Ege Üniversitesi ve Vestel arasındaki iş birliği protokolü yenilendi

Ege Üniversitesi ile Vestel arasında, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrencilerinin iş yaşamına daha hazır hale gelmesi amacıyla 2018 yılında imzalanan iş birliği protokolü yenilendi. Ege Üniversitesi Senato Salonunda düzenlenen protokol imza törenine Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Vestel CEO’su Turan Erdoğan, Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Tarkan Tekcan ve Ege Üniversitesi İİBF Dekanı Prof. Dr. G. Nazan Günay katıldı.

 

İmza töreninde konuşan Rektör Prof. Dr. Necdet Budak, “Ege Üniversitesi olarak Ülkemizin ve bölgemizin gelişimine katkı sunacak üniversite-sanayi işbirliklerini geliştirmeye titizlikle gayret ediyoruz. Bugün gerçekleştireceğimiz iş birliği protokolünü de bu anlamda oldukça değerli ve anlamlı bulduğumuzu ifade etmek isterim. Ulusal ve uluslararası arenada  güçlü konumda bulunan Üniversitemizin bu konumuna  güç katacak  sektörel  tecrübeye sahip, nitelikli öğrenciler yetiştirmeye azami gayret ediyoruz.  Bölgemizin güzide firmalarından biri olan Vestel’le imzalayacağımız protokolle; öğrencilerimizin üniversitemizde edindikleri bilgileri, iş dünyasının uygulama sahalarında pekiştirerek  alanlarında donamlı bireyler olarak yetişmelerine olanak sağlayacağız.  Öğrencilerimizin iş dünyasıyla bir araya gelerek, geniş bir perspektif kazanmalarına olanak sağlayacak protokolle, üniversite-sanayi iş birliğini kurumsallaştırarak eğitim kalitemizi de artırmayı planlıyoruz” dedi.

 

Protokolle ilgili bilgi veren Rektör Prof. Dr. Budak, “İlki 27 Mart 2018 tarihinde imzalanan protokol ile başlayan İşletmecilik Seminerleri dersi ile İşletme Biliminin temel konularını içeren dersler uygulamalı olarak Vestel’in üst düzey yöneticileri tarafından anlatılmakta; dersi başarı ile bitiren öğrencilere dönem sonunda Vestel'de staj yapma ve istihdam edilme konularında öncelik sağlanmaktadır. Alanında uzman kişiler tarafından verilen eğitimler ve uygulamaya dayalı staj imkânı ile  nitelikli insan kaynağının yetişmesine olanak sağlayacak bu kıymetli protokolün hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Vestel İşletmecilik Seminerleri Dersinin 5 yıldır uygulanmakta olduğunu söyleyen İİBF Dekanı Prof. Dr. Nazan Günay, “Ders kapsamında öğrenciler 4 yıllık eğitimleri süresince aldıkları İşletme Bilimi temel fonksiyonlarının, iş dünyasında uygulamasını görme ve inceleme şansına sahip oluyorlar. Konular, uygulamaları olarak Vestel üst düzey yöneticileri tarafından anlatılıyor” dedi.

 

Vestel CEO’su Turan Erdoğan ise “Protokolümüz, üniversite-sanayi iş birliği kapsamında yürütülen projelerin sürdürülebilirliği açısından önem arz ediyor. Sürekliliği olan ve farklı alternatiflerini de beraberinde getirecek bu çalışma ile öğrencileri sektöre hazırlayacağız. Çok heyecanlıyız” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ege Üniversitesi ve Vestel arasındaki iş birliği protokolü yenilendi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin