Hamilelik Döneminde Saç Dökülmesi ve Tedavisi
Hamilelik Döneminde Saç Dökülmesi ve Tedavisi

Hamilelik Döneminde Saç Dökülmesi ve Tedavisi

Hamilelik döneminde en çok rastlanan problemlerden biri saç dökülmesidir. Bu dönemde yaşanan hormonsal değişimler saçların büyüme fazlarında değişime yol açar. Bu yüzden daha fazla dökülmenin yaşanması olası bir durum olarak görülür. Doğum sonrası hızlı bir saç dökülme süreciyle karşılaşabilirsiniz. Hamilelik döneminde saç dökülmesi ve tedavisi yazımızın devamında yer alıyor.

Hamilelik Döneminde Saç Dökülmesi Tedavisi

PRP Tedavisi

PRP tedavisi, günümüzde en etkili saç dökülme tedavilerinin başında gelmesiyle dikkat çekiyor. Yeni nesil bir tedavi biçimi olan PRP, Platelet Rich Plasma yani Platelet Yönünden Zenginleştirilmiş Plazma adlı tedavi yönteminin kısa adıdır.

PRP uygulaması, kişiden alınmış olan az miktardaki kanın özel bir tüp içerisine konulup santrifüj işleminden geçirildikten sonra bileşenlerine ayrıştırılarak elde edilmiş olan az miktardaki PRP’nin aynı kişiye geri verilmesi yöntemidir. 2 hafta arayla 4 seans şeklinde uygulanır. Sonuçlar ise son derece başarılıdır.

Mezoterapi

Mezoterapi de başka bir tedavi çeşidi olarak karşımıza çıkıyor. Saç dökülmesini durdurmak ve halihazırda olan saçın kalitesini yükseltmek için saçlı deri mezoterapisi işlemi uygulanır. Bu şekilde yeni saçların çıkışı da aktif hale getirilmiş olur.

Haftada bir defa saçlı deriye mezoterapi işlemi uygulanır. Birçok vitamin, protein ve mineral karışımı ihtiyaç duyulduğu belirlenen saçlı deri içerisine enjekte edilerek uygulama yapılan bölgede kan dolaşımının artması sağlanmış olur. Bu şekilde kıl foliküllerinin kanlanması sağlanır ve daha iyi şekilde beslenmelerine yardımcı olmuş olunur. Bunun yanı sıra mezoterapi selülit tedavisi ve cilt yenileme konusunda da kullanılan etkili bir yöntemdir.

Hamilelik Döneminde Saç Dökülmesi ve Tedavisi
Yağ Bakımı

Yağ Bakımı

Evde yapılabilecek ve hamilelikte doktorunuzun da onayı ile uygulanabilecek yağ bakımı, hamilelik döneminde saç dökülmesi probleminin önlenmesinde etkili oluyor. Saç bakım yağı ile en az haftada 2 defa olacak şekilde saçınızı yağlayıp bir gece bekletmeniz ve bunu düzenli bir rutin olarak uygulamanız gerekiyor. Hindistan cevizi yağı, zeytin yağı ve badem yağı saç bakımında etkili yağlar olarak kullanılabilir.

Doğal Ürünlere Yönelebilirsiniz

Hamilelik döneminde olduğu gibi bu dönemler dışında da kimyasal içeriği fazla olan ürünler saçlara zarar veriyor ve saç dökülmesi problemleri gibi birçok saç problemine neden olabiliyor. Bu nedenle daha doğal ürünler kullanımına yönelmek ve şampuan ambalajlarının arkalarında yer alan içerik kısımlarına daha dikkat ederek ürünleri almak gerekiyor.

 

 

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Hamilelik Döneminde Saç Dökülmesi ve Tedavisi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin