Estée Lauder Şirketleri Türkiye, Yerebatan Sarnıcı’ndaydı

Estée Lauder Şirketleri Türkiye,   Pembe Kurdele Hareketi’nin 30. Yılında Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile bir araya gelerek 19 Ekim Çarşamba günü Yerebatan Sarnıcı’nda anlamlı bir davete imza attı.  

 

30 yıl önce Pembe Kurdeleyi tasarlayarak farkındalığın ve erken teşhisin önemini tüm dünyaya duyuran, kaynak yaratmak, eğitim ve destek vermek amacıyla da dünya çapında 60’tan fazla kuruluşu destekleyen Estée Lauder Şirketleri, bu yıl Türkiye’de Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile bir araya geldi. Derneğin destek programlarından biri olan Pink Line- Pembe Hat’a sağlanacak desteğin misafirlerle paylaşıldığı anlamlı davet ise Yerebatan Sarnıcı’nda gerçekleşti. Estée Lauder Şirketleri Türkiye Genel Müdürü İpek Ersavaş ve Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği Başkanı Arzu Karataş'ın konuşmalarıyla başlayan gecede, farkındalık ayına özel Yerebatan Sarnıcı pembe ışıklandırmasıyla da dikkat çekti. 

  

Pozitif etki yaratma ve kapsayıcılığı yaptığı her işin merkezine koyan The Estée Lauder Şirketleri, Evelyn H. Lauder'in eş tasarımcısı olduğu Pembe Kurdele ile tam 30 senedir meme kanserine dikkat çekmeye ve toplum bilinci yaratmaya devam ediyor. Meme kanserine karşı farkındalığın sembolü haline gelen Pembe Kurdele’nin 30. Yılında Estée Lauder Şirketleri, Yerebatan Sarnıcı’nda Pembe İzler Kadın Kanserleri Derneği ile bir araya gelerek derneğin destek programlarından biri olan, tedavi sürecindeki hastalara psikolog ve beslenme uzmanı desteği veren Pink Line – Pembe Hat’a sağlanacak katkıyı davetlilerle paylaştı. Dünya çapında meme kanseri ile mücadele edenlerin iyileşmeleri ve daha iyi şartlara sahip olmaları için sürdürülen çalışmaların da aktarıldığı bu özel davete katılan isimler arasındaarasında Pelin Karahan, Zeynep Tuğçe Bayat, Deniz Barut, Özlem Avcıoğlu, Çiğdem Ünal ve Burcu Cavrar yer aldı.

 

Aynı zamanda New York’da Empire State Binası, Fransa’da Eyfel Kulesi, Dubai’de Burj Al Arab gibi farklı ülkelerin önemli anıtlarını pembe ışıklandırma projesini Türkiye’de de bu sene Yerebatan Sarnıcı’nı pembe ışıklandırarak hayata geçiren Estée Lauder Şirketleri, meme kanseri farkındalığına bu özel projeyle de dikkat çekti. 

 

Pink Line’dan Destek Alan Hasta Sayısı İki Katına Çıkacak

Tedavi sürecindeki hastalara psikolog ve beslenme uzmanı desteği sağlamayı amaçlayan online danışmanlık hizmeti Pink Line çerçevesinde, geçtiğimiz yıl 500 hasta ile 700 seans gerçekleştirildi. Bu sene Pembe Kurdele Kampanyası’nın 30. Yılında Estée Lauder Şirketleri’nin katkıları ile daha fazla psikolog ve beslenme uzmanını bu projeye dahil edilerek destek verilecek kişi sayısının 1000 hastaya çıkarılması hedefleniyor. Aynı zamanda, tedavi sürecindeki hastaların aynaya her baktıklarında kendilerini daha iyi hissetmeleri amacıyla güzellik uzmanları da projeye katkı sağlayacak. 

 

Hastaların güzellik ve bakım tüyoları ile kendilerini daha iyi hissetmeleri için neler yapabileceklerinin aktarılacağı, kişisel cilt bakımı veya makyaja dair sorular sorabilecekleri, kemoterapi sürecindeki hastalar için büyük önem taşıyan kaş kalemi ve kullanımıyla ilgili uygulamalı seansların gerçekleştirilmesi sayesinde Estée Lauder Şirketleri bir kez daha kadınlarla gerçek bir bağ kurmanın öneminin altını çiziyor.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Estée Lauder Şirketleri Türkiye, Yerebatan Sarnıcı’ndaydı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin