Pet Sigorta Nedir, Ne İşe Yarar?
Pet Sigorta Nedir, Ne İşe Yarar?

Pet Sigorta Nedir, Ne İşe Yarar?

Pet sigorta, diğer bir isimle pati sigortası ya da evcil hayvan sigortası olarak da bilinir. Pet sigortası, evcil hayvan sahibi olan kişilere bazı durumlarda maddi yarar sağlıyor. Yalnız bu sigorta bütün evcil hayvanlar için geçerli değildir. Pet sigortanın geçerli olabilmesi için evcil hayvanın aşılarının yapılmış ve en az 7 aylık olması gerekir. Bununla birlikte cinsiyet ya da ırk ayırt etmeksizin en fazla 9 yaşına kadar olan evcil hayvanlara yapılabilmektedir.

Pet Sigorta Ne İşe Yarar?

Pet Sigorta Nedir, Ne İşe Yarar?
Pet Sigorta Nedir, Ne İşe Yarar?

Bu sigorta belirli bazı durumlarda evcil hayvan sahiplerine maddi yarar sağlıyor. Bunlar;

  • Uzak bir mesafeden yere çakılınca oluşan çatlaklar,
  • Yaz aylarında sıcak çarpıntısı,
  • Bir hayvan ile kavga etmesi,
  • İltihaplanmadan kaynaklanacak olan retina tedavileri,
  • Vücuda girebilecek keskin aletler sonucunda oluşan yaralanma hallerinde evcil hayvan sahiplerine hayvanlarının sağlığını güvence altına alma şansı sağlıyor.

Pet Sigortanın Yapıldığı Evcil Hayvanlar

En çok sahiplenilen evcil hayvanların başında köpekler ve kediler geliyor. Bu nedenle sigorta en çok köpekler ve kediler için söz konusu oluyor. Evcil hayvan sahipleri, hayvanlarının sağlığını teminat altına almak için bu uygulamaya başvuruyor. Sigorta yapılırken, sigorta şirketinin titizlikle seçilmesi gerekiyor. Çünkü bazı sigorta şirketleri sadece kedi ve köpekler için sigorta yapıyorken; bazı sigorta şirketleri ise tüm evcil hayvanlar için sigorta yapabiliyor.

Pet Sigorta Uygulanması

Bu uygulama evcil hayvanların sağlığını ve onları sahiplenen kişilerin maddi durumunu düşünerek onlara destek veriyor. Evcil hayvanlar kaza geçirdiklerinde onların en kısa zamanda sağlığına kavuşabilmeleri için evcil hayvan sahiplerine gerekli yardımı sağlıyor. Yalnız bir evcil hayvanın bu sigortadan faydalanabilmesi için hayvanın üzerine mikroçip takılması gerekiyor. Aksi takdirde evcil hayvanın sigortadan faydalanabilmesi mümkün olmuyor.

Evcil Hayvanları Garanti Altına Alma

Evcil hayvanların sağlıkları sigorta ile garanti altına alınıyor. Evcil hayvan sahipleri sigortayı masraftan ziyade zorunlu bir gereksinim olarak görüyorlar.

Pet Sigortadan Nasıl Faydalanılır?

Sigorta şirketi ile anlaştığınız zaman size mikroçip gönderiliyor. Bu mikroçipin Anlaşmalı Veteriner Doktorlar tarafından takılması gerekiyor.

Pet Sigorta Her Klinikte Geçerli Midir?

Pet Sigorta Nedir, Ne İşe Yarar?
Pet Sigorta Nedir, Ne İşe Yarar?

Ne yazık ki bu sigorta her klinikte geçerli olmuyor. Sadece sigorta şirketlerinin anlaştığı kliniklerde geçerli olabiliyor.

Merak ettiğiniz tüm bilgilere Merak Edilenler kategorimizden ulaşabilirsiniz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Pet Sigorta Nedir, Ne İşe Yarar?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin