Ekmek Fırını Açmanın Maliyeti Nedir? 

Ekmek fırını açmak kazanç sağlayabileceğimiz iş dallarından biridir. Fakat her işte olduğu gibi bununda bir maliyeti vardır. Peki, ekmek fırını açmanın maliyeti nedir?

Ekmek fırını açmaya karar veren insanların aklına takılan ekmek fırını açmanın maliyeti nedir? Sorusunun cevabına makalemizden ulaşabilirsiniz. 

Ekmek Fırını Açmanın Maliyeti Ne Kadardır? 

Ekmek Fırını Açmanın Maliyeti Nedir? 
Ekmek Fırını Açmanın Maliyeti Nedir?

Bir fırın açmanın maliyeti, fırınınızın nasıl olacağı ile doğrudan ilgilidir. İşletme maliyetlerinizi doğrudan etkileyecek hususlar şunlar olacaktır: 

Her gün ne kadar ekmek üretiyorsunuz? Ne miktarda makine satın alacaksınız? Tüm bu sorulara vereceğiniz cevaplar projenin maliyetini ortaya çıkaracaktır. Bu başlık altında ihtiyacınız olan makine ve malzeme bilgilerini sizlerle paylaşalım; 

  • Baston makinası 
  • Kürek 
  • Hamur kesme makinası 
  • Hamur tartma makinası 
  • Hamur yoğurma makinası 
  • Hamurları koymak için tahtalar ve bezler 
  • Hamur çevirme makinası 
  • Ekmekleri taşımak için hamur arabaları 
  • Un eleme makinası 
  • Hamur kazanı 

Bu makine ve ekipman hakkında gerekli araştırmaları yapmalısınız. Fiyatlar marka ve modele göre değişmektedir. Makineler için ikinci el seçenekler de vardır. Ayrıca bu seçenekleri göz ardı etmeyin. Uygun ve temiz kullanılmış bir makine de işe yarayacaktır. 

Ayrıca açacağınız fırıncılık işletmesinde farklı ürünler de üretebilirsiniz. Aynı zamanda fırınınızın müşterilerine farklı hizmetler sunabilirsiniz. Belirleyeceğiniz kavramlar farklılık gösterebilir. Bu, doğal olarak işletme kurulum maliyetlerinize yansıyacaktır. Bazı işletmeler simit, poğaça ve benzeri ürünler de üretir. Bu tür ürünler için kullanacağınız makine ve ekipmanlar da maliyetlerinizi etkileyecektir. Buna ek olarak işletmenizi açacağınız yerin işlek olup olmaması size maliyet konusunda ipuçları verecektir. 

İşe alınan kişi sayısı, bir iş kurmanın maliyeti olarak görülmemelidir. Ancak bu kadar önemli bir maliyet kalemini ilk aşamada göz ardı etmemelisiniz. İşinizin ilk birkaç ayında cironuz istediğiniz gibi olmayabilir. Bu nedenle açılıştan önceki aylarda ödediğiniz personel giderleri de açılış maliyetine dahil edilmelidir. Daha sonra kazandığınız gelir ile insanların maaşlarından kolaylıkla düşebilirsiniz ancak cironuz ve geliriniz istediğiniz ilk aşama olmayabilir. 

Yukarıdaki kriterler dikkate alındığında fırın işletmek için en az 200.000 TL öz sermayenizin olması gerekmektedir. Bu miktarı minimum miktar olarak değerlendirmelisiniz. Ayrıca borç ve kredi ile desteklenmesi gerekiyor. Aksi takdirde, yarı yolda sıkışıp kalabilirsiniz. O halde size fırın açma maliyeti olarak 200.000 TL-500.000 TL aralığını ifade edebiliriz. 

Listemakale.com

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Ekmek Fırını Açmanın Maliyeti Nedir? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin