Erkekler Hangi Estetik Ameliyatları Oluyorlar?

Yakın zamana kadar estetik denilince insanların sorunlu ya da işlevini tam olarak yerine getiremeyen bölgelerine yaptırdıkları operasyonlar akla gelirdi. Ancak sonraları bu seçeneklerin arasına bir göze hoş gelmeyen bölgeler de eklendi. Estetik operasyonlar artık erkekler tarafından da sıklıkla yaptırılıyor. Bu yazımızda erkekler hangi estetik ameliyatları oluyorlar? sorusuna cevap arayıp neden bu operasyonları tercih ettiklerine değineceğiz.

Erkekler Hangi Estetik Ameliyatları Yaptırıyorlar?

Erkekte Burun Estetiği

Elbette en çok göz önünde olan şey aynı zamanda kusuru en çok görülen şeydir. Burnu ile işlevsel bir sorunu olan insanlar bu sorunu giderirken aynı zamanda kötü görünümü de ortadan kaldırma yolunu seçiyorlar. Nefes alma problemi yaşayanlar bu sorunu düzeltmek için ameliyat masasına yattıklarında beraberinde estetik ameliyat da oluyorlar. Günümüzde burun estetikleri doğal görünümden uzaklaşmadan gayet kolay bir şekilde yapılıyor.

Erkek Saç Estetiği

Estetik operasyonlar arasında erkeklerin en çok önemsedikleri operasyon kesinlikle saç ekimi. Saçları seyrekleşen her erkeğin aklından mutlaka saç ektirme operasyonu geçmekte. Sağlık anlamında herhangi bir sorun yaratmadığı halde tamamen erkeğin kendisini kötü hissettiği için başvurduğu bir yöntem. Ense kısmından alınan saç kökleri saçın seyrek olduğu bölgelere ekiliyor.

Yağ Aldırma

Kilolu erkeklerin tercih ettikleri estetik operasyonlar arasında yağ aldırmak da bulunuyor. Sağlıksız bir beslenme ya da hareketsiz bir yaşam beraberinde vücuttaki yağ oranının da artmasına sebep olmakta. Eğer bununla ilgili bir önlem alınmazsa, mesela spor yapılmazsa bir süre sonra bu yağları eritme de zorlaşmaya başlıyor. Bu noktada ise devreye yağ aldırma ameliyatları girmekte.

Erkek Diş ve Diş Eti Estetiği

Dişler sadece erkekler için değil bayanlar için de önemli. Hem sağlıklı dişler hem de güzel bir görünüm için sürekli dikkat edilmesi gerekiyor. Ancak biraz boşlayınca tıpkı vücutta oluşan yağlar gibi dişlerde de normal yollarla geçmeyen sorunlar ortaya çıkabiliyor. Erkekler yapısal bozukluğu olan dişleri için estetik olma yolunu seçiyorlar. Konu diş olunca korku biraz daha büyük oluyor ancak sonunda gerçekten doğal görünümlü güzel bir diş yapısına sahip

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erkekler Hangi Estetik Ameliyatları Oluyorlar?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin