EÜ Emel Akın Meslek Yüksekokulu mezunlarını sektöre uğurladı

Ege Üniversitesi (EÜ) Emel Akın Meslek Yüksekokulu 2021-2022 Akademik Yılı Mezuniyet Töreni, EÜ Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Törene; EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Emel Akın Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gonca Özçelik Kayseri, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı.

 

Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Ege Üniversitesi, eğitim ve araştırma alanında bölgesel, ulusal ve evrensel gereksinimleri karşılayan, öncü ve atılımcı misyonuyla 1955 yılından bu yana faaliyette bulunan Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir, fendir’ sözleriyle ifade ettiği anlayışın takipçisi olarak amacımız, ulusal ve uluslararası bilim ve teknoloji dünyası ile örgütsel bağları gelişmiş, kurumsal kültürü ve kimliği güçlü, örgütsel bağlılık ve aidiyetin yüksek olduğu, dünyadaki nitelikli üniversiteler ile eşdeğer bir eğitim ve araştırma kurumu olmaktır. Nitekim üniversitemiz  eğitimiyle, akademisyenleriyle, öğrenci ve tüm çalışanlarıyla ülkemizde beş  yıllık kurumsal tam akreditasyon alan ilk üniversite olmanın gururu ve onurunu yaşıyor” diye konuştu.

 

“Önemli başarılara imza attık”

Ege Üniversitesinin önemli başarılara imza attığını ifade eden Prof. Dr. Ersan, “Kıymetli meslektaşlarım başarılar ve ilklerle dolu, sanattan spora tıptan sanayiye, edebiyattan sağlığa birçok alanda önemli başarılara imza attığımız çok verimli bir yılı daha geride bırakmanın huzurunu yaşıyoruz. Üniversitemiz, Rektörümüz Prof. Dr. Necdet Budak’ın öğrenci odaklılık, eğitim-öğretimde kalite ve araştırma üniversitesi olma hedefine ulaşmış, dijitalleşme ve uluslararasılaşma hedeflerine ise emin ve sağlam adımlarla yürümektedir. Üniversitemizin başarısında ve her türlü faaliyetinde emeği ve katkısı olan bütün personelimize, şahsım ve Ege Üniversitesi adına bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

 

Genç mezunlara seslenen Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Sevgili gençler bugün hayatınızın önemli günlerinden biri. Hayatınızda artık yeni bir sayfa açılıyor. Sizler bugün hem program akreditasyonuna hem de kurumsal akreditasyona ve Araştırma Üniversitesi unvanına sahip, kalitesi tescillenmiş bir üniversiteden Egeli olmanın ayrıcalığını yaşayarak mezun oluyorsunuz. Kendinize güvenin, sorumluluk almaktan çekinmeyin. Kendinize, ailenize, devletinize, ülkenize ve insanlığa faydalı, farkındalık yaratan bireyler olacağınıza inanıyoruz. Bundan sonra da üniversitenin kapıları sizlere daima açık olacaktır. Hepinize başarılı bir kariyer, huzur ve sağlık dolu bir yaşam diliyorum. Yolunuz, bahtınız ve ufkunuz açık olsun” dedi.

 

 “Yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın”

Öğrencilere seslenen Müdür Doç. Dr. Özçelik Kayseri, “Bundan sonraki yolunuzu sadece aklın, vicdanın ve bilimin ışığı aydınlatsın. Dürüst, çalışkan ve üretken insan, bir değerdir. Siz değer oluşturduğunuzda başarı bunu takip edecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ‘Hiçbir şeye ihtiyacımız yoktur, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır. O da çalışkan olmaktır. Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır’ demiştir. Sizlerin de mesleğinizi en iyi şekilde icra edeceğinize hiç şüphem yoktur. Bundan sonraki yaşamınızda sağlık, huzur, mutluluk ve başarılar diliyorum. Yolunuz her zaman; kıymetinizi bilen ve sizin de kıymetlerin bileceğiniz, samimi ve dürüst insanlarla kesişsin; şansınız bol, bahtınız ve yolunuz açık olsun” diye konuştu.

 

Meslek Yüksekokulu ve Giyim Üretim Teknolojisi bölümü birincisi Nihan Çok ise “Bugün, gerçek hayata adım atışımızın ilk günü. Hayatımızın bir sayfasını acı tatlı anılarla kapatırken, diğer sayfasını yeni beklentiler ve umutlarla açıyoruz. Hepimizin içinde kep atmanın heyecanı yanında, belki de geleceğin belirsizliğinden dolayı ufak bir tedirginlik var. Ama ben kalpten inanıyorum ki, biz, Ege Üniversiteliler olarak, Ulu Önder Atatürk'ün bize emanet ettiği Türkiye Cumhuriyeti'ne yakışır işlere imza atacağız. Tekstil Teknikeri olarak mezun olduğumuz Okulumuzun ve Üniversitemizin adını, çalışma hayatlarımızda en iyi şekilde temsil ederek, kariyer yolculuğumuzda emin adımlarla ilerleyeceğiz. Bizlerin yetişmesi ve olgunlaşması için büyük emek harcayan, bizlere mesleğimizi öğreten, Atatürk düşünceleri doğrultusunda bizleri yetiştiren siz değerli hocalarımıza, tüm mezun arkadaşlarım adına teşekkürü bir borç bilirim” dedi.

 

Tören sonunda Giyim üretim Teknolojisi, Moda Tasarım ve Tekstil Teknolojisi bölümünden mezun olan 77 öğrencinin arasından dereceye giren Nihan Çok, Demet Koca ve Rabia Terzi’ye Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersan ve MYO Müdürü Doç. Dr. Özçelik Kayseri tarafından plaket verildi.

 

Şenlik tadında geçen törende Doç. Dr. Gamze Süpüren Mengüç, idari personeller Raziye Sarı Saltık ve Özgür Gürses’in öncülüğünde canlı müzik dinletisi, Öğr. Gör. Şükran Tümer, Öğr. Gör. Berna Aybartürk ve Moda Tasarım 1’inci sınıf öğrencileri tarafından gerçekleştirilen “Tasarla Kes ve Yeniden Yarat” isimli canlı performans gösterisi düzenlendi. Ayrıca tören sonunda Öğr. Gör. İlknur Bademci kreatörlüğünde 2’nci sınıf öğrencileri tarafından Mezuniyet Defilesi gerçekleştirildi. Törenin ardından Egeli genç mezunlar, geleneksel kep atma töreni ile keplerini fırlatarak mezuniyet coşkusunu yaşadılar.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
EÜ Emel Akın Meslek Yüksekokulu mezunlarını sektöre uğurladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin