İlişki Sorunları ve Çözümleri Nelerdir?
İlişki Sorunları ve Çözümleri Nelerdir?

İlişki Sorunları ve Çözümleri Nelerdir?

İlişki sorunları ve çözümleri nelerdir? başlıklı yazımızda ilişkinizi daha sorunsuz hale getirmenize yardımcı öneriler yer alıyor.

Küçük tartışmalara, ilişkilerin tuzu biberidir. İlişkinizde yaşadığınız sorunlar size eşinizi ya da sevgilinizi daha iyi tanıma fırsatı verir. Bunun da ötesinde, sorunları birlikte aşmak ilişkinizi daha da güçlendirecektir. Peki, ilişki sorunları ve çözümleri nelerdir? Gelin, beraber inceleyelim. 

İlişkide Yaşanan Sorunlar ve Çözümleri 

İlişki Sorunları ve Çözümleri Nelerdir?
İlişki Sorunları ve Çözümleri Nelerdir?

Beraber Gelecek Kurma Sorunu 

Belli bir yaştaysanız, kariyerinizin zirvesindeyseniz, evlenmeyi düşünüyorsanız ama doğru kişi olup olmadığınızdan emin değilseniz, önce gelecek planlarınızı paylaşın. Zaman geçtikçe son dakika sürprizleri yaşamamak adına gelecek için birlikte bir plan yapmalısınız. 

Güvensizlik Sorunu 

Partnerinize karşı olan güveninizi kaybetmeye başladıysanız, ne yazık ki sona yaklaşıyorsunuz demektir. Hayatınızdaki herkese güvenmelisiniz ve eğer bu kişi hayat arkadaşınız olmaya adaysa, ona herkesten çok güvenmelisiniz. Tabi, partneriniz ile olan ilişkinizi bir anda bitirin demiyoruz. Bu yüzden önce güven kaybınızı sorgulayın ve durumu kendiniz aşmaya çalışın. 

Beraber Bir Hayat Paylaşmama Sorunu 

Bir ilişkiye başlayarak, hayatınızı kötü ve güzel yönleri ile partnerinizle paylaşacaksınız demektir. Birbirinize katı sorumluluklar yüklemek yerine, bu sorumlulukları birlikte alın. Hayatınızı her yönü ile paylaşırsanız hem beraber zaman geçirmeye vakit bulacaksınız hem de hayat sizi eskisi gibi yormayacaktır. 

Özel Alan Tanımama Sorunu 

Özel Alan Tanımama Sorunu
Özel Alan Tanımama Sorunu

Bir ilişkide en çok soruna neden olan bir diğer olay da çiftlerin birbirlerine yeterince kişisel alan ve zaman vermemeleridir. Sonuç olarak partneriniz sizden veya siz partnerinizden sıkılabilirsiniz. İşler aniden ciddileştiğinde veya çok yavaş gittiğinde, evliliğe bakışınız değişebilir. 

Cinsellik İhtiyaçlarını Karşılayamama Sorunu 

Cinsellik, çağımızda hala bir tabu halindedir. Bu yüzden partnerinizle bu konuyu konuşmalısınız. Bu sayede yüksek beklentilerle hayal kırıklıklarının önüne geçmiş olursunuz. İlişkinizde sır saklamamalısınız. Tüm sırlarınızı partnerinizle paylaşmalısınız. 

Ebeveynleri İlişkiye Dahil Etme Sorunu 

Bir ilişkideki en önemli konulardan biri, çiftlerin ilişkilerine ailelerini de dahil etmeleridir. Yaşanan ilişki sadece çiftler arasında olmalıdır. Sadece aile değil, genel olarak üçüncü şahısları ilişkinizden uzak tutmalısınız. 

İletişimsizlik Sorunu 

İletişimsizlik Sorunu
İletişimsizlik Sorunu

İlişkinizde neyin doğru olmadığı hakkında konuşmazsanız, ilk etapta bir hata yapıyorsunuz demektir. İlişkinizde sizi rahatsız eden şeyler hakkında partnerinizle konuşmanız gerekir. Sorununuz hakkında konuşmazsanız, çözemezsiniz. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İlişki Sorunları ve Çözümleri Nelerdir?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin