Köpeklerin Eğitim Süreci Nasıl İlerler?
Köpeklerin Eğitim Süreci Nasıl İlerler?

Köpeklerin Eğitim Süreci Nasıl İlerler? Petokulu

Bir köpek edindiniz ve onun için iyi bir eğitmen bulmaya karar verdiniz. Ama köpek eğitim süreci nasıl ilerler, bu konuda hiç fikriniz yok. O zaman bu haberimizi okuyarak aklınızdaki sorulara en iyi yanıtları bulun…

Köpekler de doğaları gereği tıpkı bebekler gibi yeni bir şeyler öğrenmek isterler ve öğrendiklerini de pratiğe dökmek isterler. Ama onların bebeklerden farkı, akıl sahibi olmamaları ve onlara daha farklı eğitim tekniklerinin uygulanmasıdır. Köpek eğitimi konusunda uzun zamanların deneyim ve tecrübesine sahip olan Petokulu köpek eğitim uzmanı, Buğra Zinnur Demiral, köpek eğitim sürecinin nasıl ilerlediğini bizlere anlattı. Gelin, hep birlikte sürecin nasıl ilerlediğini görelim…

Pet Okulu Köpek Eğitim Sürecini Anlattı

Alanında uzun zamanların deneyimine sahip olan ve birçok köpek ırkının eğitiminde başarılı ve tercih edilen bir isim haline gelen Pet Okulu köpek eğitmeni Buğra Zinnur Demiral, haber sitemize verdiği röportajında, herkesin merak ettiği soruları yanıtladı. Köpek eğitim ve köpek oteli sürecinin ne şekilde ilerlediğini ayrıntılarıyla anlatan Demiral, şunları söyledi;

“Köpeklerde eğitim sürecine girildiğinde ilk olarak onlara itaat eğitiminin temellerini vermeniz gerekir. Direkt olarak köpeğinizin “getir” dediğinize getirmesini, “yakala” dediğinizde yakalamasını beklemeniz kesinlikle çok yanlıştır. Öncelikle onlara komut dinlemeleri yönünde destekleyici eğitimler vermeniz gerekir.

Köpeklere pozitif zorunluluk ile yaklaşmak önemlidir. Yani köpeğinizi kırmadan ya da agresifleşmesine neden olacak zorunluluklarda bulunmanız, köpeğinizin sizden çekinmesine neden olur ya da tam aksine doğası gereği saldırgan tavırlar sergilemesine neden olur. Bu yüzden onları incitmeden ancak komutlarınızı yerine getirmelerini sağlayacak bir üslup ile yaklaşmanız gerekir.”

Köpeğinizle Oyun Oynayın

Köpekler de tıpkı bebekler gibi ilgi isterler ve şüphesiz onların en çok ilgisini çeken şey oyundur. Eğer yeteri kadar zamanınız varsa, köpeğinizle oyun oynamayı ihmal etmeyin. Köpeğinizin iyi vakit geçirmesi demek, eğitimde de istediğiniz sonucu almanız demek anlamına gelir. Eğer yeteri kadar zamanınız yoksa bu konuda sizlere destek verecek en doğru yer tabi ki Pet Okulu olacaktır. Merkezimiz, Beylükdüzü’de olup tüm İstanbullu köpek sahiplerine açıktır.

Tasma Eğitimi ile Devam Edin

Köpeğinize yeteri kadar zaman ayırdığınızı düşünüyorsanız, onunla beraber dışarı çıkmaya başlayabilirsiniz. Ancak bunu yapmadan önce köpeğinize tasma eğitimi vermeniz gerekir. Ancak bu şekilde daha güvenli olabilir, dışarıda iken köpeğinizin çevresine zarar vermesini engelleyebilirsiniz. Köpek tasma eğitimi için de kullanacağınız tasmanın kaliteli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eğer böyle bir tasmayı nereden temin edeceğinizi bilmiyorsanız, Türkiye’nin en büyük online pet shop mağazası Petzzshop web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sosyalleşme Eğitimi

Köpek eğitimi alanında edindiği deneyimleri ile İstanbul’da en çok tercih edilen isimlerden biri olmayı başaran Petokulu köpek eğitmeni Buğra Zinnur Demiral, sosyalleşme eğitiminin de mutlaka köpeklere verilmesi gerektiğini hatırlatıyor.

Petinize iyi bir köpek eğitimi vermek ve beklediğiniz performansı sergilemesini sağlamak için +90 505 006 53 47 numaralı telefondan Pet Okulu’na ulaşarak detaylı bilgi ve destek alabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Köpeklerin Eğitim Süreci Nasıl İlerler? Petokulu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin