Dilovası İstiklal Caddesinde Gece Gündüz Çalışma

Dilovası Mimar Sinan Mahallesi İstiklal Caddesi üzerinde yağmur suyu ve kanalizasyon hattı çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü, yapılan çalışmaların tamamlanması ile birlikte bölgede ani yağışlarda yaşanabilecek su birikintisi ve baskınların önüne geçecek. Ekipler, cadde üzerinde yeni hat çalışmalarını program çerçevesinde gece 24.00’a kadar sürdürüyor.

İL GENELİNDE ALTYAPI ÇALIŞMALARI

Küresel ısınma ve iklim değişikliğiyle birlikte ani ve yoğun yağışlar su birikintileri ve taşkınlara neden olabiliyor. İSU Genel Müdürlüğü, değişen iklim ve çevre koşullarını da göz önünde bulundurarak yatırım programını bu çerçevede devam ettiriyor. Kocaeli’nin her karışında içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu içme suyu depoları ve dere ıslahları gerçekleştiren kurum kaliteli ve sağlıklı altyapı ile birlikte yağmursuyu altyapı hatları ve dere ıslah çalışmaları ile iklim koşullarından dolayı yaşanabilecek tüm olumsuzluklara karşı önlemlerini alıyor. Bu kapsamda Dilovası ilçesi Mimar Sinan Mahallesi İstiklal Caddesinde yeni yağmur suyu ve kanalizasyon hattı imalatları gerçekleştiriyor.

GECE GÜNDÜZ YOĞUN ÇALIŞMA

Dilovası Belediye Binası önünden başlayan çalışmalar kapsamında geceli gündüzlü yoğun çalışmalar ile inşa çalışmaları yapılıyor. Sabah 08.00’de başlayan çalışmalar gece saat 24.00’a kadar devam ediyor. Cadde üzerinde yapılan çalışmalarda, 1800 metre uzunluğunda yağmur suyu hattı çalışması ve 600 metre uzunluğunda kanalizasyon hattıyla birlikte toplam 2400 metre uzunluğunda altyapı çalışması gerçekleştirilecek. İstiklal Caddesinde devam eden çalışmalar kapsamında 504 metre yağmursuyu hattı ile 454 metre uzunluğunda kanalizasyon hattı çalışması tamamlandı.

EŞ ZAMANLI ÜSTYAPI YAPILIYOR

Dilovası İstiklal Caddesi, vatandaşların gün içinde yoğun kullandığı bir cadde olması ve esnafın çalışmalardan daha az etkilenmesi için altyapısı tamamlanan bölgelerin parsel baca bağlantıları ve ızgara imalatları da hemen yapılıyor. Ardından kazılan bölgenin dolgu malzemesi döküldükten sonra asfalt yama çalışmaları eş zamanlı yapılarak vatandaşlar ve bölge esnafı için kullanılacak hale getiriliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Dilovası İstiklal Caddesinde Gece Gündüz Çalışma

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin