Kore Cilt Bakımı

Kore cilt bakımı, geleneksel yöntemler ile günümüzde kozmetik dünyasına yön veren yenilikçi teknolojiyi bir arada kullanmaktadır. Korelilerin sağlıklı cilt, güzel görünüm gibi dış görünüş ile bağlantılı her konuya önem vermeleri ve bilimsel araştırma tutkularını her alanda göstermeleri ile cilt bakımı konusunda yeni bir fenomeni tüm dünyaya sunmuşlardır.  

Kore cilt bakımı cildi mümkün olduğu en ışıltılı hale getirmeyi amaçlamaktadır. Bu bakım tarzı diğer cilt bakımı tekniklerinden farklı olsa da geçici sonuçlar yerine yaşam boyu ışıl ışıl ve daha sağlıklı bir cildi insanlara vadediyor. Bu yüzden de tüm dünyanın ilgisi Kore cilt bakım yöntemlerine ve Koreli kozmetik markalarına kaymış durumda. 

  Korelilerin ışıl ışıl görünen cilt bakımı felsefesi temelde üç temel adım üzerinden şekillenmektedir. 

  • Temizleme 
  • Tedavi 
  • Koruma 

Bu üç adımın her biri kendi içerisinde alt aşamalar ile ilerlemektedir. Toplamda 10 adımdan oluşan popüler Kore cilt bakım rutini herkesin ihtiyacına yönelik temizleyiciler, tonikler, ampuller kullanmasını sağlayarak kadınlara cam gibi bir cilde sahip olmayı vadediyor. 

10 Adımda Kore Cilt Bakımı Rutini 

Kore cilt bakımı rutini, cildin ihtiyaç duyduğu doğru ürünleri, doğru şekilde ve doğru sırayla uygulanmasını temel almaktadır. İşte Koreli kadınların cildinin cam gibi sağlık ve ışıltılı görünmesini sağlayan uyguladıkları bakımın adımları 

1. Göz Makyajı Temizleme: Korelilerin cilt bakımı rutini ilk olarak göz çevresinin temizlenmesi ile başlıyor. Göz bölgesi çok daha ince ve hassas olduğundan dolayı, göz çevresi için özel bir temizleyici kullanılıyor.  

2. Çift Temizleme (Double Cleanse): Koreli kadınlar ciltlerini iki ürün kullanılarak çift aşamalı olarak temizlemektedir. İlk olarak yağ bazlı bir ürün kullanarak ciltteki makyajı ve kir kalıntılarının tamamen çözülmesi sağlanıyor. Ardından tercihen köpük ya da jel bir ürün kullanarak gözenekler derinlemesine temizleniyor. 

3. Peeling: Kore cilt bakımı rutininde peeling her gün kullanılmamaktadır. İhtiyaç durumuna göre hafta da en fazla iki kez olacak şekilde kullanılmaktadır.  

4. Tonik: Cilt tipine göre seçilen bir tonik ile ciltte kalan tüm artıklar ciltten arındırılıyor. Aynı zamanda gözeneklerin sıkılaşması sağlanıyor. 

5. Esans: Ampul ve seruma göre daha hafif yapıda olan esanslar ile cilt rahatlatılarak bir sonraki adıma hazırlanıyor. 

6. Serum Ya Da Ampul: Cildi iyileştirmek ve aydınlatmak için cilde istenilen bir serum ya da ampul kullanılmaktadır. Koreli kadınlar özellikle C vitamini içeren ampuller tercih edilmektedir. 

7. Kâğıt Maske: Bu adımda Kore cilt bakımı rutinin de her gün uygulanan bir adım değildir. Haftalık olarak uygulanan bir kâğıt maske ile cilt nemin cilde hapsedilmesi sağlanıyor. 

8. Göz Kremi: Oldukça hassas bir bölge olmasından dolayı göz çevresine özel ilgi ve bakım gerekmektedir. Bu yüzden yaş grubuna uygun bir göz kremi ile bu bölgenin nemlenmesi sağlanmaktadır.  

9. Nemlendirici: Kore cilt bakımının son aşamalarından biri olan ve her gün istinasınız uygulanan adım ise cildi nemlendirmektir. 

10. Güneş Koruyucu: Kore güzellik sırları konusunda ki en büyük ipucu ilse düzenli güneş kremi kullanmaktır. Bütün aşamaların sonunda her gün güneş kremi uygulamak Koreli kadınların vazgeçmediği bakım aşamalarından biridir.  

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kore Cilt Bakımı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin