En İyi Jim Carrey Filmleri
En İyi Jim Carrey Filmleri

En İyi Jim Carrey Filmleri

Her yaştan insanın yüzünü güldürmeyi başaran nadir isimlerden biridir Jim Carrey. Kanadalı sinema oyuncusu ve komedyen olan Jim Carrey, hem drama hem de komedi filmlerindeki rollerini başarıyla canlandırmıştır. Vücut dilini büyük bir ustalıkla kullanan ve yüzüyle sayısız farklı mimik yaparak fiziksel komedi türünde, bütün zamanların en başarılı oyunlarından bir tanesi olmuştur. Sizler için en iyi Jim Carrey filmleri yazısını hazırladık.

Maske / The Mask (1994)

Jim Carrey’in tüm dünya tarafından tanınmasını sağlayan bir yapımdır Maske. IMDb puanı 6,9’dur.  Bankacı olan Stanley Ipkiss, toplumdan saygı görmeyen ve sürekli olarak dışlanan bir kişidir. Hayatında hiçbir şey yolunda gitmez. Stanley Ipkiss, bir gün üzgün bir halde deniz kenarına gider ve denizi seyrettiği sırada parlak bir şey dikkatini çeker. Yardıma ihtiyacı olan birisi olduğunu düşünerek koşmaya başlar. Ulaştığı zaman o parlak şeyin birmaske olduğunu görür ve onu eve götürür. Maskeyi eve götürdükten sonra Stanley Ipkiss’in hayatı artık farklı bir hal alacaktır.

“Youtube-The Mask (1994) Official Trailer – Jim Carrey Movie-Movieclips Classic Trailers”

Truman Show / The Truman Show (1998) 

Bundan daha iyi bir Jim Carrey filmi izleyemezsiniz. Yardımseverlik, saflık, masumluk ve daha pek çok şeyin tanımı olan bu film en iyi Jim Carrey filmleri arasında iyi filmden biridir. IMDb puanı 8,1’dir. Senelerdir bir TV programında hayatı gösterilen Truman Burbank, yaşadığı şehirde herkesin oyuncu olduğunu bilmez. Ona gerçeği göstermek isteyen bazı oyuncular vardır fakat her girişimleri engellenir. Truman daha sonra bazı şeylerin yolunda gitmediğini anlar. Bundan dolayı yaşadığı hayatın gerçek olup olmadığını sorgulamaya başlar.

“Youtube-The Truman Show (1998) Trailer #1 | Movieclips Classic Trailers-Movieclips Classic Trailers”

Sil Baştan / Eternal Sunshine of The Spotless Mind (2004)

Jim Carrey’in oyunculuğunun zirveye çıktığı filmlerden birisidir Sil Baştan. IMDb puanı 8,3’tür. Joel ile Clementine 2 sene tutkulu bir aşk yaşarlar. İlişkilerinin tükendiğine inanan Clementine buna katlanamaz ve Joel ile olan anılarını hafızasından sildirir. Joel’de yaşadığı acı anılardan kurtulmak için hafızasını sildirme kararı alır. Ama Joel2in anıları silinirken bazı sorunlar ortaya çıkar. Bunun sebebi Joel’in bazı anıları unutmak istememesidir. Yine de sabah uyandığında anıları silinmiş olarak uyanacaktır.

“Youtube-Eternal Sunshine of the Spotless Mind Official Trailer #1 – Jim Carrey, Kate Winslet Movie (2004) HD-Movieclips Classic Trailers”

Yalancı Yalancı / Liar Liar (1997)

“Youtube-Liar Liar Official Trailer #1 – Jim Carrey, Cary Elwes Movie (1997) HD-Movieclips Classic Trailers”

IMDb puanı 6,9’dur. Los Angeles’ta avukat olan Fletcher Reede devamlı yalan söyleyen bir avukattır. Oğlunun doğum günü partisine gitmeyip yalan söyleyince, oğlu mumlarına üflerken babasının bir gün boyunca yalan söylememesini diler. Oğlunun dileği kabul olan Fletcher, çevresindeki insanlar hakkında ne düşünüyorsa onu söylemeye başlar. Lakin bu daha başlangıçtır.

Babamın Penguenleri / Mr. Popper’s Penguins (2011)

“Youtube-Mr. Popper’s Penguins | Official Trailer | Fox Family Entertainment-Fox Family Entertainment”

İzlerken çok güleceğiniz filmin IMDb puanı 6,0’dır. Tom Popper’e hediye olarak penguen gönderiliyor ve çok zor anlar yaşıyor. O zor anlar yaşarken, bizleri güldürüyor. Bu film Jim Carrey’in performans açısından en beğenilen filmlerinden bir tanesidir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
En İyi Jim Carrey Filmleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin