İlk Buluşmada Nelere Dikkat Edilmeli?
İlk Buluşmada Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk Buluşmada Nelere Dikkat Edilmeli?

İlk buluşmada ortaya çıkacak ilk izlenimin önemi, ilk buluşmada nelere dikkat edilmeli? sorusuna verilecek cevapları da önemli hale getiriyor. Kadın ve erkekler için ilk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler ile ilgili ortak ipuçlarını sizlerle paylaştık.

İlk Buluşmada Nelere Dikkat Edilmeli, Nasıl Davranılmalı?

İlk Buluşmada Nelere Dikkat Edilmeli?
İlk Buluşmada Nelere Dikkat Edilmeli?

Yeni bir ilişkinin ilk adımını atmak için hoşlandığınız veya tanımak istediğiniz kişiyle buluşacaksanız, bazı şeylerde daha dikkatli olmanızda yarar bulunuyor. Yapmacık tavırlara bürünmeden iyi bir ilk izlenim bırakmak ve aslında kendinizi anın heyecanına kapılarak yanlış yansıtmamak için, aşağıdaki ipuçları ayrı bir önem taşıyor. İşte sorunun merak edilen cevapları…

Doğallık Gerçek Olanı Kazandırır

Doğal olmanız, karşınızdaki kişinin sizi olduğunuz gibi tanımasını sağlar. Ona olduğunuzdan çok farklı görünmeniz ve hissettirmeniz halinde, yansıttığınız kişi olarak kalabilmeniz ilişkiniz süresince mümkün olmayabilir. İlk buluşmanın önemine uygun olarak görünümünüze biraz daha özen göstermenizde bir mahsur bulunmuyor. Ancak her halinizle yapmacık olmadan yaklaşmanız, onun sizin doğal halinizi kabul edip etmeyeceğini anlamanıza yardımcı olur.

Doğal halinizi kabul etmesi, sizin onun gerçek duygularını kazanmanızı sağlar. Çünkü doğal halinizi görmüş ve öylece beğenerek kabul etmiştir. Bundan sonraki süreçte de sizi o halinizle tanıyacak ve sevecektir. Yani ileride sorun çıkma riskini bu sayede baştan sıfıra indirmiş olursunuz.

Vücut Diliniz Önemlidir

Listemizin hiçbir yerinde yapmacık olmaktan bahsetmeyeceğiz. Bu yüzden önerileri buna göre dikkate almanızı tavsiye ederiz. Vücut dilinizi kullanmanız, sizi daha iyi anlamasına yardımcı olur.

Anlatılan konuya göre abartıya kaçmadan vücut dilinizi de beraberinde kullanarak, daha akılda kalıcı olabilir ve sizi sonrasında da düşünmesini sağlayabilirsiniz.

Kıyafet Seçimine Dikkat Edin

Doğal olmak, her ortamda klasik giyim tarzınızı yansıtmak değildir. İlk buluşmada dikkat edilmesi gerekenler arasında doğru kıyafet seçimi, son derece önemlidir. Ki evli dahi olsanız, ortamına uygun kıyafetler tercih etmeniz en iyi seçenektir.

Buluşma mekânına uygun kıyafetler tercih etmeniz, aranızdaki sıcaklığın artmasını sağlar ve size daha fazla yakınlık gösterir. Doğa yürüyüşü yaparak ilk buluşmayı gerçekleştirecekseniz size eşofman takımlarınızla gitmenizi tavsiye etmeyeceğiz. Ancak erkeğin klasik takım elbise, kadının ise abiye giymesini de tavsiye etmeyeceğiz. Daha rahat spor tarzlar, doğal bir ortam için en iyisidir. Bir restoranda yemek yiyecekseniz, o zaman daha ciddi kıyafetler tercih edebilirsiniz.

Kolay Yenilebilecek Şeyler Sipariş Edin

Bir yeme-içme mekânındaysanız, kolaylıkla yiyip içebileceğiniz bir sipariş vermeniz mantıklıdır. Normal zamanda rahatlıkla yiyebileceğiniz bir yiyecek, o anın heyecanı nedeniyle sizin için zorlayıcı olabilir. Bunu dikkate almanız, ilk buluşmada işinizi kolaylaştıracaktır.

Burun ve Kulaklarınızla Oynamayın

Sadece ilk buluşmada değil normal zamanlarda da birinin karşısında yapmamanız gereken hareketler vardır. Burnunuz veya kulaklarınızla oynamanız veya vücudunuzdaki bir noktayı sürekli kaşımanız, ortak görgü kuralları bakımından hoş bir durum değildir.

Yüksek Sesle Konuşmayın veya Gülmeyin

Şayet ortamda yüksek gürültü yoksa en sinirli veya en neşeli halinizde bile yüksek ses çıkarmamaya dikkat edin. Karşınızdaki kişiyle ilk kez buluştuğunuzu unutmayarak, onu ve kendinizi zorda bırakacak davranışlardan kaçının.

Telefonunuzla Bir Süre Vedalaşın

Çok acil bir durum yoksa buluşma zamanınız bitene kadar telefonunuzla gereksiz yere oynamayın. Karşı taraf konuşmadan sıkıldığınızı veya başka şeyleri düşünebilir. Herhangi bir zaruret olması durumunda kısa bir izah yaparak müsaade isteminiz en doğru olanıdır.

Duygularınıza Hakim Olun

İlk gördüğünüzde duygularınız bambaşka bir hal alabilir. Ancak bunu çok net ifade etmekten kaçınmalı, duygularınıza hâkim olmasını bilmelisiniz. Yaklaşımınızı duygularınızı anlayacak şekilde değiştirebilseniz de aşırılıktan kaçınmanız en güzelidir.

İsmini Doğru Telaffuz Edin

İsmini sıklıkla telaffuz etmeniz, sizi yanlış anlamasına sebep olabilir. O yüzden ismini yanlış telaffuz etme ihtimaliniz yüksekse düşünerek hareket etmeli veya mümkün olduğunca isim kullanmamalısınız.

Eski Sevgilileri Fazla Gündeme Getirmeyin

Eski ilişkinizden bahsederken temkinli olmak, ilk buluşmada nelere dikkat edilmeli? sorusuna verilecek önemli cevaplardan biridir.

Biriyle ilk buluşmada konuşulan konuların başında eski sevgililer gelir. Ancak bunun için çok erken olup, tarafların birbirini yanlış anlaması mümkündür. Eski ilişkileriniz sorulduğunda uzatmaya yer vermeden makul ve tatmin edici kısa cevaplar vermeniz daha sağlıklı olacaktır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İlk Buluşmada Nelere Dikkat Edilmeli?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin