Oto Yıkama Dükkânı Açmak Karlı mıdır? 
Oto Yıkama Dükkânı Açmak Karlı mıdır? 

Oto Yıkama Dükkânı Açmak Karlı mıdır? 

Yeni iş hayatına atılmak isteyen insanlar “Oto yıkama dükkânı açmak karlı mıdır?” sorusunun cevabını merak ediyor.

Çağımızın popüler iş fikirlerinden bir tanesi olan oto yıkama dükkanları, yeni iş hayatına atılmak isteyen insanların aklına “Oto yıkama dükkânı açmak karlı mıdır?” sorusu geliyor. Oto yıkama dükkânı açmak karlı bir iş olsa dahi iyi araştırılması gereken bir iştir. 

Oto yıkama dükkânı açmak için para bulmak, dükkânı iş görür hale gitmek ve personel alımı sürecini gerektirir. Bu faktörlere dikkat edilirse, bir araba yıkama işletmesi uzun vadede size çok para kazandırabilir. Ancak oto yıkama dükkânı açmadan önce dikkat etmeniz gereken bazı konular vardır. Bu konular şu şekildedir; 

Oto Yıkama İşini Devam Ettirebileceğinizden Emin Olmalısınız 

İş kurmak zor bir süreçtir. Ancak çok sermaye gerektiren işletmelerde süreç daha zorlu olabilir. Başka bir deyiş ile hem psikolojik hem de maddi olarak baş edebileceğiniz ve sabahları gitmekten keyif alacağınız bir iş kurmak çok önemlidir. Yani, her işte olduğu gibi bu işte de devamlılık oldukça önemlidir. Bu durumda, bir oto yıkama işine başlamak için zihinsel olarak hazır olmanız gerekir. İnsanlar ile uğraşmak, diğer oto yıkamacılarla rekabet etmek gibi şeyler sizi korkutmuyorsa, arabaları ve temizliği seviyorsanız eğer oto yıkama dükkânı açmanıza hiçbir engel yoktur.  

Bu İşte Uzman Olan İnsanlardan Detaylı Bilgiler Alın 

Oto yıkama işi konusunda ciddi iseniz daha önce bu işi yapmış kişilerden detay almanız faydalı olacaktır. Bu nedenle bir işletmenin detaylarını tecrübeli birinden öğrenmek daha az sorun yaşamanızı sağlayacaktır. 

  •  Oto yıkama işletmesi için fiyatlandırma politikası nasıl olmalıdır? 
  • Su nasıl kullanılmalıdır? Musluk suyu kullanılmalı mı? Yoksa kuyu suyu mu? 
  • İşler mevsimsel olarak nasıl dalgalanıyor? 
  • Hangi marka ekipman tercih edilmelidir? 
  • Acil bir durumda hangi prosedürler izlenmelidir? 
  • Her bir araba yıkamanın maliyeti nedir? 

Bu ve benzeri konuları bir uzman ile tartışmanız bu konularda hata yapmanızı engelleyecektir. Çünkü bu konularda yapılacak hatalar bu işten para kazanmanızı engelleyecektir. 

Oto Yıkama Sektörünü Detaylı Olarak Araştırın 

Oto Yıkama Dükkânı Açmak Karlı mıdır? 
Oto Yıkama Dükkânı Açmak Karlı mıdır?

Daha önce oto yıkama işinde bulunmuş olsanız bile, sektöre hakim olmak için en son trendlerden ve teknolojilerden haberdar olmanız gerekir. Diğer oto yıkama yerlerini ziyaret edin ve hangisini açmak istediğinize karar verin. (Self servis, otomatik, susuz vb.) 

Piyasadaki Rekabeti Araştırın 

Rekabet avantajı elde etmek için bölgenizdeki diğer oto yıkamaları araştırmanız gerekir. Rakipleriniz hangi hizmetleri sunuyor? Rakiplerinizin fiyatları nedir? İşlerini nasıl pazarlıyorlar? Müşteriler bu hizmetleri ne sıklıkla kullanıyor? Müşterinin dikkatini nasıl çekiyorlar? Diğer araba yıkama yerlerine göz atarken not alın. İş planınızı hazırlarken aldığınız notları gözden geçirin. 

Bir İş Planı Hazırlayın 

Yeni kurulan bir işletmenin sağlıklı bir şekilde büyümesi için iş planı hazırlamak çok önemlidir. Şirketin misyonu, sermayesi, pazarlama yaklaşımı, büyüme planları, tedarik seçenekleri, yönetim stratejisi ve hatta şirketi kapatmak için B ve C planları bile iş planına dahil edilmelidir. 

Bazı detaylara dikkat edildiği takdirde oto yıkama dükkânı açmak karlı bir iştir. Çünkü günümüzde her evde araba bulunuyor. Dolayısıyla da bu arabaların temizlik ihtiyacı da bir bakıma kaçınılmazdır.  

Listemakale.com

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Oto Yıkama Dükkânı Açmak Karlı mıdır? 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin