Kızılay Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı

Her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, İzmir’deki ilkokullarda çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı.

 

Kurulduğu 1868 yılından bu yana ayrım gözetmeksizin insan ıstırabını dindirmek ilkesiyle hareket eden Kızılay, toplumsal dayanışma ve sosyal refahı arttırmak, muhtaç insanlara barınma, beslenme ve sağlık yardımı ulaştırmak gibi görevlerin yanı sıra kan, afet, uluslararası yardım, göç ve mülteci hizmetleri, sosyal hizmetler, sağlık, ilk yardım, eğitim, gençlik ve mineralli su işletmeleri alanlarında da faaliyet gösteriyor. Bu bağlamda Kızılay Haftası İzmir’deki 30 ilçedeki ilkokullardaki 20.000 öğrenci ile kutlanmaya başlandı.

 

İzmir’de 24 Ekim 2021 Cuma günü saat 10:00’da Karabağlar Eskiizmir İlköğretim Okulunda kutlanmaya başlayan Kızılay Haftası, İzmir’in 30 ayrı ilçesindeki birbirinden farklı ilköğretim okullarında yapılan etkinlik programı ile devam edecek. Program sırasında öğrenci ve velilere Kızılay tanıtımı yapılırken, çeşitli yaratıcı tiyatro gösterileri ve el becerisini geliştiren etkinliklerde yapılmaya devam edilecek.

 

“Gönüllü ol” teması kapsamında çocuk ve gençler için renkli etkinlikler ve bilinçlendirici faaliyetler düzenlemek amacıyla düzenlenen Kızılay Haftası’nda ayrıca ortaokullar ile liselerde Kızılay ile ilgili tanıtım filmleri gösterilecek ve Kızılaycılık ruhunu yansıtan eğitimler düzenlenecek. Kızılay İzmir Şubesi tarafından düzenlenen etkinliklerin başlangıç okulu olan Eskiizmir İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı Gülçin Ceylan “Türk Kızılayı Haftası kutlama programları kapsamında okulumuz ile Türk Kızılay İzmir Şubesi ortak program gerçekleştirdik. Öğrencilerimize Kızılay ile ilgili bilgiler verdik. Programı organize eden Türk Kızılay İzmir Şubesine emeklerinden dolayı sonsuz teşekkür ediyorum. Bizlerde yıllara aylara haftalara sığmayan iyilik sloganı ile gönüllü olmaya devam ediyoruz. Öğrencilerimizle, geleceğimize sahip çıkmak adına çalışmalar yapıyoruz," dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kızılay Haftası çeşitli etkinliklerle kutlanmaya başlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin