Etkileyici Görünmenin Yolları
Etkileyici Görünmenin Yolları

Etkileyici Görünmenin Yolları

Etkileyici görünmenin yolları var mıdır? Sorusuna İlişkin Bütün Detaylar Yazımızın devamında.

Biriyle ilk kez tanışırken, genellikle sizden ne kadar hoşlandıklarına karar verirler. Neyse ki, insanların sizinle ilgili ilk izlenimini artırmanın yolları var. Bazı insanlar yeni bir ortama girer ve çabucak arkadaş edinir. Tanıştıkları herkes tarafından büyüleyici bulunur ve sevilirler. Princeton Üniversitesi’nde psikoloji profesörü olan Alexander Todorov, insanların görünüşlerine göre başkaları hakkında yargılar oluşturabileceğini söylüyor. Bir kişinin yüzü bile sadece kısa bir bakıştan sonra değerlendirilebilir; ayrıca, insanlar birinin etkileyici, güvenilir ve becerikli olup olmadığına karar verebilir. Peki, etkileyici görünmenin yolları var mıdır? 

Daha Etkileyici Görünmenin Yolları

Daha Etkileyici Görünmenin Yolları
Daha Etkileyici Görünmenin Yolları

Detaylara Dikkat Edin 

Detaylara dikkat etmek, etkileyici bir görünüme sahip olmak ve insanların dikkatini çekmek için uymanız gereken bir altın kuraldır. İnsanların dikkatini çekmek ve gözlerinde etkileyici bir görünüm yaratmak için onları tanımalı ve ona göre hareket etmelisiniz. Karşınızdaki kişi hakkında bilmeniz gereken ilke, görünüşünden ve sözlerinden mümkün olduğunca fazla ayrıntı toplamaktır. İnsanların yaptığı basit jestler ve yüz ifadeleri bile size onlar hakkında birçok fikir verebilir. 

Her Şeyi Konuşmayın 

Etkileyici görünen şekilde, küçük bir gizem çok büyük bir yer tutar. Neşeli olmak ve görünüşünüzü değiştirmek sizi çekici kılabilir, ancak insanların dikkatini tam olarak çekmek için yeterli olmayabilir. Burada diyalog ve sessizlik devreye giriyor. İnsanlarla iletişim kurarken çok konuşarak onları etkilemeye çalışmak ve fikirlerinizi kabul ettirmeye çalışmak ne yazık ki sizi başarıya götürmez. Bunun yerine, insanları sizden uzaklaştırır. Vakur bir tavır sergilemek ve gerekmediğinde konuşmamak, dışarıdan daha akıllı ve üstün hissetmenizi sağlayacaktır. İnsanlar bilgeliğinizi kısa sorular sormaya, sessiz kalmaya ve özlü yorumlar yapmaya bağlayacak. Bu onların sizi tanımak için daha fazla iletişim kurmaya çalışmasına neden olacaktır. 

Bakımlı Olun 

Her insan farklıdır. Bazı insanlar çok güzel olmadıklarını düşünebilir. Bu durumda kendini toplum içinde kötü hissedebilir ve yalnızlığa sürüklenebilir. Yine de birçok ünlü bilim adamı, yazar ve sanatçı, sıradan güzelliklerine rağmen kitleleri onları takip etmeye çekmiştir. Her insanın kişisel bakımına özen göstermesi var olan imajlarını mümkün olduğunca farklılaştırır. Kadınlar saçlarını boyayarak, saçlarını keserek veya ciltlerine bakım yaparak daha iyi görünebilirler. Aynı şekilde erkekler de spor yaparak ve daha sağlıklı bir vücuda sahip olarak ya da sakal ve saç uzatarak daha çekici olabilirler. Burada önemli olan nokta kendinize has bir tarzınız olmasıdır.  

Pozitif Olun

Pozitif Olun
Pozitif Olun

Olumlu ve neşeli bir kişiliğe sahip olmak ve gülümsemek, başkalarını etkilemenin en önemli adımlarından bir diğeridir. En azından gülen insanlar, toplumda asık suratlı insanlardan daha fazla yer bulurlar. Gülümsemek ve pozitif olmak, sosyal etkileşimin ilk kuralı ve başkalarını etkilemek için atabileceğiniz en önemli adımdır. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Etkileyici Görünmenin Yolları

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin