Kızlık Zarı İkinci Kez Kanar mı? 
Kızlık Zarı İkinci Kez Kanar mı? 

Kızlık Zarı İkinci Kez Kanar mı? 

Vücuda hiçbir faydası olmasa da kültürel açıdan oldukça önemli olan kızlık zarı ile ilgili merak edilen pek çok şey vardır. Kızlık zarı ikinci kez kanar mı? sorusu da bu merak edilen konuların başında gelmektedir.

Kızlık zarı ile ilgili hem erkeklerin hem de kadınların kafasına takılan pek çok soru bulunuyor. Kızlık zarının vücutta hiçbir görevinin olmamasına rağmen kültürel ve bekaret sembolü olarak görülmesinden dolayı hakkında pek çok şey merak ediliyor. Kızlık zarı nedir? Kızlık zarı tamiri mümkün müdür? Kızlık zarı çok mu kanar? Kızlık zarı kendiliğinden yırtılır mı? Kızlık zarı ikinci kez kanar mı? Gibi sorular bu konuların başında gelmektedir.  Bu tarz soruların giderilmesi ve kızlık zarında hakkında doğru bilgilerin edinilmesi adına yazımızı sizler için hazırladık. 

Kızlık Zarı Nedir? 

Latince adı hymen olan kızlık zarı Yunan mitolojisindeki Evlilik Tanrısının ismidir. Kızlık zarının vücuda hiçbir faydasının olmamasına rağmen ülkemizde ve dünyanın bazı bölgelerinde sosyal ve kültürel açıdan önemini korumaktadır.  

İlk cinsel birliktelikte kanama gerçekleşmemesi kadının daha önceden başka bir erkekle cinsel olarak birlikte olduğunun kanıtıyken kanamanın gerçeklemesi herhangi bir cinsel yaşanmışlığının olmamasının kanıtı olarak kabul edilmesinden dolayı günümüzde pek çok kadın yaşamını etkileyecek olaylarla ve durumlarla karşılaşabilmektedir. Zaman zaman bekaret kontrolü adı altında kızlık zarı muayenesine getirilen kızlar küçük duruma düşürülerek psikolojik şiddete maruz kalmaktadır. 

Kızlık Zarı Cinsel İlişkide Mutlaka Kanar mı? 

Kızlık zarı nispeten esnek bir yapıdadır. Fakat bu esnekliğe rağmen cinsel ilişki, mastürbasyon, muayene aletiyle gibi nedenlerle vajinaya girme denemelerinde kolaylıkla yırtılan ve kanayan anatomik bir yapıdır. 

Fakat her şeyde olduğu gibi bireysel farklılıklar bu noktada da kadınları birbirinden ayırmaktadır. Kimi kadınlarda kızlık zarı aşırı esnek olmasından dolayı ya da kimi kadınlarda zar üzerinde bulunan damarların sayısının az olmasından dolayı ilk cinsel ilişkide kanama meydana gelmeyebilir. Bu durum ne oranlarla belli olmasa da deneyimler sonucu çıkan oranlara göre kadınların muhtemelen %1-2’lik kısmında kızlık zarı ya çok esnek ya da az damara sahip olmasından dolayı kanama yaşamamaktadır. 

Kızlık Zarı İkinci Kez Kanar mı? 

Kızlık zarı ile ilgili en çok sorulan sorulardan biri olan kızlık zarı ikinci kez kanar mı? Sorusudur. Kızlık zarı bir defa yırtıldığında kendisini yenileme özelliği yoktur. Bu yüzden ilk cinsel ilişki sırasında kanama yaşayan kadınlar diğer ilişkilerinde kanama yaşamayacaktır.  

İlk ilişki sırasında kanaması olan kadınlar daha sonraki cinsel ilişkilerinde de kanama yaşıyorsa bu durum için doktora gözükmesi faydalı olacaktır. Vajinal yaralar, vajinanın çok zorlanması, yeterli kayganlık olmaması gibi durumlara bağlı olarak cinsel ilişki sırasında kanamalar gözlemlenebilir. 

Kızlık Zarı İlişki Dışında Yırtılır mı? 

İlişki dışında nadir de olsa kızlık zarı yırtılabilir. Uzak doğu sporu, jimnastik gibi çok aktif olan sporlar ile ilgilenilmesi durumunda, kaza ve bazen de yaşanılan düşmelerde kızlık zarı yırtılabilmektedir.  

Yırtılan Zar Tekrar İyileşip, Kapanabilir mi? 

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi yırtılan kızlık zarı yeniden iyileşmeyeceği için tekrar kapanması söz konusu değildir. 

Mastürbasyon Yaparken Yırtılabilir mi? 

Vajinanıza bir şey sokmadığınız sürece sürtünme ile yapılan mastürbasyonlarda kızlık zarı yırtılmaz. Fakat vajinanızdan içeriye parmak ya da zevk oyuncakları gibi nesneler sokarsanız kızlık zarınız yırtılır. 

Kızlık Zarının Tamiri Mümkün Müdür? 

Kızlık zarı ile ilgili en çok sorulan sorulardan bir diğeri ise yırtılan zarın tamirinin mümkün olup olmadığıdır. Kızlık zarının tamiri mümkündür ve tüm dünyada bu talepte olan kadınlar vardır.  

Kızlık zarı tamirinin başarılı olması kızlık zarının ne zaman yırtıldığı ile ilgilidir. Kısa zamanda yaşanılan bir cinsel ilişki sonra yırtılma gerçekleştiyse zar kolaylıkla tamir edilebilir. Fakat kızlık zarının uzun zaman önce yırtılmış ve çok sayıda cinsel ilişki yaşamış kadınlarda zarın parçaları azalmış olacağından tamiri zor olacaktır.  

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kızlık Zarı İkinci Kez Kanar mı? 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin