Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 

Özellikle geliri olmayan veya ek gelir arayanlar için müzik dinleyerek para kazanmak keyifli bir iş olarak ihtiyaç sahiplerinin karşısına çıkmaktadır.

Müzik dinlemek insanların yapmaktan zevk aldığı aktivitelerden biridir. Para kazanarak bu davranışı karlı hale getirmek mümkündür. Özellikle geliri olmayan veya ek gelir arayanlar için müzik dinleyerek para kazanmak keyifli bir iş olacaktır. O yüzden bu yazımızda müzik dinleyerek nasıl para kazanılır onu anlatmaya çalışacağız. 

Müzik Dinleyerek Para Kazanmanın Yolları 

Kulağa inanılmaz gelse de müzik dinleyerek paran kazanabilirsiniz. Bu tabii ki biraz da takipçilerinize, çalıştığınız web sitesine, iş ve kariyer fikirleri için sağlayabileceğiniz inceleme sayısı gibi faktörlere bağlıdır. Pandemi sırasında çevrimiçi para kazanmak için daha kolay farklı işler bulma hedefi, çevrimiçi para kazanmayı herkes için popüler bir hale getirdi. 

Peki bu siteler size neden para ödüyor? Bu tür siteler, kullanıcılara yeni ve gelecek şarkıcıların ve şarkı yazarlarının müziklerini incelemeleri için ödeme yapar. Bu siteler, müzik sanatçılarının şarkıları için istenen yönü bulmalarına yardımcı olmak için insanların geri bildirimlerine ihtiyaç duyar. İşte burada devreye siz giriyorsunuz. Beğendiğiniz veya beğenmediğiniz müziklere yorum yaparak hem para kazanabilir hem de o şarkıların daha iyi hale gelmesine yardımcı olabilirsiniz. 

Müzik için para ödeyen sitelerde, temel olarak yeni müzikler dinlemeniz ve onları derecelendirmeniz gerekir. Ancak şarkıyı gerçekten değerlendirmeden, kısa bir inceleme yazmadan veya şarkı hakkında beğendiğiniz/beğenmediğiniz şeyler hakkında yorum yapmadan önce en az 90 saniye dinlemelisiniz. 

Günümüzde birçok web sitesi müzik severlere müzik dinlemeleri, incelemeleri ve derecelendirmeleri için para ödüyor. Ne kadar para kazanabileceğiniz, siteye ve onlar için yaptığınız işin türüne bağlıdır. Örneğin, yeni müzik izlemek, seçilen radyo istasyonlarını dinlemekten daha fazla para kazanmanıza yardımcı olabilir. 

Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 
Müzik Dinleyerek Para Kazanmak

Müzik Videoları İzleyerek Para Kazanmak 

Anlatacağımız müzikten para kazanmanın ilk yolu; müzik video izlemektir. Bazı web siteleri video izlemenin yanı sıra çevrimiçi anketler yapmanızı gerektirebilir. Anketi doldurmak toplam gelirinizi artırmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca vlogger’lar, işletmeler ve diğer içerik oluşturucular için müzik seçebilir ve başka bir gelir kaynağı olarak videolarınız için ücretsiz müzik bulabilirsiniz. 

Radyo İstasyonlarına Geri Bildirim Yaparak Para Kazanmak 

Çevrimiçi radyo istasyonları her zaman bir sonraki hit için tetiktedir. Pek çok radyo istasyonu, insanlara müziği dinlemeleri ve şarkıyı geniş çapta yayınlanmadan önce geri bildirim sağlamaları için para öder. 

Müzik İnceleyerek Para Kazanmak 

Playlist Push ve HitPredictor gibi siteler, kullanıcılara müziği incelemeleri için ödeme yapar. Para kazanma oranınızı arttırmak adına incelemelerinizi detaylandırmanız gerekiyor. 

Bu sitelerin popülaritesi arttıkça bu sitelerden para kazanmak isteyenlerin sayısı ve kazandıkları para da artıyor. Bize göre bu işi yapmak için en önemli şey sizin için doğru web sitesini seçmektir. Bazı sitelerde dinlemek istediğiniz müzik türünü seçebilirsiniz, bazı siteler ise istedikleri türleri, hatta kendi belirledikleri parçaları dinlemeniz için size para öder. 

Şarkı Sözlerini Yazıya Aktararak Para Kazanmak 

Ek gelir elde etmenin bir başka kolay yolu da bazı transkripsiyon çalışmaları yapmaktır. Welocalize gibi siteler, transkripsiyon çalışmaları için önemli miktarda fon sağlar. 

Müzik Blogu Açarak Para Kazanmak 

Blog yazmak zaman, emek ve yatırım gerektiren zorlu bir iştir, ancak finansal getirileri de bir o kadar yüksektir. İyi bir müzik bloggerı olmak istiyorsanız, belirli bir müzik türüne odaklanmanızı ve çevrenizi olabildiğince genişleterek yeni arkadaşlar, sanatçılar ve mekân sahipleri ile tanışmaya hazırlanmanızı öneririz. Ne tür müzikler hakkında blog yazacağınıza karar verdikten sonra bir sonraki adıma geçebilirsiniz. Yeni çıkanlara ve sanatçılara öncelik vererek piyasadaki yeni gelişmeleri, konserleri, canlı performans duyuruları, mekân tanıtımları hakkında düşüncelerinizi yazabilirsiniz. 

Ödeme Yapan Güvenilir İnternet Siteleri 

Pazar araştırmasından incelemelere kadar, bir sitenin hedef kitlesine ödeme yapmasının birçok nedeni vardır. Çoğu durumda, müzik endüstrisi, hedef demografiye hitap edecek değişiklikler yapmak için araştırma ve inceleme yoluyla elde edilen bilgileri kullanır. Müzik dinlemeniz için size ekstra ödeme yapacak bazı siteler vardır. 

Aşağıdaki verdiğimiz sitelere girerek müzik dinleyerek para kazanmak için uygulamayı indirebilirsiniz. Uygulamayı indirebilir, üye olabilir ve web sitesini ziyaret ederek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Ödeme yapan güvenilir internet siteleri şu şekildedir; 

  • Current.us 
  • Uniquerewards 
  • Earnably 
  • Cash4Minutes 
  • Playlist Push 
  • RadioEarn 
  • Hit Predictor 
  • Welocalize 
  • Research.fm 
  • Music Xray 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Müzik Dinleyerek Para Kazanmak 

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin