Komedon Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar ve Fiyatı Nedir?

Cildinizde oluşan küçük beyaz çıkıklar akne değildir. Halk arasında yağ bezesi olarak bilinen bu şeylerin ismi uzmanlara göre komedondur. Komedon adı verilen beyaz ve siyah noktalar bir alet yardımı ile kolaylıkla temizleniyor. Hemen hemen bütün kozmetik mağazalarında satılan komedon nasıl kullanılır ve komedon aleti hakkında bilinmesi gereken her şeyi yazımızda anlattık.

Komedon Aleti Nedir ve Ne İşe Yarar?

Kapalı ve açık olmak üzere iki çeşit komedon vardır. Çoğu kişinin çene, burun, alın ve boyun gibi yüzünün yağlı bölgelerinde siyah veya beyaz komedonlar vardır. Kıl köklerinde bulunan sebum yağı bezleri, cildimizi korumak adına sebum salgılar. Cildin kendi kendini yenileme özelliğini ve gözeneklerin esnekliğini sebum salgısı sağlar. Lakin pek çok cilt sorununun temelinde bu yağ bezinin az veya çok çalışması vardır.

Fazla sebum üretimine bağlı olarak cildin yağ dengesi bozulur ve bunun neticesinde gözenekler genişler. Cildi saran kir ve ölü deriler genişleyen gözeneklerin içlerine dolar ve mikrokomedon denilen beyaz ya da siyah noktalar oluşturur. İlk zamanlarda gözle görülemeyecek derecede küçük olan komedonlar zaman ile cildin yüzeyinde hissedilir ve pütürlü bir görüntüye sebep olur. Bu pütürlü dokuyu oluşturan beyaz ve siyah mikrokomedonların ilerlemiş halidir. Komedon aleti siyah ve beyaz noktaları çıkarmayı sağlar. Komedon aletini doğru bir şekilde kullanırsanız bu durumun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Komedon aleti oldukça pratik ve etkilidir. Kullanımı ise yine çok kolaydır.

Komedon Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar ve Fiyatı Nedir?
Komedon Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar ve Fiyatı Nedir?

Komedon Aleti Nasıl Kullanılır?

Komedon aleti nasıl kullanılır? sorusunun cevabı oldukça basittir. Komedon aletini kullanmadan önce kesinlikle duş almalısınız. İsterseniz sadece yüz banyosu da uygulayabilirsiniz. Ancak gözenekleriniz açılacağı için duş almak daha iyi olacaktır. Duş almadan uygularsanız hiçbir işe yaramaz. Komedon aletinin yuvarlak ucunu çıkartacağınız siyah noktanın üzerine koyun ve etrafına eşit derecede baskı yapın. Cildinizi zedeleyip kanatacak kadar baskı yapmamalısınız sadece canınızı biraz yakacak kadar bir baskı uygulamalısınız. Komedon aletinin ince olan kısmını burnunuz için, kalın olan kısmını ise çene ve alın bölgeniz için kullanmalısınız. Bu işlemin ardından yüzünüzü sabun ya da yüz yıkama jelleri ile temizlemelisiniz. Daha sonrasında gözenek sıkılaştırıcı tonik uygulamalısınız. Çünkü açtığınız deliklerin kapanması gerekiyor. Aksi takdirde içlerine yine kirler dolacaktır. Son adım olarak cildinize nemlendirici sürmelisiniz.

Komedon Aletinin Fiyatı Ne Kadardır?

Komedon aletinin fiyatı markadan markaya göre değişmektedir. Komedon aletinin piyasadaki fiyatı 20 TL ile 50 TL arasındadır.

Komedon Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar ve Fiyatı Nedir?
Komedon Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar ve Fiyatı Nedir?

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Komedon Nasıl Kullanılır Ne İşe Yarar ve Fiyatı Nedir?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin