado, B vitaminleri ve mineraller bakımından da vücudun ihtiyacını önemli oranda karşılamaktadır. Ancak avokadonun faydaları bunlarla sınırlı olmayıp, kadın ve erkeklerde doğurganlığı artırdığı ve cinsel isteksizlik sorununa faydalı olduğu da bilinmektedir.

Çikolata

Gerçek yani saf çikolatanın, salgıladığı mutluluk hormonu ile cinsel isteği artırdığı görülmektedir. Kimyasal içeriği bulunmayan tamamen gerçek kakao özleri ile hazırlanmış çikolatanın, mutluluk hormonlarını artırmasının yanı sıra cinsel isteği artırıcı hormonların salgılanmasında da baş etkenlerden biri olduğu bilinmektedir.

Fındık ve Antep Fıstığı

Libidoyu artırıcı kuruyemişler olarak bilinen fındık ve Antep fıstığı, cinselliğe iyi gelen yönleri ile birçok bilim insanı tarafından tavsiye edilmektedirler. Protein içerikleri sayesinde de kas oluşumunda faydalı olan bu kuruyemişler, vitamin ve mineral bakımından zengin yapılarıyla besleyici özelliklere sahiptirler.

İstiridye

Avustralya ve İsveç’te yapılan bilimsel çalışmalar, istiridyenin cinsel sağlık üzerinde önemli faydalarının bulunduğunu göstermektedir. İçeriğinde bulunan amino asitlerin mutluluk ve cinsellik hormonlarının salgılanmasıyla, cinsel isteğin artmasını ve afrodizyak etkisinin maksimum seviyeye çıkmasını sağlamaktadır. Cinsel gücü artıran besinler arasında tavsiye edilen istiridye ve somon balığı gibi deniz ürünlerinin, genel sağlık üzerindeki faydaları da tartışılmaz derecede fazladır.

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cinsel Gücü Artıran Besinler

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin