Philips Vakfı ve Philips, ihtiyaç duyulan tıbbi cihazları afet bölgelerine ulaştırdı

  • Philips Vakfı ve Philips, kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla iş birliği gerçekleştirerek, depremden etkilenen bölgelerde kritik sağlık ihtiyaçlarının sağlanması için 5 adet her biri 3 problu mobil ultrason cihazı, 20.000 adete yakın Philips Avent anne ve bebek bakım ürünlerini afet bölgelerine ulaştırdı. 
  • 100 adet yoğun bakım hasta monitörü de deprem bölgesine önümüzdeki günlerde teslim edilecek.

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin yol açtığı yıkımın ardından, Philips Vakfı ve Philips, kamu ve sivil toplum kuruluşlarıyla beraber, depremlerden etkilenen bölgelere tıbbi cihaz desteği sağlamak için başladığı çalışmalarına devam ediyor. Sağlık çalışanlarının ihtiyaçlarının ve bölgedeki halkın kaliteli sağlık hizmetlerine erişiminin sağlanması adına tıbbi cihazların ulaştırılması kritik önem taşıyor. 

Sahadaki doktorlar tarafından bildirilen acil tanı ve teşhis ihtiyacına yanıt olarak Philips Vakfı, Türkiye Acil Tıp Derneği’ne 5 adet her biri 3 problu mobil ultrason cihazı ulaştırdı. Taşınabilir ultrasonlar, mobil nitelikleri itibari ile yerinde tanı ve anında teşhis imkanı sağlamaktadır. 

Philips Türkiye Genel Müdürü Gamze Arbak“Philips’te kalplerimiz deprem felaketinden etkilenen vatandaşlarımızla birlikte. Hayatları yeniden inşa etmeye başladığımız bu zorlu süreçte; bölgeye ve vatandaşlarımıza desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

Hastaların tedavi süreçlerinde kullanılan, klinik takip ve karar destekte kritik önem taşıyan 100 adet yoğun bakım hasta monitörü de deprem bölgesinde yer alan devlet hastanelerine dağıtılmak üzere  ilgili kurum ve kuruluşlara önümüzdeki günlerde teslim edilecek. Philips ayrıca, yeni doğan ve bebeklerin bakımı için gerekli 20.000 adete yakın Philips Avent anne-bebek bakım ürünlerini AFAD koordinasyonu ile depremden etkilenen bölgelere ve bölgede kurulan sahra hastanelerine ulaştırdı.

Tıbbi cihaz ve anne-bebek ürünlerine ilişkin yardımların yanısıra Philips Vakfı, Türkiye’de depremden etkilenen vatandaşlara destek olmak amacıyla tüm dünyadan Philips çalışanlarının bağışta bulundukları bir acil durum bağış kampanyası da başlattı. Philips, çalışanlarından gelen tüm bağışlar ile aynı oranda ek bağış yaparak, toplanan bağış miktarını ikiye katladı. Toplanan bağış, deprem bölgesindeki sağlık hizmetleri ihtiyaçlarının giderilmesi amacıyla kullanılacak. 

Türkiye Acil Tıp Derneği Başkanı Prof. Dr. Serkan Yılmaz: “Hastanelerin ve sağlık merkezlerinin de büyük hasara uğradığı depremler sonucunda bölgedeki vatandaşlarımız acil tıbbi müdahaleye ihtiyaç duydu. Böyle kritik bir zamanda sorumluluk alan, tedarik ettiği tıbbi cihazlar ve ekipmanlar ile yaraların bir nebze de olsa sarılmasına yardımcı olan, sağlık profesyonellerini her zaman destekleyen Philips Vakfı ve Philips’e teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Philips Vakfı Direktörü Margot Cooijmans“Philips Vakfı olarak, Türkiye’de meydana gelen depremde hayatları derinden etkilenen insanların yanındayız. Tıbbi destek sağlamak için çalışmalarımızı yürüttük. Yaraların tespit edilmesini ve hayati risk taşıyan hastaların durumunun takip edilmesini sağlayan tıbbi cihazları temin etmeye odaklanarak, bölgedeki kritik ihtiyaçları anlayıp bölgede çalışan sağlık ve yardım kuruluşlarını desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Philips Vakfı ve Philips, ihtiyaç duyulan tıbbi cihazları afet bölgelerine ulaştırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Liste Makale ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin