MEB Müdür Yardımcılığı Mülakat
MEB Müdür Yardımcılığı Mülakat Hakkında Bilgiler

MEB Bünyesi Müdür Yardımcılığı Mülakat

MEB bünyesi müdür yardımcılığı mülakat hakkında bilgiler yazımızda yer alıyor.

Daha öncesinden farklı bir sistem ile alınan MEB bünyesinde hizmet verecek müdür yardımcıları, artık yeni sistem de mülakat ile kabul edilecektir. Elbette ki her okulda görev alacak olan müdür yardımcılarının, bulunacağı okula uygun yeterliliklere sahip olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, katılacağı olan mülakatta ise genel kültür, analitik düşünce, mevzuat, Atatürk ilke ve inkılapları hakkında sorulara tabi tutulacaktır. Sözlü mülakat değerlendirilmesi yapılarak, atamaları bu şekilde gerçekleştirilecektir.

Müdür Yardımcılığı Mülakat Nasıl Olur?

Mülakatta genel olarak belirlenmiş olan kategorilerden sorular, adaya yönlendirilecektir. Verdiği cevaplar esas alınarak, puanlandırma ile değerlendirilerek, her adaya aynı yöntem uygulanacaktır. Bunların arasında genel olarak şu maddeler yer alıyor.

  • Liyakat düzeyi ve temsil kabiliyeti
  • İletişim becerileri
  • İkna kabiliyeti
  • Özgüven değerlendirmesi
  • Muhakeme gücü
  • Kavrayış düzeyi
  • Analitik düşünme kabiliyeti
  • Mevzuat hakkında genel sorular
Müdür Yardımcılığı Mülakat Nasıl Olur?
Müdür Yardımcılığı Mülakat Nasıl Olur?

Müdür Yardımcılığı Mülakatından Geçmek İçin Şartlar/Aranan Özellikler

Yönetici kadrosunda görev alacak olan müdür yardımcıları, görev alacağı uygun okula göre branşı ön plana çıkmaktadır. Örnek olarak, meslek liselerinde görev alacak olan müdür yardımcıları için; atölye ya da laboratuvar öğretmeni olması şart koşulmaktadır. Bunun yanı sıra, fen lisesinde müdür yardımcısı olarak görev alacaksa, matematik, biyoloji, kimya ve fizik gibi sayısal bölüm öğretmeni olarak görev yapıyor olması önemlidir.

Elbette ki sicil soruşturması yapıldığında da, son 4 yıl ele alınacak olup, her hangi bir soruşturma geçirmemiş olma şartı aranmaktadır.

Son başvuru tarihi ele alınacak şekilde, bakanlıklarda öğretmen olarak görev alıyor olması, kabul edilmelerinde ki ilk şartlar arasında yer alıyor.

Müdür Yardımcılığı Mülakatında Neler Sorulur?

Mülakatta sorulacak sorular ise, yukarıda ki kategoriler ele alınarak hazırlanacaktır. İletişim becerilerinizi değerlendirme adına genel sorular yer aldığı gibi mevzuat hakkında pek çok farklı soru sizlere iletilecekler arasındadır.

Meslekler ile ilgili birçok bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MEB Bünyesi Müdür Yardımcılığı Mülakat

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin