Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Mali yapımızı doğru yönetmeye devam edeceğiz”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün Menteşe’de görev yapan mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Gürün, toplantıda belediye olarak Muğla’ya en fazla yatırım yapan kurum olmalarının yanında güçlü bir mali yapılarının olduğunu söyleyerek, “Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullara rağmen, mali politikalarımız sayesinde istikrarlı yapımızı sürdürmeye, israf düzeninden uzak durmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından her ilçede düzenlenecek olan “Muhtar Bilgilendirme Toplantısı” Bodrum ve Fethiye’den sonra Menteşe’de yapıldı. Toplantının ev sahipliğini yapan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün’ün yanı sıra CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Menteşe İlçe Başkanı Mustafa Aytaç Kavak, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Muhtarlar Federasyonu Başkanı Hayrettin Akay ve Menteşe’de görev yapan muhtarlar katıldı.

 

Türkan Saylan Çağdaş Yaşam Merkezinde yapılan toplantıda konuşan Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Büyükşehir Belediyesi ile 8 yıldır uyum içinde çalıştıklarını söylerken, “Bizlere belediye olarak 24 saat ulaşabilirsiniz. Biz sizlere hizmet için buradayız ve elimizden gelen tüm çalışmaları yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemizle birlikte 8 yıldır uyum içinde çalışıyoruz. Bunu köydeki teyzemizden merkezde yaşayan çocuğumuz bile fark ediyor” dedi.

 

Başkan Gürün’den “Güven” Vurgusu

Toplantıda konuşan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, samimi ve güven duygusunun çok önemli olduğunu belirtirken, “Bütün Mahallelerimize ayrım yapmadan ihtiyaçları doğrultusunda hizmet etmeye çalışıyoruz. Bana güvenin ben sizin güveninizi kıracak bir şey yapmam size yalan yanlış hiçbir şey söylemem aynı şeyi karşımdakinden de beklerim” dedi. Gürün, “Bütün mahallelerimize ayrım yapmadan ihtiyaçları doğrultusunda hizmet yapmaya çalışıyoruz. Birbirimize karşı samimi olalım. Bizim samimiyetimize güvenin. Şimdiye kadar sizin güven duygunuzu zedeleyecek bir şey yapmadık. Biz hizmet olacaksa olacak, olmayacaksa neden veya ne zaman olacak bunları detaylı olarak anlatıyoruz. Bundan sonrada bunu yapmaya ve aciliyet sırasına göre hizmetlerimize devam edeceğiz” dedi.

 

Gürün, “Verdiğimiz vergiye oranla Muğla’ya hükümet tarafından yapılan yatırım çok yetersiz”

Bu güne kadar Muğla 3 Milyar 45 Milyon TL yatırım yaparak en fazla yatırım yapan kurum olduklarını vurgulan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “İl genelinde 1 milyar 702 milyon TL değerinde yatırım devam ediyor. Menteşe İlçemize bu güne kadar 545 Milyon 258 Bin TL yatırım yaptık. Hükümet 3 yılda ilimizden 12 Milyar 787 Milyon TL vergi topladı. Ancak 853 milyon 846 bin TL yatırım aldık yatırım. Verilen vergiye oranla alınan yatırım sadece yüzde 6,47. Bunun artması gerektiği çok net olarak ortada. Ayrıca Muğla’nın yüzde 60’ında maden arama ruhsatı var. Bu bir vahşet. Bu aramalarda maden bulunursa izin alam süreci olmadan kazmaya başlıyorlar. Ağaçmış suymuş sit alanıymış hiç önemi yok. Acilen şehrimizin doğasının ve yeraltı su kaynaklarının korunması açısından bu kanunun değişmesi gerekiyor” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün “Mali yapımızı doğru yönetmeye devam edeceğiz”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin