“Kendinize ve Ülkenize Güvenin, Gelecek Çok Parlak”

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, eğitim hayatları boyunca yakın arkadaş olduğu Uludağ Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu öğrencilerini mezuniyet töreninde de yalnız bırakmadı. Kanar, gençlere, kendilerine ve ülkelerine güvenmelerini isteyerek, “Milli ve yerli stratejik hamleler, yüksek teknoloji bölgeleri başta olmak üzere üreten bir Türkiye, üreten Bursa var. Bu güzellikleri hep birlikte değerlendireceğiz.” Dedi.

 

Uludağ Üniversitesi Mustafakemalpaşa Meslek Yüksek Okulu mezuniyet törenine katılan Belediye Başkanı Mehmet Kanar ve öğrenciler arasında duygusal anlar yaşandı. Eğitim hayatları boyunca onlarla yakından ilgilenen ve adeta arkadaşlık yapan Mehmet Kanar’a öğrenciler yakın ilgi gösterdi.

 

Törende konuşan Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, “Değerli arkadaşlarım, eğitim hayatınız boyunca sizleri, bereketli toprakları, üretken insanları, doğası, tarihi ve kültürel değerleri Bursa’mızın, Türkiye’mizin güzide bir ilçesi olan Mustafakemalpaşa ağırlamaktan büyük mutluluk duyduk. Sizler de bu süreç içerisinde ailemizin bir ferdi oldunuz.” Dedi.

 

Her zaman, her fırsatta öğrencilerle birlikte olmaya gayret gösterdiğini ifade eden Başkan Mehmet Kanar, “Sizin, düşüncelerinize çok önem verdim, güzel enerjiniz bana güç verdi. Hepimiz, hayatımızın en önemli dönemi olan üniversite sürecini yaşadık. Güzelliklerinin yanı sıra eğitim öğretim hayatı meşakkatlidir. Sizler bugün bunu başardınız. Artık yaşamınızda yeni bir dönem başlayacak.

 

Asla ama asla moralinizi bozmayın, hedeflerinizden vazgeçmeyin.“ çağrısında bulundu.

 

STRATEJİK YERLİ VE MİLLİ HAMLELER

Başkan Kanar, dünyanın pandemi ile başlayan, iklim krizleri ve savaşlarla devam eden zorlu bir süreçten geçtiğine de dikkat çekerek, “Bu olumsuz süreçten ülkemizde etkilendi. Ama unutmayınız, görmemiz gereken bir gerçek var. Dünyada yaşamı durma noktasına getiren pandeminin yaşattığı ağır ekonomik koşullara rağmen Türkiye, milli ve yerli stratejik yatırım hamlelerine ara vermeden yoluna devam ediyor. Biz bu süreçten yeni fırsatlarla daha da güçlenerek çıkacağız inşallah. Yeter ki umudumuzu kaybetmeyelim, yeter ki tarihte olduğu gibi, bizi biz yapan en önemli değerimiz ve özelliğimiz olan birlik ve beraberliğimizden, dayanışma ve yardımlaşmadan vazgeçmeyelim. Bir yumruk gibi sımsıkı bir arada olalım.” Dedi.

 

TÜRKİYE'NİNDE SİZLERİN DE GELECEĞİ ÇOK PARLAK

Gençlere önemli önerilerde bulunmayı sürdüren Kanar sözlerini şöyle sürdürdü;

“Her şeye rağmen üreten ve kalkınan bir ülkede yaşıyoruz. İşte yaşadığımız güzel şehir Bursa’da hizmete girmeye hazırlanan yerli otomobil fabrikamız TOGG. Kısa vadede 5 bin orta vadede yan sanayisi ile birlikte 20 bin kişiye istihdam sağlayacak. İşte 30 km uzaklıkta yüksek teknoloji üretecek sanayi bölgesi TEKNOSAB ve daha niceleri. Ya da çok uzağa gitmeyelim. Bir aile olduğumuz Mustafakemalpaşa’mıza bakalım. Bereketli topraklarımızın katma değeri yüksek tıbbi aromatik bitkiler, sebzeler ile buluşması için birlikte çalışmalar yürütüyoruz. Bu çalışmaların meyvelerini her gün üretime dahil olan girişimcilerimiz, her yıl ekim alanlarını genişleten çiftçilerimizle topluyoruz. Çocuklarımızın, siz gençlerimizin sporla, sanatla, bilimle yetişecekleri, keyifle yaşayacakları yatırımlarımızı bir bir devreye almaya hazırlanıyoruz. Tüm gayretimiz, çabamız, çalışmalarımız geleceğimiz gençlerimiz için geleceğin Mustafakemalpaşa’sını inşa ve ihya etmek. Türkiye artık eski Türkiye değil. Üreten bir Türkiye, üreten Bursa var. Kendi markalarımızı üreterek emin ve kararlı adımlarla geleceğe yürüyoruz. Tamda bu nokta da sizlere büyük görevler düşüyor. Türkiye'nin geleceği çok parlak, sizlerin de geleceği çok parlak. Bunun neticesini ülkemiz ve milletimiz alacaktır.”

 

Başkan Mehmet Kanar, öğrencileri geleceğe hazırlayan öğretim üyelerine de teşekkür ederek, “Allah tüm mezunlarımızın yar ve yardımcısı olsun. Hepinizin yolu açık olsun.” Dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“Kendinize ve Ülkenize Güvenin, Gelecek Çok Parlak”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin