Kasap Açma Maliyeti ve Kazancı

Kasap açma maliyeti konum, dükkân kirası ve diğer giderlere göre farklılık gösteren etkenlere sahiptir. Yazımızda konu detayları yer alıyor.

Kasap açma maliyeti konum, dükkân kirası ve diğer giderlere göre farklılık gösterirken, kasap açmanın kazancı doğru konum seçilmesi halinde birçok iş koluna göre oldukça yüksektir. Kasap dükkanı açmak aynı zamanda gıda sektöründe yer alması nedeniyle normal ürün satış sektörlerine göre biraz daha detaylı ve dikkat edilmesi gereken işlerden biridir. Bu nedenle başından sonuna kadar titizlikle yürütülen bir sürecin olması önem taşıyor.

Kasap Açma Maliyeti Ne Kadar?

Ortalama 40 bin TL’yi bulan kasap açma maliyeti, açılacak dükkânın kira olması ve bulunduğu konuma, büyüklüğüne, dekorasyon gereksinimlerine ve benzeri kriterlere göre farklılık gösterebilmektedir. Ancak minimum seviyede gerekli olan tutar, 40 bin TL dolaylarındadır. Diğer faktörlerde üzerine eklendiğinde açılacak işletmenin maliyeti 80 bin TL’yi bulabilmektedir.

Mahalle arasında sadece satışa yönelik küçük bir kasap dükkanı açmak daha az maliyetler gerektirebilir. Ancak açık gıda sektöründe olması nedeniyle dekorasyon ve bakıma biraz harcama yapılması, maliyetleri artıran önemli faktörlerden biridir.

Dükkanın mülkiyetinin bulunması durumunda da yine maliyet hesaplamalarında benzer tablolarla karşılaşılabilir. Yukarıdaki ortalama maliyet, aylık kira bedelinin ortalama değeri eklenerek çıkarılmıştır.

Kasap Açmanın Kazancı

Doğru ve ortalama bir konumda kasap dükkanı açmanın kazancı ise aylık 10 bin TL dolaylarındadır. Bu ortalama olsa da kazançlar genellikle bu tutarın üzerinde olmaktadır. Dekorasyonuna ve hijyene önem verilen işlek bir yerde açacağınız kasap dükkanının kazancı bunun daha üzerinde olacaktır.

Kasap Dükkânı Açmak İsteyenlere Tavsiyeler

Kasap Açma Maliyeti ve Kazancı
Kasap Açma Maliyeti ve Kazancı

Açacağınız kasap dükkânından daha fazla gelir elde etmek istiyorsanız, aşağıdaki hususları dikkate almanız faydalı olacaktır. Genel olarak birçok insan bu tavsiyelerin neler olduğunu bilse de, toplu bir hatırlatma olması açısından yeniden paylaşmayı faydalı gördük.

  • Açacağınız kasap dükkânının mümkün olduğu kadar kalabalık bir yerde ancak kira giderlerinin düşük olmasına dikkat etmek gerekir.
  • Doğrudan şehir merkezlerinde kasap dükkânı açmanın getirisi zannedildiği kadar yüksek olmayabilir. Bu yüzden dükkânın şehir merkezine yakın kalabalık yerlerde açılması daha karlı olabilir. Bunun analizini yapmak için bulunduğunuz şehrin genel sosyal yapısını dikkate almak daha önemlidir.
  • Hijyen, gıda sektöründe yer alan işletmelerin kazancını etkileyecek en önemli faktörlerden biridir. Özellikle et gibi pahalı ürünlerin satıldığı bir işletmede sağlıklı ortamın olması kazanç için büyük önem taşıyor. Bu aynı zamanda etik ahlak içinde gerekli şeylerden biridir. Özellikle yaz aylarında sinek ve arı gibi böceklerin uçuştuğu bir ortamda ürün satışı yapmanız bir hayli zor olacaktır.
  • Satacağınız ürünlerin kesinlik ve taze olmasına dikkat etmeniz gerekir. Dükkânınızdaki ürünlerin herhangi birinde az da olsa bozulma şüphesi duyuyorsanız, o ürünü satıp ciddi müşteri kaybına uğramak yerine zararı göze alıp imha etmek daha faydalı olacaktır.
  • Kasap dükkânı açarken ferah bir ortamın olması ilk düşünülmesi gereken şeylerden biridir. Küçük ve bunaltıcı bir ortam yerine daha ferah bir ortamda faaliyet göstermek, potansiyel müşterinin sizi tercih etme ihtimalini arttırabilir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kasap Açma Maliyeti ve Kazancı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin