En İyi 10 Bilim Kurgu Filmi
En İyi 10 Bilim Kurgu Filmi

En İyi 10 Bilim Kurgu Filmi

Evde vakit geçirmeyi seven insanlar film izlemeye bayılırlar. Bir sürü film kategorisi arasında özellikle bilim kurgu filmleri bizleri farklı dünyalarda yolculuklara çıkarır ve daha fazla düşünüp, daha keyifli vakit geçirmemizi sağlar. Bilim kurgu türünden bir film izlemek istiyorsanız ama hangisini izleyeceğinize karar veremiyor musunuz? Endişelenmeyin sizin için herkes tarafından çok sevilen en iyi 10 bilim kurgu filmi yazımızı hazırladık. Bu filmlerden izleyerek keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

Başlangıç / Inception (2010) IMDb: 8,8

“Youtube-Inception (2010) Official Trailer #1 – Christopher Nolan Movie HD-Movieclips Classic Trailers”

Oldukça yetenekli bir hırsız olan Dom Cobb’un uzmanlık alanı, beynin en savunmasız olduğu rüya görme sırasında insanların bilinçaltından değerli sırları çıkartıp onları çalmaktır. Dom Cobb’un bu yeteneği, onu tehlikeli casusluk dünyasında aranan bir yıldız yapmıştır. Fakat bu durum onu aynı zamanda uluslararası bir kaçak yapar ve sevdiği her şeye mal olur.

Yıldızlararası / Interstellar (2014) IMDb: 8,6

“Youtbe-‘Interstellar/ Yıldızlararası’ Filminin Türkçe Altyazılı Fragmanı-WarnerBros Turkey”

Teknik bilgisi ve yüksek becerisi olan Cooper, büyük mısır tarlalarında çiftçilik yapıyor. Tek amacı iki çocuğuna da güzel ve güvenli bir hayat sunmak. Daha 10 yaşında olan kızı Murph şaşırtıcı bir zekaya sahip. Eskiden yaptığı bilim insanlığı kariyerini özleyen Cooper’un karşısına bir gün beklemediği bir teklif çıkıyor. Ailesini ve insanlığın güvenliği için zor bir karar alması gerekiyor.

Karanlık Yolculuk / Donnie Darko (2001) IMDb: 8

“Youtbe-Donnie Darko – Official Trailer-Madman Films”

1988 senesinde Donnie Darko isimli genç adam, tavşan-insan karışımı olan bir yaratık tarafından bir sırra doğru sürüklenir. Bu yaratık Darko’a 28 gün 6 saat 42 dakika 12 saniye sonra dünyanın sonunun geleceğini bilgisini verir. Donnie bu olayın şokunu üstünden atamaz ve büyük sırrın altında ezilerek sosyal yaşamını sonlandırarak gizemli yaratığın peşinden gider.

Matrix / The Matrix (1999) IMDb: 8,7

“Youtube-The Matrix (1999) Official Trailer #1 – Sci-Fi Action Movie-Movieclips Classic Trailers”

Hem yaşanan bir gerçek vardır hem de yaşananın ötesinde bir gerçeklik vardır. Biri rüyadır, diğeri Matrix. Neo, oldukça tehlikeli bir adam olan Morpheus’un gerçeği bildiğini düşünmektedir. Bir gece Neo, onu başka bir dünyaya götürebilecek güzel bir kadın olan Trinity ile tanışır. Trinity’nin götüreceği dünyada, Neo Morpheus’u bulabilecek ve Matrix hakkında daha fazla bilgi edinebilecektir.

 Vol-i / Wall-e (2008) IMDb: 8,4

“Youtube-WALL-E (2008) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers- Movieclips Classic Trailers”

İnsanoğlu aşırı kirlilik yüzünden Dünya’yı terk edip başka bir gezegende yaşamaya başlar. Dünyayı çöplerden temizleme görevi oldukça sevimli robot Vol-i’ye verilir. İnsanların bıraktığı çöpleri temizleyerek kendisine yeni bir dünya yaratan Vol-I’nin yalnızlığı, onun gibi robot olan Eve’nın onun yanına gelmesi ile sonlanır. Bu sevimli robotların arasında oluşan dokunaklı ilişki pek çok zorluğa karşı direnir ve ayakta kalmaya çalışır.

Geleceğe Dönüş / Back To The Future (1985) IMDb: 8,5

“Youtube-Back to the Future | The Very First DeLorean Time Travel Scene-Universal Pictures”

Deli dolu bir bilim insanı olan Dr. Brown, zamanda yolculuk yapabileceği bir araba icat eder. Makineyi kullanan ilk kişi Marty, küçük bir zamanlama hatasından dolayı gelecek yerine geçmişe gider. 30 yıl öncesine giden Marty burada bir hamle yapar ve kendi kaderini oldukça ilginç bir noktaya sürükler. Marty’nin yapması gereken en önemli şey; kendi doğumuna bile engel olacak bu hayatı düzeltmek olacaktır.

Marslı / The Martian (2015) IMDb: 8

“Youtube-The Martian | Official Trailer [HD] | 20th Century FOX-20th Century Studios”

Mars’a astronotların gönderildiği bir görevde, Mark Watney şiddeti bir fırtınada bayılır ve sonrasında ekip arkadaşları tarafından öldüğü düşünülerek terk edilir. Ancak Watney hayattadır. Uyandığında kendisini Mars’ta yalnız bulur. Elindeki imkanlar ile zekasını ve gücünü kullanarak Mark Watney dünyaya ölmediğine dair sinyaller göndermeye çalışıyor. NASA ve bilim insanları durmadan Watney’in eve dönmesi için uğraşırken, ekip arkadaşları tehlikeli bir kararla baş başa kalır.

Terminatör 2: Kıyamet Günü / Terminator 2: Judgment Day (1991) IMDb: 8,5

“Youtube-Terminator: Dark Fate – Official Teaser Trailer (2019) – Paramount Pictures-Paramount Pictures”

Sarah Connor’ı öldürmede başarısız olan Synet robotları, T-1000 isminde yeni bir robot üretirler. “Terminatör” geçmişe gönderilir ve insanların yapacak olan direnişinin gelecek zamanda lideri olacak Sarah Connor’ın oğlu olan John Connor’ı öldürmek için programlanır. Başka bir robot T-800 ise John’u korumak için programlanır ve geçmişe gönderilir. Bu iki robottan hangisi ilk önce John’u bulacak?

Galaksinin Koruyucuları / Guardians of The Galaxy (2014) IMDb: 8

“Youtube-Marvel’s Guardians of the Galaxy – Trailer 1 (OFFICIAL)-Marvel Entertainment”

Peter Quill, gizemli bir küreyi çalınca, güçlü ve hırslı kötü adam Ronan ile başı derde girer. Ronan’ın tek amacı o küreyi ele geçirmektir. Quill, Ronan’dan kurtulmayı amaçlarken birden kendisini uyumsuz bir ekibin içinde buluyor. Galaksinin Koruyucuları olarak adlandırılan bu 5 kahraman, büyük tehlike arz eden bu kürenin gücüne ve peşinde olan düşmanlara karşı nasıl savaşacaklar?

Prestij / The Prestige (2006) IMDb: 8,5

“Youtube-The Prestige / Prestij (2006) – Türkçe Altyazılı 1. Fragman / Christian Bale, Hugh Jackman-Eski Fragman Evreni”

Prestij, birbirini yenmeye çalışan iki sihirbazın konusunu anlatıyor. 19. yüzyılın sonlarında Londra’da, Robert Angel, karısı Julia McCullough ve Alfred Boden, hem sihirbaz yardımcıları hem de arkadaşlardır. Julia bir gösteride ölür ve Robert karısının ölümünden Alfred’i sorumlu tutar ve birbirlerine düşman olurlar. Zamanla ikisi de ünlü olur ve birbirlerinin sahne performanslarını bozmaya çalışan iki rakip sihirbaz olurlar. Alfred hile yapmayı başardığında, Robert rakibinin sırlarını çözmeyi takıntı haline getirir ve bunu trajik olaylar izler.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
En İyi 10 Bilim Kurgu Filmi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin