Dassault Systèmes, öğrencileri iklim değişikliğiyle mücadeleye davet ediyor

Dassault Systèmes öğrencileri, iklim değişikliği mücadelesinde 3DEXPERIENCE platformunu kullanarak çözümün bir parçası olmaya davet ediyor. 3DEXPERIENCE Edu İklim Hareketine Katılın Öğrenci Yarışması (3DEXPERIENCE Edu Take Climate Action Student Challenge), genç mucitlere karbondioksit emisyonlarını azaltan projeler geliştirip, karbon ayak izini azaltma yollarını keşfedecekleri bir fırsat sunuyor. 

 

Öğrencilerin hazırlayacağı fark yaratan projelerle, daha sürdürülebilir ürünler ortaya koyan yeni iş modellerini geliştirme sürecinin hızlandırılması ve bu sayede çevre duyarlılığı giderek artan tüketicilere daha iyi hizmet sunulması amaçlanıyor. Karbon giderme, elektrifikasyon, yenilenebilir enerji, sürdürülebilir iş uygulamaları ve bina içi ortam, öğrencilerin karbondioksit emisyonlarını azaltmak için kullanabilecekleri etkili çözümler olarak öne çıkıyor.

 

Öğrenciler yarışma süresince uçtan uca bulut tabanlı tasarım çözümlerine ücretsiz erişime sahip olurlarken, Dassault Systèmes Öğrenci Topluluğu aracılığıyla sektör uzmanlarından danışmanlık da alabilecekler. Böylece yaratıcılıklarını kullanıp, fikirleriyle fark yaratma şansını yakalayacaklar. Yarışma, teknik uzmanlık düzeyleri fark etmeksizin, bir lise veya üniversiteye kayıtlı 18 yaş ve üzeri tüm öğrencilere açık olacak. Ayrıca katılımcılar yarışmaya bireysel veya ekip olarak katılma hakkına da sahip olacaklar.

 

Katılımcılar Dassault Systèmes çözümlerine ücretsiz erişebilecek

Yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler üç adımda başvurularını tamamlayacak. İlk olarak 3DEXPERIENCE platformuna kaydolarak platform üzerinde projelerini tasarlayabilmek için lisans alacaklar. Böylece yarışma için ücretsiz olarak kullanımlarına sunulan Dassault Systèmes çözümlerinden projelerine en uygun olanı seçebilecekler. İkinci olarak, projelerini yarışma şartnamesine uygun şekilde tasarlayacaklar. Son olarak, 30 Aralık 2022 tarihine kadar projelerini 3DEXPERIENCE Edu Öğrenci Topluluğu’na teslim edecekler. Yarışmaya katılanlar arasından seçilecek en iyi projeler, 16 Ocak 2023 tarihinde açıklanacak.

 

3DEXPERIENCE platformu sayesinde tüm endüstriler tasarım, ürün geliştirme ve üretim mühendisliği aşamaları boyunca sürdürülebilirlik gereksinimlerini erkenden belirleyip, bunlara uygun ürün yaşam döngüleri yaratabiliyor. Platform sayesinde kullanıcılar, henüz gerçek dünyada harekete geçmeden, potansiyel sorunları veya iyileştirmeleri sanal olarak tespit ediyor; ayrıca izlenebilirlik ve güvenilirlik sağlıyor.

 

Dassault Systèmes’ın “3DEXPERIENCE Edu İklim Hareketine Katılın Öğrenci Yarışması” ile öğrenciler dijital dönüşümün en önemli araçlarından biri olan 3DEXPERIENCE platformunda uzmanlaşarak, gelecekte işverenler tarafından en çok tercih edilen yüksek profilli çalışan adayları arasında olma fırsatını da yakalamış olacak

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dassault Systèmes, öğrencileri iklim değişikliğiyle mücadeleye davet ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin