Lenovo yeni nesil Yoga ürünleri ile karbon emisyonu telafisine yönelik akıllı sürdürülebilirliği amaçlıyor!

Lenovo, 7. nesil yeni Lenovo Yoga ürünlerinde daha akıllı sürdürülebilirlik uygulamalarıyla geliyor. Yeni Lenovo Yoga Slim ve ikisi bir arada dizüstü bilgisayarlarında Lenovo'nun Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (UNFCCC) onaylı sürdürülebilirlik çalışmalarından biri olarak, karbon emisyonunun telafi edildiği “CO2 Telafi Hizmeti” hem EMEA hem de Türkiye’de standart şekilde sunulacak.

 

Yeni Lenovo Yoga ürünlerinde karbon emisyonu telafisi 

Lenovo'nun yeni Yoga ürünlerini satın almak isteyenler, bu ürünü artık sıfır karbon ayak izi ve karbon emisyon telafisi hizmeti ile satın alabilecekler.    Kullanıcılar bu ürünlerde her cihazın üretimden nakliyeye ve beş yıl ortalama kullanıma kadar, Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Çerçeve Sözleşmesi (UNFCCC) onaylı sürdürülebilirlik çalışmalarından biri olarak ortalama karbon emisyonunun telafi edildiği güvencesiyle satın alabilecekler. 

 

Bu kapsamda finanse edilen projeler, yenilenebilir enerji üretimini destekleyen girişimler yoluyla dünya genelinde çok sayıda insana fayda sağlıyor.  Net sıfır vizyonu doğrultusunda hareket eden Lenovo, Legion, Yoga ve ThinkPad gibi üstün teknoloji ile üretilmiş dizüstü ürünleriyle daha akıllı teknolojiler sunmayı sürdürüyor.  

 

Net sıfır vizyonu

2020 yılında ticari müşterilerinin kendi çevre hedeflerini karşılamasına yardımcı olmak üzere “CO2 Telafi Hizmeti” olarak sunan ilk bilgisayar üreticilerinden biri Lenovo olmuştu. Lenovo daha sonra, bu hizmetini CO2 telafisi yoluyla iklim değişikliğine karşı harekete geçmenin kolay ve şeffaf bir yolu olarak tüketici portföyünü kapsayacak biçimde genişletti. Bu proje, Lenovo'nun 2050 yılına kadar net sıfır karbon emisyonuna ulaşma vizyonuna doğru ilerleyen bir şirket olarak benimsediği Çevre, Toplum ve Yönetişim (ESG) strateji ve hedeflerinin bir parçasını oluşturuyor. Daha önce isteğe bağlı olarak sunulan CO2 dengeleme hizmetinin ardından, 7. nesil yeni Yoga ürünlerinde karbon emisyonları standart olarak telafi edilecek.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Lenovo yeni nesil Yoga ürünleri ile karbon emisyonu telafisine yönelik akıllı sürdürülebilirliği amaçlıyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin