Mor Şampuan Ne İşe Yarar?
Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Güneş ışınlarına maruz kalan saçların zaman içinde rengi solar. Bu durum saçların uçları ile dipleri arasında renk farklılıkları olmasına neden olur. Mor şampuan hem renk farklılıklarını ortadan kaldırır hem de saçlara hacim kazandırmaya yardımcı olur. Renk farklılıklarının beraberinde bakımsız ve yıpranmış saçlar oluşur. Mor şampuan bu durumlar için geliştirilmiştir.  Mor şampuan nedir? Mor şampuan ne işe yarar? Mor şampuan nasıl kullanılır? Mor şampuan hakkında akıllara takılan soruların cevapları yazımızda.

Mor Şampuan Nedir?

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?
Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Bütün kadınlar hayalindeki saç rengine kavuşmayı diler. Ama konu boya olunca her ne kadar dikkat edilse de zamanla saç üzerinde olumsuz etkiler bırakır. Doğal sarı, küllü kumral veya platin saç rengine sahipseniz açık renk boyaların zaman içinde saçlarınızda bıraktığı kötü etkiyi deneyimlemişsinizdir. 

Saçınızı açarak boyadığınız zaman saçlarda kızıllık ya da turuncu yansımalar oluşuyor. Özellikle açık renk saçlarda ortaya çıkan bu sorunun çözümü mor şampuandır. Silver şampuan olarak da bilinen bu şampuan, turuncu ve kızıl rengi nötrlemeye yardımcı olarak saçınızda istemediğiniz kızıllık ve turunculaşma gibi renk farklılıklarından kurtulmanızı sağlar. 

Mor Şampuan Ne İçin Kullanılır? 

Çoğunlukla açık renk saçları olan kadınların tercih ettiği mor şampuan, istenmeyen renk geçişlerini ortadan kaldırmayı sağlıyor. Sarı saçlı kadınlarda oluşan turuncu yansımalar kötü bir görüntü oluşturabiliyor. Bundan dolayı kadınlar bu görüntüyü ortadan kaldırmak için mor şampuan kullanmayı tercih ediyor. Saçlarda oluşan istenmeyen kızıllıklar ve turunculuklar mor şampuan sayesinde nötrleniyor. Saçlarınızı boyadığınızda yaşanan sorunlar ve rengin istediğiniz gibi olmaması durumunda mor şampuan bu durumu düzeltmek için size yardımcı olabilir. Ayrıca bu şampuanın saçlara pek çok faydası olduğu içinde kadınlar tarafından tercih ediliyor.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor Şampuan Ne İşe Yarar?
Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

Mor şampuanın saçınızda beklenen etkiyi yapması için kullanım talimatlarına dikkat etmeniz gerekiyor. Saç bakım ürünleri gereğinden fazla ya da çok kullanılmamalıdır. Yıpranmış ve yağlı bir saça sahipseniz bir ayda en fazla 2 kere bu şampuan ile saçlarınızı yıkamalısınız. Saç renginiz turunculaşmaya başladıysa eğer haftada iki ya da 3 kere mor şampuan ile saçlarınızı yıkamalısınız.

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Mor Şampuan Ne İşe Yarar?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin